Çevreleri etkinleştirme düğmesi

Ana Sayfa > Forumlar > Allgemein > Çevreleri etkinleştirme düğmesi

2 gönderi görüntüleniyor - 1-2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    simülasyonsimülasyon
    Katılımcı

, Turda Merhaba

Çim ve yatak sulamamın yanı sıra artık seramı da bağlamış oldum. bu opensprinkler pompanın yanına oturur. Oradan kalıcı bir basınç hattı ve bir kontrol kablosu seranın içine giriyor (yaklaşık 20 m) ve serada iki solenoid valfim ve bir mekanik su musluğum var. Solenoid valfler bir basınç düşürücüye ve oradan da bitkiler için damlama hatlarına gider. Uygulamada ve tarayıcıda her şey mükemmel çalışıyor. Maalesef eşimin dijital operasyonla ilgili belli bir kabullenme sorunu var.

Şimdi seraya iki (mekanik) düğme takmak istiyorum, bu düğmeler serada örneğin 10 dakikalığına ilgili sulama devresini çalıştırıyor. Solenoid valfleri açan veya kapatan kontrol kablosunda artık boş kablo yoktur. bu yüzden via kablosuna erişemiyorum opensprinkler erişilebilir. Yani bir şekilde "akıllıca" yapılması gerekecekti. Ne yazık ki henüz doğru yaklaşımı bulamadım, burada hangi yönde düşünmem gerekiyor. Biri muhtemelen girdileri kabuklu bileşenler aracılığıyla kaydedebilir ve ardından bunları http veya benzeri bir yolla gönderebilir mi? opensprinkler Göndermek? bunun bir yolu var mı opensprinkler komple bir akıllı ev sistemi kurmak zorunda kalmadan "Devre 3'ü 10 dakika boyunca etkinleştirin" komutunu dijital olarak vermek için?

Teşekkür ve saygılarımla

adminadmin
    yönetici

Forumda "Trick No. 6" başlığı altında bir göz atın.

2 gönderi görüntüleniyor - 1-2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu cevaplamak için giriş yapmalısınız.