Paralel ve sıralı sulama

Ana Sayfa > Forumlar > Allgemein > Paralel ve sıralı sulama

• Bu konu 11 yanıt, 8 aboneye sahip ve en son güncellenmiştir 6 ay önce arasında adminadmin.
12 gönderi görüntüleniyor - 1-12 arası (toplam 12)
  • Yazar
    gd1122gd1122
    Katılımcı

Bölge 1 ve 3'ü aynı anda ve ardından otomatik olarak 2 ve 4'ü aynı anda sulamak istiyorum.

Bunu nasıl ayarlayacağımı bilmiyorum. Yoksa bu hiç mümkün değil mi?

Anonim
    inaktiv

Anladığım kadarıyla, 1. ve 3. bölgeler için aynı başlangıç ​​saatini ayarlamanız ve 2. ve 4. bölgeler için manuel olarak farklı bir başlangıç ​​zamanı ayarlamanız gerekiyor, bu da ilk bölgelerin sulama zamanından sonra.

Çünkü daha sonra şunu söylediğiniz gruplar oluşturamazsınız veya bu grup sırayla işlenmelidir. Yalnızca her bölge için sıralı olarak işlenmesi gerektiğini söyleyebilirsiniz. Dolayısıyla, aynı veya çakışan sulama süresine sahip iki bölgeniz varsa, yalnızca "Sıralı" bayrak aracılığıyla bunların aynı anda değil, birbiri ardına etkinleştirilmesi gerektiğini söyleyebilirsiniz. Daha sonra bir bölge, bir önceki bitene kadar ertelenir.

gd1122gd1122
    Katılımcı

Evet, şimdiye kadar böyle yapıyorum. ancak bununla hava bağımlılığı kontrol altına alınamaz. Daha kuru olduğunda çalışma süresi (1 + 3 için) iki katına çıkabilir. Önlem olarak, uzun aralar sabit takip süreleri ile ayarlanmalıdır. Otomatik takip sulama istiyorum.

EdEd
    Katılımcı

Merhaba,

burada bir şey düzeldi mi? 2 daireyi (yatak) birlikte çalıştırmak isterdim, ama benim için 2. daire ve 4. daire, yani arada başka bir daire var. Yani şu anda mümkün değil (veya bir şeyi gözden kaçırdım). Buradaki sırayı değiştirememeniz gerçekten mütevazı. Kesinlikle daha esnek olmalı, alternatif olarak gruplarla veya benzerleriyle.Bunun gibi çok katı...

Anonim
    inaktiv

Şununla deneyin:
    Seçenekleri düzenle

Ana Sulama Devresini Yapılandırma veya Sulama Devrelerini Düzenleme

Bu bellenim, her biri aşağıdaki gibi kendi ayarlarına sahip 2 bağımsız ana istasyonu destekler
    listelenir.
    ● Ana istasyon: Pompa istasyonu olarak da bilinen bir ana istasyon/bölge tanımlayın. Master bir bölgedir
    diğer bölgelerle birlikte açılır. Her bölge bir ana olarak ayarlanabilir. Varsayılan
    hiçbiridir (yani bir ana istasyon kullanılmaz).
    ● Master Açık Ayarı: Master'ın tam olarak açılacağı zamana ince ayar yapın. kabul edilebilir
    Aralık, 0 saniyelik artışlarla 600 ila 5 saniyedir. Örneğin, 15 olarak ayarlanırsa, geçiş yapar
    ana istasyon, bir istasyon açıldıktan 15 saniye sonra açılır.
    ● Master Off Setting: Master'ın tam olarak kapanacağı zamana ince ayar yapın. kabul edilebilir
    Aralık, 600 saniyelik artışlarla -0 ila 5 saniyedir. Örneğin, -15 olarak ayarlanırsa, geçiş yapar
    ana istasyon, bir istasyon kapanmadan 15 saniye önce kendini kapatır.
    istasyonların taşınması
    ● İstasyon sayısı: OpenSprinkler mevcut genişletme kartlarının sayısını otomatik olarak algılayabilir;
    ancak, fiziksel bölge sayısını sınırladıkları için kullanıcının bölge sayısını manuel olarak ayarlaması gerekir.
    aşabilir. Bu, özellikle sanal istasyon özelliğini kullanırken kullanışlıdır (örn.
    uzak veya RF istasyonları). Varsayılan 8'dir.
    ● İstasyon gecikmesi: ardışık iki istasyon arasındaki gecikme süresi. Kabul edilebilir aralık
    600 saniyelik artışlarla -600 ila 5 saniyedir. Örneğin, 60 olarak ayarlanırsa açılır
    OpenSprinkler Firmware 2.1.9 Kullanım Kılavuzu 14
    ikinci bölge, birinci bölge kapandıktan 1 dakika sonra kapanır. -15 saniyelik bir ayarda açılır
    ikinci bölge, birinci bölge kapanmadan 15 saniye önce kapanır. Negatif bir istasyon gecikmesi
    bazen su kısma problemlerini çözmek için faydalıdır. Varsayılan 0'dır (yani en yakın
    bölge, önceki bölgeden hemen sonra açılır).

