Паралелни програми и прилагођавање путем евапотранспирације

ПОЧЕТНА СТРАНИЦА > Форуми > Обично > Паралелни програми и прилагођавање путем евапотранспирације

  • Ова тема има 2 одговора од 2 учесника и последњи пут је ажурирана Пре КСНУМКС година од Анониман.
Гледање 3 постова - 1 до 3 (од укупно 3)
  • Аутор
    Поруке
  • #КСНУМКС
    Анониман
    Неактиван

    Здраво свима,
    Имам следеће питање у вези са програмима у Opensprinkler.

    Имам 4 круга за заливање травњака. Волео бих да покренем два од њих истовремено у жељено време (30 минута).

    Покрените програм 1 са два круга у 05:00 - 05:30
    Покрените програм 2 са два круга у 05:30 - 06:00

    Такође користим контролу времена Евапотранспиратион (ЕТ). Ако се, на пример, на овај начин израчуна наводњавање од 150%, време заливања би се повећало за 30 минута. То би значило да програм један није завршен у 05:30 ујутро, већ је програм 4 већ започет. 2 круга не би ми уграбила водовод. Постоји ли могућност да програм 1 са два круга започне тек када је програм XNUMX завршен, чак и ако је време заливања продужено подешавањем времена?

    Пуно поздрава и хвала унапред.

    #КСНУМКС
    админадмин
    администратор

    Поздрав,
    у овом случају бих предложио да се смањи на ДВА круга. Једноставно повежите 2 магнетна вентила са по једним прикључком и активирајте опцију „Један за другим“ у ова два.
    Нажалост, овде не видим другу могућност, јер бисте за ваш захтев морали програмирати „групе“ са којима би се електромагнетски вентили могли комбиновати. Тема се појављивала неколико пута, направићу питање са развојним тимом, можда ће бити програмирано.
    https://github.com/OpenSprinkler/OpenSprinkler-Firmware/issues/115

    Не заборавите, OpenSprinkler је опен соурце. И ви можете допринети!

    #КСНУМКС
    Анониман
    Неактиван

    Хвала вам пуно на помоћи. Затим ћу тамо наставити да гледам да ли ће промена бити узета у обзир у некој од следећих верзија.

    Толико се дуго сналазим са правилним програмским паузама, јер је максимум ЕТ-а 200% колико сам прочитао.

    Покрените програм 1 са два круга у 05:00 - 05:30 ујутро на 200% ЕТ, програм траје до макс. 06:00.
    Покрените програм 2 са два круга у 06:00 - 06:30

    Надам се да нећу погрешити.

    Поздрав

Гледање 3 постова - 1 до 3 (од укупно 3)
  • Морате бити пријављени да бисте одговорили на ову тему.