Контролни вентил са улазом сензора

ПОЧЕТНА СТРАНИЦА > Форуми > Обично > Контролни вентил са улазом сензора

Гледање 4 постова - 1 до 4 (од укупно 4)
  • Аутор
    Поруке
  • #КСНУМКС
    Анониман
    Неактиван

    Здраво

    У децембру сам од вас купио рачунар за наводњавање Опенспинклер 3.0 АЦ (према апликацији Фирмв 2.1.9 (2) Хардв 3.2 АЦ) и веома сам задовољан њиме. Да би наводњавање било још боље, било би сјајно пребацити вентил помоћу сензора и временски контролисаног.

    Под тим мислим када се релеј (нормално отворен или нормално затворен, у зависности од тога шта је потребно) укључи на улазу сензора, вентил се такође отвори и када се реле поново искључи, вентил се такође затвори.

    Ако сада такође могу да управљам истим вентилом на временски контролисан начин, било би савршено. Можда бисте могли да повежете вентил са два брзина. Један са сензором и један са временском контролом ако није важно да је 24в присутан на излазу који није пребачен.

    Да ли је таква операција могућа? Шта морам да прилагодим?

    ЛГ Габриел

    #КСНУМКС
    админадмин
    администратор

    Поздрав,

    Можете користити сензорски улаз за покретање програма - који би тада радио временски контролисан.

    Једноставно подесите тип „Програм“ у подешавањима / сензорима. Први сензор покреће први програм.

    ЛГ Стефан

    #КСНУМКС
    Анониман
    Неактиван

    Здраво

    Да ли је могуће отворити вентил са улазом сензора и када се сензор искључи вентил се такође затвара.

    ЛГ Габриел

    #КСНУМКС
    админадмин
    администратор

    Заправо то није могуће. Овде бисте морали да користите уобичајени релеј, који укључује магнетни вентил.

    OpenSprinkler је дизајниран за временски контролисано пребацивање електромагнетних вентила. Без овога се уопште не би могао представити „план наводњавања“.

Гледање 4 постова - 1 до 4 (од укупно 4)
  • Морате бити пријављени да бисте одговорили на ову тему.