Sorun: Yağmur sensörü sulamayı durdurmuyor

Ana Sayfa > Forumlar > Allgemein > Sorun: Yağmur sensörü sulamayı durdurmuyor

2 gönderi görüntüleniyor - 1-2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Anonim
    inaktiv

Merhaba, birkaç hafta önce bir tane aldım. OpenSprinkler 3.2 Hunter solenoid valfini kontrol eden 8 (en son üretici yazılımı). Bu da harika çalışıyor.

Şimdi bir Hunter Rain Clik yağmur sensörü satın aldım ve GND ve SN2 üzerinden bağladım. Ardından Sensör 2 altındaki seçeneklerden yağmur sensörünü seçin ve “Normalde Açık” kutusunu işaretlemeyin. Çünkü sensör bir açıcıdır.

Ekranda küçük r'yi görüyorum, bu benim için sensörün tanındığı anlamına geliyor. Şimdi test düğmesine tıkladım ve Sensör 2 etkinleştirildi mesajını aldım ve küçük r büyük R olur ve ardından yağmur sembolü belirir.

Manuel olarak iki sulama çemberi başlattım ve tekrar test düğmesine bastım. Yağmur sembolü geliyor ama sulama halkaları durmuyor. Sensör 2'yi yoksay'ı işaretleyip işaretlemediğimi de kontrol ettim. Konu bu değil.

Tüm zamanı sensör 1 ile test ettim. Aynı sonuç.

Ayrıca Normalde Açık'ı işaretledim. Hiç birşey çalışmıyor. Şimdi bundan sonra ne yapacağımı bilmiyorum.

Önerileri takdir ediyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Saygılar
    Heiko

adminadmin
    yönetici

Sulama devrelerinin veya programların manuel olarak başlatılması sensörler tarafından kesintiye uğramaz.

Aksi takdirde, bir sensör tetiklendiğinde bir programı manuel olarak başlatmak mümkün olmayacaktır.

2 gönderi görüntüleniyor - 1-2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu cevaplamak için giriş yapmalısınız.