зависно од времена OpenSprinkler Наводњавање баште метеоролошком станицом Нетатмо

ПОЧЕТНА СТРАНИЦА > Форуми > Представљено > зависно од времена OpenSprinkler Наводњавање баште метеоролошком станицом Нетатмо

Гледање 10 постова - 1 до 10 (од укупно 10)
  • Аутор
    Поруке
  • #КСНУМКС
    Анониман
    Неактиван

    Имам једну за заливање врта моје куће у низу OpenSprinkler Инсталиран компјутер за наводњавање за управљање системом за наводњавање Гардена зависно од временских услова.

    Дер OpenSprinkler је инсталиран у гаражи и снабдева три зоне за наводњавање опремљене Гардена 24В АЦ вентилима. Интегрисан је у моју ВЛАН мрежу преко свог интегрисаног ВЛАН адаптера и напаја се преко одговарајуће јединице за напајање. Вентили су уграђени у Гардена кутију са 2-смерним вентилом у дворишту иу 1-смерну вентилску кутију у предњем делу. Травњак иза куће се залива искачућим квадратним прскалицама и турбинским поп-уп прскалицама. За заливање биљака у лејама испред куће и саксија на тераси иза куће користе се различите млазнице за наводњавање кап по кап.

    Инсталлатион дес OpenSprinkler у гаражи

    Она Opensprinkler Користим 3.1-ДЦ од пролећа 2019. Пре тога сам имао две године искуства са једним OpenSprinkler OSBee сакупљати, али није желео да пропусти предности наводњавања контролисаног временским приликама.

    У томе су три зоне за наводњавање OpenSprinkler Програм фирмвера дефинисан као "Бацкиард Лавн", "Бацкиард Фловерс" и "Фронтиард Фловерс".

    По мом мишљењу, наводњавање врта зависно од временских прилика има смисла само ако постоји приступ поузданим локалним временским подацима. Конкретно, количина падавина може се веома разликовати од места до места. Из тог разлога сам интегрисао своју постојећу метеоролошку станицу у Нетатму у контролу.

    Као временски специфичан метод за OpenSprinkler Користим Цимерманов метод. Поставио сам основну вредност за влажност на 65%, све остале основне вредности су задржане. Мислим да ово сасвим добро одговара просечној вредности влажности током средњоевропског баштованског периода и имам добра искуства са тим.

    У тренутној верзији В2.0.4 OpenSprinkler Метеоролошка служба, подаци о времену из последња 24 сата се користе за израчунавање вредности наводњавања „% воденог нивоа“ ако изаберете Зимерманов метод и изаберете Локална метеоролошка станица или Подземно време. Међутим, ово је већа предност у односу на класичну Цимерманову методу, пошто су у израчунавање вредности наводњавања укључени ажурнији подаци о температури, влажности и падавинама.

    Последњих година системе плаћања све више уводе провајдери метеоролошких услуга и услуге у облаку и OpenSprinkler Тим је такође извршио низ ажурирања у овом погледу.

    Да бих постао мало независнији од овога, имам OpenSprinkler Веатхер Сервице инсталиран на Распберри Пи заједно са софтвером за временску прогнозу отвореног кода ВееВк. ВееВк успоставља везу са метеоролошком станицом Нетатмо и такође омогућава графички приказ временских података. Такође је постао OpenSprinkler Фирмвер 2.1.9(7) који сам поново компајлирао и периодично испитивање метеоролошке службе је ресетовано са 6 сати на један сат. По мом мишљењу, ово је једини начин да се добију актуелни подаци за наводњавање у раним јутарњим сатима. Локална инсталација Распберри Пи метеоролошке службе такође значи да за ово нема додатних трошкова OpenSprinkler тим због повећане учесталости анкетирања.

    Да би се избегло заливање када пада киша, уграђен је и Кенко М152 сензор за кишу OpenSprinkler Улаз сензора С1 повезан. ИФТТТ услуга у облаку се више не може користити за упозорења на кишу, јер гарантовано време одговора у неплаћеној верзији може бити до 1 сат.
    Користим само ИФТТТ за евидентирање у Гоогле календару укупне количине кише коју је одредио Веатхер Ундергроунд за претходни дан и OpenSprinkler активности које се користе.

    Последњих година травњак, цвеће и грмље посипа се свака два дана у 7:00. За ову годину треба побољшати снабдевање водом биљака у саксији на тераси, јер се очигледно водом морају снабдевати чешће него свака два дана у врућим данима.

    Травњак се сада посипа свака два дана недуго након изласка сунца. Цвеће и грмље заливају се свакодневно у 18:00 сати. За травњак је постављена 100% основна вредност од 30 минута, а за цвеће и грмље 100% основна вредност од 15 минута. Али овде још увек оптимизујем и можда ћу наводњавање травњака повећати на три дана са 100% базне вредности од 45 минута.

