Bir pompanın kontrolü ve bir şamandıralı anahtarın bir sensör olarak kullanılması

Ana Sayfa > Forumlar > Allgemein > Bir pompanın kontrolü ve bir şamandıralı anahtarın bir sensör olarak kullanılması

2 gönderi görüntüleniyor - 1-2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Anonim
    inaktiv

Merhaba,

Aşağıdaki kullanım durumunu uygulamak istiyorum ve hala doğru donanımı arıyorum. uyanığım Opensprinkler karşılaştı.

Belki işe yarayıp yaramayacağını bana söyleyebilirsin.

230V dalgıç pompalı bir su kaynağım var.

Bu kaynaktan iki tüketiciye / döngüye hizmet etmek istiyorum.

Devre 1, belirli bir süre için gün içinde farklı zamanlarda su almalıdır. Ancak sadece bir şamandıralı anahtar (basit açık / kapalı anahtar) tepki verene kadar.

Devre 2, bir anahtar kullanılarak manuel olarak kontrol edilebilmelidir ve devre 1'den bağımsızdır.

Her şeyi biriyle hayal etmiştim OSPi Yazı tahtası. Şamandıralı anahtarı sensör 1 olarak bağlamak istiyorum. Sensör 2 daha sonra bir manuel kontrol anahtarı olacaktır.

Bir röle kullanarak pompayı master olarak kontrol etmek istiyorum. (En iyi ne kullandığımı burada söyler misiniz? OSPi 24VAC ile)

Aşağıdaki anahtarlama süreçleri esasen mevcuttur:

Devre 1: Şamandıra anahtarı serbest olduğu sürece programa göre; şamandıralı anahtar, vana 1'e çarptığında ve pompanın ana birimi, seviye tekrar düşene kadar artık açılmaz ve ardından programda normal şekilde devam eder.

Devre 2: Anahtar çalıştırıldığı sürece vana ve ana açık. Devre 1'den bağımsız olarak, ana şamandıra anahtarı çalıştırıldığında da açılmalıdır. En iyi durum senaryosunda, anahtar çalıştırıldığı sürece devre 1 için program yok sayılır. Aksi takdirde, her iki vana aynı anda açık olabilir.

Programlama becerileri mevcuttur ve gerekirse kod yazarken sorun olmamalıdır. Öncelikle donanımın işlevleriyle ilgileniyorum.

Teşekkür ederim.

Tebrik

Wingi

adminadmin
    yönetici

Merhaba,

evet, bu işe yarıyor ve şanslısın, çünkü şimdi OSPi Sürüm 1.5 iki sensör girişi vardır - 1.44 ve öncekilerde yalnızca bir tane vardı.

Doğru güce sahip bir röleye ihtiyacınız var, dalgıç pompanın gücünü bilmiyorum, bu nedenle aşağıdaki rölenin uygun olup olmadığını kontrol edin:

Bulucu 22.32.0.024.4540 Kontaktör 1 NO kontağı, 1 NC kontağı

Şamandıralı anahtarınız yağmur yağdığında yağmur sensörü gibi çalışır -> sulama yapılmaz. Yani Sen1 ve GND bağlıysa, dalgıç pompa çalıştırılmaz.

Her devre için Sen1'e tepki verip vermeyeceğini ayarlayabilirsiniz.

2 gönderi görüntüleniyor - 1-2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu cevaplamak için giriş yapmalısınız.