Sulama iptal edildi, LOG yok

Ana Sayfa > Forumlar > Allgemein > Sulama iptal edildi, LOG yok

Schlagwörter: 

• Bu konu 9 yanıt, 2 aboneye sahip ve en son güncellenmiştir 3 yıl 8 ay önce arasında Anonim.
10 gönderi görüntüleniyor - 1-10 arası (toplam 10)
  • Yazar
    Anonim
    inaktiv

Merhaba,

Bir süredir sulamanın ara sıra kesilmesi sorunu yaşıyorum.
    Valf sadece açık, arayüzde de bir ekran görüyorum. Sonra birkaç dakika sonra her şey biter.

LOG'da da hiçbir şey görünmez.

Hata yalnızca 6. veya 7. valfte meydana gelir. Sıranın önemi yok.

Şu anda biraz sinirliyim. İki gün önce 9 fıskiye sorunsuz çalıştı. Bugün sadece 6 aldım.

Sistem: OSPi RaspberryPi 2B, 8 Hunter 24V AC vana üzerinde. Uygulama sürümü 2.2.0, donanım yazılımı 2.1.9(3)

adminadmin
    yönetici

Merhaba,

“İki gün önce 9 serpme sorunsuz çalıştı. Bugün sadece 6 aldım. "

AYNI ZAMANDA mı demek istiyorsun? Güç kaynağınız bunu başaramayacak.

COM ve bölgeler arasındaki direnci hiç ölçtünüz mü?

Ve sulama devam ederken gerginlik?

Kısa devre olabilir veya solenoid valf hasarlı ve çok fazla güç kullanıyor.

OpenSprinkler çalışan bir programı asla kendi başına durdurmaz, kaynak kodunu biliyorum. Ancak, Raspberry PI güç kaybı nedeniyle yeniden başlarsa veya OpenSprinklerRaspberry PI üzerindeki hizmet sonlandırılır, ancak o zaman program durmaya zorlanır. Bu aynı zamanda bir günlüğünüz olmadığını da açıklar.

Anonim
    inaktiv

Hayır, pi yeniden başlamaz. Web sayfası kalıcı olarak çevrimiçidir ve tepki verir.

Kırık döngü şimdiye kadar her zaman farklı olmuştur.

Sadece paralel çalışan iki valfim var ve bunlar her zaman ilk. Günlükte de var.

Bugün tekrar denedim ve arayüzü gözden kaçırmadım. Zamanın yaklaşık 10 dakika geciktiğini fark ettim. Bir noktada zaman güncellendi, yani + 10 dakikalık bir sıçrama ve sonra program kayboldu ve günlük yoktu.

Sonra zamanın doğru olduğundan emin oldum ve tekrar bir program çalıştırdım. Web arayüzüne göre, valf tamamen geçti, ancak yine de günlükte görünmedi.

Anonim
    inaktiv

Yakında gerginliği ve direnci ölçeceğim.

adminadmin
    yönetici

Lütfen yapılandırmayı dışa aktarın ve destek işlevini kullanın (https://www.opensprinklershop.de/support) göndermek

Anonim
    inaktiv

Vanalar kapalı:
    Güç kaynağı: 26,4V
    Güç kaynağı ve COM 26,3V arasında

Bir valf açık:
    COM 25,9V'a güç kaynağı
    COM 25,7V için valf

Vana açıkken direnç:
    valf ve COM arasında sayı çılgınca atlar -0,1'den 155'e, daha sık olarak 40'ı görürsünüz.
    valf ve güç paketi arasında: 3 - 5,5 ohm arasında atlar.

Bu sabah birkaç program basitçe tekrar iptal edildi. Bir örüntü görmüyorum.
    Program 3 valf ile başladı. İlk vana çalıştı (10 dakika), LOG'da. Diğer ikisi (15 ve 25 dakika) yok.
    Felenden vanalar manuel olarak başlatılır, başlar, bir noktada söner ve LOG'da görünmez.
    Daha sonra manuel olarak başlatılan başka bir valf, LOG'tadır.
    Ardından iki valfli (her biri 20 dakika) başka bir program başladı. İlk valf geçti, ikincisi başladı, birkaç dakika sonra durdu ve LOG yok. Eksik valf manuel olarak başlatıldı, birkaç dakika sonra sönüyor, LOG yok.

Üçüncü program paralel olarak iki vana ile başladı. Birkaç dakika sonra ikisi de dışarı çıkar, LOG yok.

Anonim
    inaktiv

Çalışma zamanında voltaj 25,4-25,7V'de sabittir. Program iptal edilmeden kısa süre önce dalgalanma olmaz.

Üçüncü programı yeniden başlattım, geçtim ve GÜNLÜK'te.

adminadmin
    yönetici

Bu yüzden bana başka bir program onların üzerinde çalışıyor gibi geliyor OSPi IO bağlantı noktalarına da erişen run. Çeşitli ev otomasyonu veya diğer kontrol uygulamalarını denediyseniz, lütfen şimdi bunları kaldırın ve tekrar deneyin.

adminadmin
    yönetici

Sonra aklıma geliyor, sulamanın kesilmesinin diğer nedenleri şunlar olabilir:

- Yağmur veya toprak nem sensörleri etkinleştirildi
    - Hava durumuna bağlı sulama etkinleştirilir ve sulama süresini azaltır

Anonim
    inaktiv

dışında hiçbir şey yüklü değil Opensprinkler.
    Önce yağmur ertelemesini de düşündüm ve tamamen kapattım. Ya yardımcı olmuyor.

Pi'yi yakında yeni bir SD kartla tamamen yeniden yükleyeceğim, bakalım daha iyi olacak mı?

10 gönderi görüntüleniyor - 1-10 arası (toplam 10)
  • Bu konuyu cevaplamak için giriş yapmalısınız.