Паралелно и секвенцијално наводњавање

ПОЧЕТНА СТРАНИЦА > Форуми > Обично > Паралелно и секвенцијално наводњавање

  • Ова тема има 11 одговора од 8 учесника и последњи пут је ажурирана Пре 6 месеци од админадмин.
Гледање 12 постова - 1 до 12 (од укупно 12)
  • Аутор
    Поруке
  • #КСНУМКС
    гдКСНУМКСгдКСНУМКС
    Учесник

    Желим да водим зону 1 и 3 истовремено, а затим аутоматски 2 и 4 истовремено

    Не знам како да то прилагодим. Или ово уопште није могуће.

    #КСНУМКС
    Анониман
    Неактиван

    Колико сам разумео, морате да подесите исто време почетка за зоне 1 и 3 и ручно да подесите другачије време почетка за зоне 2 и 4, а то је након времена заливања првих зона.

    Јер не можете формирати групе у којима онда кажете да би ову или ону групу требало обрађивати узастопно. За сваку зону можете рећи само да је треба обрађивати секвенцијално. Дакле, ако имате две зоне са истим или преклапајућим временом заливања, можете само преко заставице „Секвенцијално“ рећи да их не треба активирати истовремено, већ једну за другом. Зона се затим одлаже док се претходна не заврши.

    #КСНУМКС
    гдКСНУМКСгдКСНУМКС
    Учесник

    Да, тако то радим до сада. али уз то немате добро разумевање временске зависности. Када је сушније, време рада (за 1 + 3) се може удвостручити. Из предострожности се морају одредити дуге паузе са фиксним временима праћења. Волео бих аутоматско накнадно наводњавање.

    #КСНУМКС
    EdEd
    Учесник

    Здраво свима,

    да ли се овде нешто побољшало? Волео бих да трчим 2 круга (кревета) заједно, али за мене је то круг 2 и круг 4, односно постоји још један круг између. Дакле, тренутно није могуће (или сам нешто превидео). Чињеница да овде не можете да промените редослед је заиста скромна. Дефинитивно мора бити флексибилнији, алтернативно са групама или слично. Овако је сувише круто...

    #КСНУМКС
    Анониман
    Неактиван

    Пробајте са:
    Опције уређивања

    Конфигуришите главни круг за наводњавање или уредите кругове за наводњавање

    Овај фирмвер подржава до 2 независне главне станице, свака са сопственим подешавањима као у наставку
    наведени.
    ● Главна станица: Дефинишите главну станицу/зону, такође познату као пумпна станица. Господар је зона која
    укључен заједно са другим зонама. Свака зона се може поставити као главна. Подразумевано
    није никакав (тј. нема употребе главне станице).
    ● Мастер Он Адјустмент: Фино подесите тачно време када се мастер укључује. Прихватљиво
    Опсег је од 0 до 600 секунди, у корацима од 5 секунди. На пример, ако је подешено на 15, пребацује се
    главна станица се укључује 15 секунди након отварања станице.
    ● Мастер Офф Сеттинг: Фино подесите тачно време када се мастер искључује. Прихватљиво
    Опсег је -600 до 0 секунди, у корацима од 5 секунди. На пример, ако је подешено на -15, пребацује се
    главна станица се искључује 15 секунди пре него што се станица затвори.
    руковање станицама
    ● Број станица: OpenSprinkler може аутоматски открити број доступних картица за проширење;
    међутим, корисник мора ручно да подеси број зона, пошто оне ограничавају број физичких зона
    може премашити. Ово је посебно корисно када користите функцију виртуелне станице (нпр
    даљинске или РФ станице). Подразумевано је 8.
    ● Кашњење станице: време кашњења између две узастопне станице. Прихватљиви опсег
    је -600 до 600 секунди, у корацима од 5 секунди. На пример, ако је постављено на 60, отвара се
    OpenSprinkler Упутство за употребу фирмвера 2.1.9 14
    друга зона се затвара 1 минут након затварања прве зоне. Отвара се на -15 секунди
    друга зона се затвара 15 секунди пре затварања прве зоне. Негативно кашњење станице је
    понекад корисно за решавање проблема са гушењем воде. Подразумевано је 0 (тј. најближе
    зона се отвара одмах након претходне зоне).

    Срећно, ХГ

     

    #КСНУМКС
    EdEd
    Учесник

    Извините, али ово је само решење. Не може бити да можете подесити "Програме" у опенсприенклер-у, али редослед и паралелизам зона не могу да се подесе овде. Да сам то знао, изградио бих сопствену логику у НодеРед-у и КНКС-у. Тако је opensprinkler тренутно се не препоручује, боље је користити Хунтер или изградити сопствену логику у ОХ, ХА или НР.

    #КСНУМКС
    Анониман
    Неактиван

    Можете залијевати више зона истовремено тако што ћете сваку зону направити својом
    додељује узастопној групи. То радите тако што ћете кликнути на у главном приказу
    Опремите се у зони, затим кликните на картицу „Напредно“ и тамо групно писмо
    опрашта. Ако две зоне припадају истој групи, оне постају секвенцијалне
    изведене, ако су у различитим зонама, изводе се самостално.

    #КСНУМКС
    админадмин
    администратор

    Да ли сте видели да ново ажурирање фирмвера сада такође подржава формирање група?

    #КСНУМКС
    КитоКито
    Учесник

    Где могу да нађем нови фирмвер?

    су сада инсталирали:

    КСНУМКС (КСНУМКС)

     

    уреди: пронашао их.

    Фирмвер 2023 - верзија 2.3.0(128)

    како да га инсталирам (даљински)?

    КСНУМКС ДЦ

    #КСНУМКС
    НацхтигаллНацхтигалл
    Учесник

    Нажалост, чини се да групна функција новог фирмвера не нуди оно што би гд1122 (а ни ја) желео. Имао сам овде у овом погледу питао: https://opensprinkler.com/forums/topic/parallel-grouping-of-stations-with-2-2-0-ospi-firmware/ и то је, нажалост, вероватно ван оквира.

    Желим да водим зону 1 и 3 истовремено, а затим аутоматски 2 и 4 истовремено

    Не знам како да то прилагодим. Или ово уопште није могуће.

    То не ради. Нажалост.

     

    #КСНУМКС
    гдКСНУМКСгдКСНУМКС
    Учесник

    Познато је зашто и то није тако OSPi је обезбеђен?

    #КСНУМКС
    админадмин
    администратор

    Фирмвер је такође доступан за OSPi. Једноставно покрените скрипту за ажурирање (са судо) – прво извезите конфигурацију!

    За нову функцију групе важе следећа правила:

    – унутар групе (исто слово) све тече узастопно

    – Изван група (различита слова) све иде паралелно

    – Група П увек ради паралелно

    Дакле, потребно је само да подесите 1 + 2 у групи А и 3 + 4 у групи Б.

Гледање 12 постова - 1 до 12 (од укупно 12)
  • Морате бити пријављени да бисте одговорили на ову тему.