MyFritz üzerinden uzaktan erişim

Ana Sayfa > Forumlar > Allgemein > MyFritz üzerinden uzaktan erişim

Schlagwörter: ,

2 gönderi görüntüleniyor - 1-2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    WDWD
    Katılımcı

Merhaba,

Bir süredir uzaktan kumandaya erişmeye çalışıyorum Opensprinkler MyFritz aracılığıyla ayarlayın. Talimatlar muhtemelen artık FritzOS'un (7.21) şu anki sürümüyle eşleşmiyor, her halükarda onca kez sonra bile ona erişemiyorum. Girişmek.

Fritzbox'a harici olarak MyFritz aracılığıyla ulaşılabilir.

Bunu yapıyorum:

• FritzBox İnternet'te -> Paylaşımlar -> Paylaşımlar için cihaz seçin
    • ESP-xxxx seçildi, "Bu aygıt için bağımsız bağlantı noktası yönlendirmeye izin ver." Aktif
    • Yeni paylaşım seçin -> MyFritz paylaşımı -> Diğer uygulama
    • Bir ad atayın, HTTPS //: düzenleyin, bağlantı noktasını girin, Tamam'a tıklayın
    • İşin garibi, yeni paylaşım Paylaşımlar altında görünmüyor
    • Openprinker, bağlantı noktası sürümlerine genel bakışta görünür, ancak bağlantı noktası olmadan
    • Cihaz MyFrtz.net altında görünüyor, ancak bağlantı kurulamıyor (web sitesine ulaşılamıyor)
      esp-… .myfritz.net bağlantıyı beklenmedik bir şekilde kapattı.)
    • Bağlantı noktası sürümleri altındaki kaleme bir kez tıklar ve ardından Tamam'ı tıklarsanız, bağlantı noktası bağlantı noktası sürümleri genel görünümünde görünür
    • Bir test olarak, “IPv4 (Açık Sunucu) aracılığıyla İnternet erişimi için bu cihazı tamamen etkinleştir” seçeneğini de işaretledim. Ancak bunun bir etkisi yoktur, yalnızca hata mesajı farklıdır (Bu web sitesi güvenli bir bağlantı sağlayamaz
      esp-… .myfritz.net geçersiz bir yanıt gönderdi.)

Artık hiçbir şey düşünemiyorum, bir fikri olan var mı?

Teşekkürler Wolfgang

adminadmin
    yönetici

Port yönlendirme benim için böyle çalışıyor. Ancak, arasında yapmanız gereken OSPi ve OpenSprinkler 3 farklı çünkü OSPi 8080 numaralı bağlantı noktasında ve OpenSprinkler 3 port 80 kullanılır.

İçin böylece OSPi kurmak:

liman paylaşımı OSPi

Ve bunun için OpenSprinkler 3:

liman paylaşımı OpenSprinkler 3

Burada gördüğünüz gibi, o OSPi Harici IP Bağlantı Noktası 3000 altında ve OpenSprinkler 3 ve aynı harici IP bağlantı noktası 3001'e ulaşılabilir.

Bu şekilde birden fazla OpenSprinkler internetten başarıyla uzaktan kontrol.

IPv4 (Açıkta Kalan Ana Bilgisayar) aracılığıyla İnternet erişimi için bu cihazı tamamen serbest bırak ”seçeneği etkinleştirilmemelidir.

MyFritz sürümüyle birlikte artık bunu OpenSprinkler- Uygulamayı yapılandırın.

1. OpenSprinkler-Uygulama sol üstteki “Konumları yönet” menü öğesini seçin ve “Add / Manually Add Device” düğmesine basın

2. “ alanına bir ad girinOpenSprinkler isim". İçinde "OpenSprinkler IP” MyFritz paylaşımını girin, ardından iki nokta üst üste ve bağlantı noktası (3000 veya 3001 veya seçtiğiniz bağlantı noktası gibi)

3. Ardından şifre. Not: Parolanız olarak hala "açık kapı" varsa, şimdi değiştirmek için iyi bir zaman, çünkü bundan sonra tüm İnternet sizinkini kullanabilir. OSPi veya OpenSprinkler erişim!

4. "Kaydet" ile onaylayın. Bitti. "Bağlan" sembolü yeşile dönerse, her şey çalışıyor!

Not: WLAN'ınız içindeyken, Fritz! Box genellikle MyFritz üzerinden bağlantıya izin vermez. Akıllı telefonunuzdaki WLAN işlevini devre dışı bırakın ve bu işlevi test etmek için hücresel ağ üzerinden bağlanın!

Bu arada, sürüm yalnızca HTTP üzerinden çalışıyor! HTTPS yalnızca bir HTTP'den HTTPS'ye proxy ve karşılık gelen bir HTTPS sertifikası (örneğin, Apache2 ve OpenSSL kendinden imzalı sertifika ile) ile bağlantılı olarak çalışır. Bu konuyu zaman zaman ayrı ayrı ele alacağım.

2 gönderi görüntüleniyor - 1-2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu cevaplamak için giriş yapmalısınız.