Управљање пумпом и употреба пловног прекидача као сензора

ПОЧЕТНА СТРАНИЦА > Форуми > Обично > Управљање пумпом и употреба пловног прекидача као сензора

Гледање 2 постова - 1 до 2 (од укупно 2)
  • Аутор
    Поруке
  • #КСНУМКС
    Анониман
    Неактиван

    Поздрав,

    Желео бих да применим следећи случај употребе и још увек тражим прави хардвер. Устао сам Opensprinkler наишао.

    Можда ми можеш рећи да ли би то успело.

     

    Имам извор воде са потопном пумпом од 230В.

    Из овог извора бих желео да опслужујем два потрошача / циклуса.

    Круг 1 треба да прима воду у различито доба дана током одређеног времена. Али само док пловећи прекидач (једноставни прекидач са отвореним / затвореним) не реагује.

    Колом 2 треба омогућити ручно управљање прекидачем и независно је од кола 1.

     

    Замислио сам целу ствар са једним OSPi Одбор, табла. Желео бих да повежем пливајући прекидач као сензор 1. Сензор 2 би тада био ручни контролни прекидач.

    Желео бих да контролишем пумпу као главни помоћу релеја. (Можете ли ми овде рећи шта најбоље користим? OSPi са 24ВАЦ)

     

    Следећи процеси пребацивања су у основи доступни:

    Круг 1: Према распореду све док је пловак прекидач слободан; када пливајући прекидач притисне вентил 1 и главни управљач пумпе се више не отварају док ниво поново не падне, а затим настављају према распореду као и обично.

    Коло 2: вентил и главна главница су отворени све док је прекидач у погону. Неовисно о колу 1, мастер се такође мора отворити када се активира пловак. У најбољем случају, распоред за круг 1 се занемарује све док прекидач ради. У супротном би оба вентила могла бити отворена истовремено.

     

    Вештине програмирања су доступне и не би требало бити проблема са писањем кода ако је потребно. Првенствено ме брину функције хардвера.

    Хвала.

    Поздрав

    винги

    #КСНУМКС
    админадмин
    администратор

    Поздрав,

    да, то функционише и имате среће, јер сада са OSPi Верзија 1.5 има два сензорска улаза - 1.44 а претходници су имали само један.

    Треба вам релеј праве снаге, ја не знам снагу потопљене пумпе, па проверите да ли одговара следећи релеј:

    Финдер 22.32.0.024.4540 Склопник 1 НО контакт, 1 НЦ контакт

    Ваш плутајући прекидач ради као сензор за кишу када пада киша -> без залијевања. Дакле, ако су Сен1 и ГНД повезани, нема активирања подводне пумпе.

    За сваки круг можете поставити да ли треба да реагује на Сен1.

Гледање 2 постова - 1 до 2 (од укупно 2)
  • Морате бити пријављени да бисте одговорили на ову тему.