limanlar hakkında sorular OSPi 1.5 (COM, +5V, GND, SN1/2)

Ana Sayfa > Forumlar > Allgemein > limanlar hakkında sorular OSPi 1.5 (COM, +5V, GND, SN1/2)

6 gönderi görüntüleniyor - 1-6 arası (toplam 6)
  • Yazar
    NachtigallNachtigall
    Katılımcı

Merhaba,

Raspberry Pi 4'üm var ve OpenSprinkler (OSPi 1.5) satın alındı. Şimdi 2 x 4 Rainbird solenoid valfi olmalı, yani toplam 8 parça, ancak iki farklı valf kutusuna bölünmüş durumda.

Birkaç soru

* var OSPi COM bağlantı noktasının iki katı. 8'inin tümü aynı COM bağlantı noktasına mı bağlanmalıdır/ya da daha doğrusu 4'ü birinde ve 4'ü diğerinde mi bağlanmalıdır - yoksa önemli değil mi?

* Orta 2A AC adaptörünü aldım. Ayrıca, aslında 2A'yı çeken veya adaptör olarak buna sahip olan Raspberry PI'yi de tedarik edebilir misiniz? Eğer öyleyse, güç kaynağını Raspi'den gelen güç kaynağına nasıl bağlarsınız? OSPi? üzerinde “+5V” bağlantı noktası olduğunu gördüm. OSPi orada - bir şekilde Raspi'den mini USB gücüne mi?

* GND ve SN1 / 2 portları ne içindir? GND'yi (toprak mı?) AC bağlantısından topraklamanın zaten açık olduğu metal muhafazaya bağlamanız gerekir mi?

Saygılarımızla,

Jens

adminadmin
    yönetici

Merhaba,

Yani:

1. 2x COM: Bunların ikisi de bağlıdır ve yalnızca kablolamayı basitleştirmek için kullanılır. 20'den fazla solenoid valfiniz varsa, kontaklardaki mevcut yükü azaltmak için bunları her iki COM bağlantısına da dağıtmalısınız. Aksi takdirde, yapabilirsiniz, ancak zorunda değilsiniz.

2. 2A 24VAC adaptör: Evet, bu aynı zamanda Raspberri PI'ye güç sağlar. 1.5 sürümünden itibaren bu 10W'a (5V x 2A) kadar çıkabilir. Çoğu uygulama için bu yeterli olmalıdır. Ancak, sabit diskler gibi büyük tüketicileri USB bağlantı noktasına bağlarsanız, bu pek yeterli olmayacaktır ve ardından Raspberri PI adaptörünü de bağlamalısınız.

3. Sadece GND'yi muhafazaya bağlamayın! İki sinyal girişi GND + SN1 veya GND ve SN2 aracılığıyla değiştirilir. Yani SN1 veya SN2'de GND mevcut olduğunda bir sinyal tetiklenir. VIN veya + 5V, toprak nem sensörümüz gibi elektrik gerektiren harici sensörlerin bağlanması için tasarlanmıştır.

Buna da bir göz atmanızı öneririz OpenSprinkler İndirme alanında bulabileceğiniz bellenim kılavuzu. Tüm bağlantılar burada açıklanmıştır (bunlar OpenSprinkler 3.2)

NachtigallNachtigall
    Katılımcı

Teşekkür ederim.

Kılavuzları hiç görmemiştim. Sıkça Sorulan Sorular ve "Nasıl çalışır" bölümlerini birkaç kez okudum (bu sayfaların hiç bağlantılı olmaması mümkün mü?!). Neyse, birazdan göreceğim.

NachtigallNachtigall
    Katılımcı

Dosyanın içinde https://opensprinklershop.de/wp-content/uploads/2020/04/os-manual_2.1.9-DE.pdf?v=3a52f3c22ed6 5. sayfada bağlantı düğmesi olan bir YouTube videosuna referans var. Ancak bu bağlantılı değildir. Bana linki gönderebilir misin? (veya belgeyi güncelleyin) Youtube'da konuyla ilgili kendim arama yaptığımda, çok şey buluyorum ve doğru olanı bilmiyorum.

NachtigallNachtigall
    Katılımcı

Merhaba,

@Admin Bu videoyu nerede bulabileceğimi tekrar sormak istedim? Dediğim gibi, bağlantı PDF talimatlarında (hala) doğru değil.

Saygılarımızla,

Jens

adminadmin
    yönetici

Görünüşe göre dönüştürülen PDF, bağlantıyı sildi.

İşte burada: https://www.youtube.com/watch?v=M0nWP22GOE4

6 gönderi görüntüleniyor - 1-6 arası (toplam 6)
  • Bu konuyu cevaplamak için giriş yapmalısınız.