Проблеми са улазом сензора

ПОЧЕТНА СТРАНИЦА > Форуми > Обично > Проблеми са улазом сензора

Гледање 3 постова - 1 до 3 (од укупно 3)
  • Аутор
    Поруке
  • #КСНУМКС
    Анониман
    Неактиван

    Поздрав,
    Покушавао сам да схватим како да користим дугме за активирање релеја пумпе који је повезан са једном од зона неколико дана. Имам OpenSprinklerПи са Распберри Пи Зеро В.
    После неких покушаја и грешака са улазом сензора, имао сам највише успеха када сам спојио дугме као отварач између ГНД и СН1. Али проблем је у томе што се програм додељен дугмету не покреће након 1 секунде. Пре тога је потребно скоро било које време OSPI препознаје да се програм мора покренути. У ствари, притисак на тастер треба да се региструје ако је тастер притиснут више од 1 секунде.

    У претходним покушајима повезао сам дугме као нормално отворен контакт и имао сам проблем што се програм насумично покренуо чак и без притиска на прекидач.

    Знам да постоји опција за улаз сензора да конфигурише да ли је то нормално отворен улаз. Али ова опција није променила понашање када се прекидач користио као нормално отворен контакт.

    После моја два експеримента, питам се да ли улаз сензора има неку врсту повлачења или повлачења? Чини ми се да улаз није увек на важећем логичком нивоу, већ плута и треба му случајно време за промену улаза. Да ли треба да прикључим улаз сензора на ГНД или + 5В уз помоћ отпорника?

    #КСНУМКС
    админадмин
    администратор

    Поздрав,

    никад против + 5В, увек на ГНД! ВИН (+ 5В) је намењен само за напајање сензора.

    Ако се не активира након 1 секунде, на линији постоје сигнали сметњи, то се тумачи као „треперење“ и то спречава старт.

    Верзија фирмвера?

     

    #КСНУМКС
    Анониман
    Неактиван

    Здраво,
    Сада сам решио проблем са улазом сензора тако што сам између улаза сензора и једне од пинова од 3,3 В прикључио отпорник на извлачење.
    Сада се улаз више не покреће произвољно, већ само када се прекидач стварно притисне.

Гледање 3 постова - 1 до 3 (од укупно 3)
  • Морате бити пријављени да бисте одговорили на ову тему.