Питања о лукама OSPi 1.5 (ЦОМ, +5В, ГНД, СН1/2)

ПОЧЕТНА СТРАНИЦА > Форуми > Обично > Питања о лукама OSPi 1.5 (ЦОМ, +5В, ГНД, СН1/2)

Гледање 6 постова - 1 до 6 (од укупно 6)
  • Аутор
    Поруке
  • #КСНУМКС
    НацхтигаллНацхтигалл
    Учесник

    Поздрав,

    Имам Распберри Пи 4 и OpenSprinkler (OSPi 1.5) купљено. Сада би требало да постоје 2 к 4 Раинбирд соленоидни вентили, дакле укупно 8 комада, али подељени у две различите кутије вентила.

    Неколико питања

    * Постоји у OSPi двоструко више ЦОМ порта. Да ли/могу ли свих 8 бити спојено на исти ЦОМ порт, односно 4 на једном и 4 на другом - или једноставно није битно?

    * Добио сам средњи 2А АЦ адаптер. Можете ли са њим да испоручите и Распберри ПИ, који заправо сам повлачи 2А или га има као адаптер. Ако јесте, како да повежете напајање са Распи на OSPi? Видео сам да постоји „+5В“ порт на OSPi тамо - некако до мини-УСБ напајања из Распи?

    * Чему служе ГНД и СН1 / 2 портови? Да ли треба спојити ГНД (уземљење?) На метално кућиште, где је уземљење са АЦ везе већ укључено?

    Срдачан поздрав,

    Јенс

     

    #КСНУМКС
    админадмин
    администратор

    Поздрав,

    такође:

    1. 2к ЦОМ: Обоје су повезани и користе се само за поједностављивање ожичења. Ако имате више од 20 магнетних вентила, требало би да их дистрибуирате на обе ЦОМ везе како бисте смањили тренутно оптерећење контаката. Иначе то можете учинити, али не морате.

    2. 2А 24ВАЦ адаптер: Да, ово такође напаја Распберри ПИ. Од верзије 1.5 ово може бити до 10В (5В к 2А). Ово би требало бити довољно за већину апликација. Међутим, ако на УСБ порт повежете велике потрошаче, као што су чврсти дискови, то тешко да ће бити довољно и тада бисте требали да повежете и Распберри ПИ адаптер.

    3. Само немојте спајати ГНД са кућиштем! Два сигнална улаза се пребацују преко ГНД + СН1 или ГНД и СН2. Дакле, сигнал се покреће када је ГНД присутан на СН1 или СН2. ВИН или + 5В је намењен за повезивање спољних сензора којима је потребна струја, као што је наш сензор влажности тла.

    Такође препоручујемо да погледате ово OpenSprinkler Упутство за фирмвер, које можете пронаћи у одељку за преузимање. Овде су објашњене све везе (исте као у OpenSprinkler КСНУМКС)

     

     

    #КСНУМКС
    НацхтигаллНацхтигалл
    Учесник

    Хвала.

    Уопште нисам видео приручнике. Неколико пута сам прочитао ФАК и „Како то функционише“ (може ли бити да ови нису повезани са ових страница?!). У сваком случају, видећу то за који тренутак.

    #КСНУМКС
    НацхтигаллНацхтигалл
    Учесник

    У досијеу https://opensprinklershop.de/wp-content/uploads/2020/04/os-manual_2.1.9-DE.pdf?v=3a52f3c22ed6 на страници 5 налази се референца на ИоуТубе видео са дугметом за везу. Међутим, ово није повезано. Можете ли ми послати везу? (или ажурирам документ). Када и сам претражујем ту тему на иоутубе-у, пронађем пуно тога и не знам шта је прави.

    #КСНУМКС
    НацхтигаллНацхтигалл
    Учесник

    Поздрав,

    @ Админ Хтео сам поново да питам где могу да пронађем овај видео? Као што сам рекао, веза (још увек) није тачна у ПДФ упутствима.

    Срдачан поздрав,

    Јенс

     

    #КСНУМКС
    админадмин
    администратор

    Оха, очигледно је конвертовани ПДФ избрисао везу.

    Овде је: https://www.youtube.com/watch?v=M0nWP22GOE4

Гледање 6 постова - 1 до 6 (од укупно 6)
  • Морате бити пријављени да бисте одговорили на ову тему.