İyi şanslar, HG

EdEd
    Katılımcı

Üzgünüm ama bu sadece bir geçici çözüm. Opensprienkler'de "Programlar" ayarlayamazsınız, ancak bölgelerin sırası ve paralelliği burada ayarlanamaz. Bunu bilseydim, NodeRed ve KNX'te kendi mantığımı kurardım. öyle opensprinkler şu anda tavsiye edilmiyor, Hunter'ı kullanmak veya OH, HA veya NR'de kendi mantığınızı oluşturmak daha iyidir.

Anonim
    inaktiv

Her bölgeyi kendi bölgesi haline getirerek birden fazla bölgeyi aynı anda sulayabilirsiniz.
    sıralı gruba atar. Bunu ana görünümdeki simgesine tıklayarak yaparsınız.
    Bölgede dişli, ardından "Gelişmiş" sekmesine tıklayın ve orada bir grup harfi
    affeder. İki bölge aynı gruba aitse sıralı hale gelirler.
    yapılır, farklı bölgelerde ise bağımsız olarak gerçekleştirilir.

adminadmin
    yönetici

Yeni üretici yazılımı güncellemesinin artık grup oluşumunu da desteklediğini gördünüz mü?

KitoKito
    Katılımcı

Yeni bellenimi nerede bulabilirim?

şimdi yükledim:

2.1.9 (10)

edit: buldum.

Üretici yazılımı 2023 - sürüm 2.3.0(128)

nasıl kurarım (uzaktan)?

3.2 DC

NachtigallNachtigall
    Katılımcı

Ne yazık ki, yeni aygıt yazılımının grup özelliği gd1122'nin (ve benim de) isteyeceği şeyleri sunmuyor gibi görünüyor. Bu konuda buradaydım diye sordu: https://opensprinkler.com/forums/topic/parallel-grouping-of-stations-with-2-2-0-ospi-firmware/ ve ne yazık ki bu muhtemelen kapsam dışıdır.

Bölge 1 ve 3'ü aynı anda ve ardından otomatik olarak 2 ve 4'ü aynı anda sulamak istiyorum.

Bunu nasıl ayarlayacağımı bilmiyorum. Yoksa bu hiç mümkün değil mi?

Bu işe yaramıyor. Maalesef.

gd1122gd1122
    Katılımcı

Bunun neden böyle olmadığı da biliniyor OSPi sağlanır?

adminadmin
    yönetici

Ürün yazılımı da mevcuttur OSPi. Basitçe güncelleme komut dosyasını çalıştırın (sudo ile) – önce yapılandırmayı dışa aktarın!

Yeni grup işlevi için aşağıdaki kurallar geçerlidir:

– bir grup içinde (aynı harf) her şey sırayla çalışır

– Grupların dışında (farklı harfler) her şey paralel ilerler

– Grup P her zaman paralel çalışır

Yani A grubunda 1+2, B grubunda ise 3+4 ayarlamanız yeterli.

12 gönderi görüntüleniyor - 1-12 arası (toplam 12)
  • Bu konuyu cevaplamak için giriş yapmalısınız.