    Такође ми је важно да приликом путовања проверим функционисање система за наводњавање. Поред контроле над OpenSprinkler са OpenSprinkler Апликација је такође ресетовање чврстог случаја грешке OpenSprinklerмогуће је преко радио-контролисане утичнице која се може контролисати даљински помоћу Фритз!Бок-а.

    #КСНУМКС
    админадмин
    администратор

    Па то је сјајан опис.

    Такође сам интегрисао своју метеоролошку станицу, али сам још увек на Веатхерундергроунд-у OpenSprinkler.

    #КСНУМКС
    Анониман
    Неактиван

    Здраво Франзстеин,

    И ја имам на уму овај пројекат. Можете ли ми дати даље везе или изворе како бих могао да користим информације о нетатмо времену и киши OSPI Можете користити. Такође, вероватно ће ми требати тренутна верзија OpenSprinkler за ПИ, али не знам како да то урадим. Тако да сам веома захвалан на било којој информацији.

    #КСНУМКС
    админадмин
    администратор

    Здраво хг, говорим енглески Opensprinkler форуму, у повезаним водичима и чланцима из базе знања и у OpenSprinkler ГитХуб спремиште је заправо све што је описано. Мало је тешко пронаћи све заједно, али нажалост не постоји потпун опис на једном месту. Најлакши начин би био да региструјете Нетатмо станицу у Веатхер Ундергроунд, која OpenSprinkler ажурирајте фирмвер, а затим повуците податке о времену из Веатхер Ундергроунд-а. Ево неколико занимљивих линкова на ову тему: https://opensprinkler.com/forums/topic/error-building-firmware-from-source/ https://openthings.freshdesk.com/support/home https://github.com/opensprinkler Нажалост, на одмору сам наредне три недеље, али након тога радо ћу помоћи - колико год је то могуће. Поздрав Франз (прослеђено даље)

    #КСНУМКС
    Анониман
    Неактиван

    Пуно вам хвала на савету, Франз, испробаћу. За сада ћу користити нетатмо само као податке о киши и извор температуре преко Веатхер Ундергроунд-а. Занима ме прецизнија интеграција ситуације у мојој башти, могу да пребацим податке о времену ДаркСки на ВУндергроунд под „Оптионс“ и „Ектенсионс“. Да ли ми и даље треба ВееВк? Остављам фирмвер какав је за сада (2.1.9 (4)). Ако ми треба и ажурирање по сату, можда ћу морати поново да га покренем. Али мислим да то зависи од одабране методе специфичне за временске прилике. Морам то пробати. Каква вам је корист од тога (Зиммерман, ЕТо)?

    #КСНУМКС
    Анониман
    Неактиван

    Само тренутак. ВееВк није потребан. Веатхер Ундергроунд може директно у OpenSprinkler бити изабран као метеоролошка служба. Користим Цимерманов метод. ЕТо се не може користити са Веатхер Ундергроунд.

    #КСНУМКС
    Анониман
    Неактиван

    Тренутно могу да отворим рачун у Веатхер Ундергроунду, али додавање метеоролошке станице ствара грешку. Без метеоролошке станице, међутим, не могу да се пријавим за АПИ код. Наставићу да покушавам.

    #КСНУМКС
    Анониман
    Неактиван

    Здраво, да ли вам Нетатмо подаци и даље раде за контролу наводњавања? Не могу да региструјем свој Нетатмо код ВУ. Међутим, наишао сам на чланак према којем је Нетатмо прекинуо сарадњу са ВУ и стога моја сопствена мерења кише и Нетатмо подаци више не могу да се користе.

    https://community.homey.app/t/info-netatmo-hat-die-partnerschaft-mit-weather-underground-beendet/44000

    Које друге опције постоје да искористите локалну количину кише из сопствене баште да бисте израчунали количину воде за наводњавање? Временска прогноза је превише непрецизна у великом граду. Увек негде пада киша, али не увек у мојој башти.

    #КСНУМКС
    Анониман
    Неактиван

    Као што је горе описано, имам OpenSprinkler Веатхер Сервице инсталиран на Распберри Пи заједно са софтвером за временску прогнозу отвореног кода ВееВк. Међутим, постоји и могућност прослеђивања Нетатмо података метеоролошкој служби „МетеоВаре Плус“. На овај начин се онда могу проследити са Метеоваре Плус-а на Веатхер Ундергроунд. Ово би и даље требало да функционише. Само пробај!

    #КСНУМКС

    Поздрав,

    да ли је сада сигурно да је нетатмо раскинуо партнерство са Вуом?
    Још увек можете да региструјете нетатмо уређаје на ВУ сајту.

    Аттацхментс:
    Морате бити Фотографија да бисте видели приложене датотеке.
Гледање 10 постова - 1 до 10 (од укупно 10)
  • Морате бити пријављени да бисте одговорили на ову тему.