FlowSensor 3 kablolu tanınmadı

Ana Sayfa > Forumlar > Allgemein > FlowSensor 3 kablolu tanınmadı

Schlagwörter: , ,

5 gönderi görüntüleniyor - 1-5 arası (toplam 5)
  • Yazar
    KaneKane
    Katılımcı

Merhaba,

benim için benim var OSPI (Firmware 2.1.9) bir akış ölçer satın aldı. Bunu bir Arduino'da test ettim, dijital 0/1, yani litre başına darbeler veriyor (veri sayfasına göre 1 darbe/litre).

Ayrıca doğru şekilde bağladım, Vin (+5V), Sensor1 veri kablosu ve tabii ki GND. Bir Arduino ve tam kablolama ile çalıştığından, bu şekilde doğru olduğunu varsayıyorum.

Ne yazık ki, sulama sırasında hiçbir şey sayılmaz, sensör tipi olarak doğru sensör1 seçilir, “Sensörü1 yoksay” seçeneği de kapalıdır, yani sayması gerekir.

Bu sensöre sahibim: https://www.amazon.de/gp/product/B089KJFVLV

Birisi yardım edebilir mi? Sorun nedir? Alternatif olarak - 1″ (32mm) için başka bir sensörü olan var mı?

Saygılarımızla,
    Kai

adminadmin
    yönetici

Sensör ayarlarında ne ayarladığınızı bilmek daha ilginç olurdu.

KaneKane
    Katılımcı

Merhaba,

Sensör tipi 1 "akış hızı" ve 1 litre/darbe ayarlanır

Sensör 2 "yok" olarak ayarlanmıştır.

Selamlar Kai Neuhaus

adminadmin
    yönetici

Merhaba,

Veri sayfasında "Çıkış gücü DC 4,7 V" yazıyor, bu da muhtemelen sinyal kablosunu PLUS'a geçirdiği anlamına geliyor.

Ne yazık ki bu işe yaramaz, darbe sayaçları GND'yi sensör girişine bağlamalıdır.

Yani GND+SENSOR bağlandığında her zaman bir darbe vardır.

KaneKane
    Katılımcı

Merhaba,

Evet, bu doğru, 2 telli sensörlerde (sensör + Gnd), 3 telli sensörlerde sadece VIN'de ek bir + olması beklenen davranış, en azından ben öyle anladım. Arduino ile dijital bir portta en az 1 ve 0 okuyabildim. Bu yüzden sürprizim.
    Ama alternatif olarak başka bir sensör alacağım, hiçbir yerde 2″ için yarı uygun fiyatlı 1 telli bir sensör bulamıyorum.
    Tavsiyelere açığım.

Destek için teşekkürler.
    Saygılarımızla,
    Kai

5 gönderi görüntüleniyor - 1-5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu cevaplamak için giriş yapmalısınız.