Sensör girişi ile ilgili sorunlar

Ana Sayfa > Forumlar > Allgemein > Sensör girişi ile ilgili sorunlar

• Bu konu 2 yanıt, 2 aboneye sahip ve en son güncellenmiştir 2 yıl 10 ay önce arasında Anonim.
3 gönderi görüntüleniyor - 1-3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Anonim
    inaktiv

Merhaba,
    Birkaç gündür bölgelerden birine bağlı bir pompa rölesini etkinleştirmek için bir düğmeyi nasıl kullanacağımı bulmaya çalışıyorum. bende bir OpenSprinklerRaspberry Pi Zero W ile Pi.
    Sensör girişiyle ilgili bazı deneme yanılmalardan sonra, düğmeyi GND ve SN1 arasında bir açıcı olarak bağladığımda en büyük başarıyı elde ettim. Ancak sorun şu ki, düğmeye atanan program 1 saniye sonra tetiklenmiyor. Bundan önce neredeyse her zaman alır OSPI programın başlatılması gerektiğini kabul eder. Aslında, tuşa >1 saniye basılırsa tuş vuruşunun kaydedilmesi gerekir.

Önceki denemelerde, düğmeyi normalde açık bir kontak olarak bağlamıştım ve programın düğmeye basmadan bile rastgele başlatılması sorununu yaşadım.

Sensör girişinin normalde açık bir giriş olup olmadığını yapılandırmak için bir seçenek olduğunu biliyorum. Ancak bu seçenek, anahtar normalde açık bir kontak olarak kullanıldığında davranışı değiştirmedi.

İki deneyimden sonra, sensör girişinin bir tür yukarı veya aşağı açılır olup olmadığını merak ediyorum. Bana öyle geliyor ki, giriş her zaman geçerli bir mantık seviyesinde değil, değişken ve ardından girişi değiştirmek için rastgele bir zamana ihtiyaç duyuyor. Sensör girişini bir direnç yardımıyla GND'ye veya + 5V'ye bağlamalı mıyım?

adminadmin
    yönetici

Merhaba,

+ 5V'a karşı asla, her zaman GND'de! VIN (+ 5V) yalnızca sensörlerin güç kaynağı için tasarlanmıştır.

1sn sonra tetiklenmezse hatta parazit sinyalleri vardır, bu bir “titreme” olarak yorumlanır ve bu da başlamayı engeller.

Donanım yazılımı sürümü?

Anonim
    inaktiv

Merhaba,
    Sensör girişi ile 3,3V pinlerden biri arasına bir çekme direnci ekleyerek sensör girişi ile ilgili sorunu çözdüm.
    Artık giriş keyfi olarak değil, yalnızca anahtara gerçekten basıldığında tetiklenir.

3 gönderi görüntüleniyor - 1-3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu cevaplamak için giriş yapmalısınız.