hava durumuna bağlı OpenSprinkler Netatmo meteoroloji istasyonu ile bahçe sulama

Ana Sayfa > Forumlar > Sunulan > hava durumuna bağlı OpenSprinkler Netatmo meteoroloji istasyonu ile bahçe sulama

10 gönderi görüntüleniyor - 1-10 arası (toplam 10)
  • Yazar
    Anonim
    inaktiv

teraslı evimin bahçesini sulayacak bir tane var OpenSprinkler Gardena sulama sisteminin hava durumuna bağlı kontrolü için kurulu sulama bilgisayarı.

Der OpenSprinkler Garaja kurulur ve Gardena 24V AC vanalarla donatılmış üç sulama bölgesi sağlar. Entegre WLAN adaptörü aracılığıyla WLAN ağıma entegre edilmiştir ve ilgili güç kaynağı birimi aracılığıyla güçle beslenir. Vanalar, Gardena 2 yollu vana kutusu Arka Bahçeye ve 1 yollu vana kutusu Ön Bahçeye monte edilmiştir. Evin arkasındaki çim, açılır kare bir sprinkler ve bir türbin açılır sprinkler ile sulanır. Evin önündeki yataklardaki bitkileri ve evin arkasındaki terasta bulunan saksıları sulamak için farklı damla sulama nozulları kullanılmaktadır.

Kurulum tasarımı OpenSprinkler garajda

O Opensprinkler 3.1 baharından beri 2019-DC kullanıyorum. Ondan önce, biriyle iki yıllık deneyimim vardı. OpenSprinkler OSBee toplamak, ancak hava kontrollü sulamanın avantajlarını kaçırmak istemediler.

Üç sulama bölgesi bu OpenSprinkler "Backyard Lawn", "Backyard Flowers" ve "Frontyard Flowers" olarak tanımlanan Firmware programı.

Bana göre, bahçenin hava durumuna bağlı olarak sulanması, yalnızca güvenilir yerel hava durumu verilerine erişim varsa anlamlıdır. Özellikle, yağış miktarı bir yerden bir yere büyük ölçüde değişebilir. Bu nedenle mevcut Netatmo meteoroloji istasyonumu kontrole entegre ettim.

Hava durumuna özel bir yöntem olarak OpenSprinkler Zimmerman yöntemini kullanıyorum. Nem için temel değeri %65 olarak ayarladım, diğer tüm temel değerler korundu. Bunun Orta Avrupa bahçecilik dönemindeki ortalama nem değerine oldukça iyi karşılık geldiğini düşünüyorum ve bununla ilgili iyi deneyimlerim oldu.

Şu anki V2.0.4 sürümünde OpenSprinkler Hava Durumu Servisi, son 24 saatin hava durumu verileri, Zimmerman yöntemini seçerseniz ve Yerel Hava İstasyonu veya Hava Yeraltı'nı seçerseniz "% Su Seviyesi" sulama değerini hesaplamak için kullanılır. Ancak, sulama değerinin hesaplanmasında sıcaklık, nem ve yağış için daha güncel veriler dahil edildiğinden, bu klasik Zimmerman yöntemine kıyasla daha avantajlıdır.

Son yıllarda, ödeme sistemleri hava durumu hizmeti sağlayıcıları ve bulut hizmetleri tarafından giderek daha fazla kullanılmaya başlandı. OpenSprinkler Ekip ayrıca bu konuda bir takım güncellemeler yaptı.

Bundan biraz daha bağımsız olabilmek için, OpenSprinkler Açık kaynaklı hava durumu yazılımı WeeWx ile birlikte bir Raspberry Pi'ye kurulan Hava Durumu Hizmeti. WeeWx, Netatmo hava durumu istasyonuna bağlantı kurar ve ayrıca hava durumu verilerinin grafiksel bir temsiline izin verir. Ayrıca oldu OpenSprinkler Benim tarafımdan yeniden derlenen Firmware 2.1.9(7) ve Hava Durumu Hizmetinin periyodik yoklaması 6 saatten bir saate sıfırlandı. Sabahın erken saatlerinde sulama için güncel verileri elde etmenin tek yolu bu bence. Hava Durumu Hizmetinin yerel Raspberry Pi kurulumu, bunun için ek bir maliyetin olmadığı anlamına da gelir. OpenSprinkler artan oy kullanma sıklığı nedeniyle takım.

Yağmur yağdığında sulanmayı önlemek için bir Kenko M152 yağmur sensörü de kuruldu ve OpenSprinkler Sensör girişi S1 bağlı. Ücretli olmayan sürümde garantili yanıt süresi 1 saate kadar çıkabildiğinden, IFTTT bulut hizmeti artık yağmur uyarıları için kullanılamaz.
    IFTTT'yi yalnızca Google Takvim için önceki gün için Weather Underground tarafından belirlenen toplam yağmur miktarını ve OpenSprinkler kullanılan etkinlikler.

Son yıllarda çimler, çiçekler ve çalılar her iki günde bir sabah 7:00'de serpilir. Bu yıl için terastaki saksı bitkileri için su temini iyileştirilecek, çünkü sıcak günlerde iki günde bir daha sık su verilmesi gerektiği açık.

Şimdi çim, güneş doğduktan kısa bir süre sonra iki günde bir serpilir. Çiçekler ve çalılar her gün saat 18:00'de sulanır. Çimler için 100 dakikalık %30 temel değer ve çiçekler ve çalılar için 100 dakikalık %15 temel değer ayarlanmıştır. Ama yine de burada optimizasyon yapıyorum ve çim sulamayı %100 temel değer olan 45 dakika ile üç güne çıkarabilirim.

Seyahat ederken sulama sisteminin işleyişini kontrol etmek de benim için önemlidir. kontrol etmenin yanı sıra OpenSprinkler ile OpenSprinkler Uygulama aynı zamanda zor hata durumunun güç sıfırlamasıdır OpenSprinklerFritz!Box kullanılarak uzaktan kontrol edilebilen radyo kontrollü bir priz aracılığıyla mümkündür.

adminadmin
    yönetici

Bu harika bir tarif.

Hava durumu istasyonumu da entegre ettim, ancak hala Weatherunderground'dayım OpenSprinkler.

Anonim
    inaktiv

Merhaba Franzstein,

Benim de aklımda bu proje var. Netatmo hava durumu bilgilerini ve yağmur bilgilerini kullanabilmem için bana daha fazla bağlantı veya kaynak verebilir misiniz? OSPI kullanabilirsiniz. Ayrıca, muhtemelen şu anki sürümüne ihtiyacım olacaktı. OpenSprinkler PI için, ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Bu yüzden herhangi bir bilgi için çok minnettarım.

adminadmin
    yönetici

Merhaba hg, ben ingilizce konuşuyorum Opensprinkler forumda, ilgili kılavuzlarda ve bilgi bankası makalelerinde ve OpenSprinkler GitHub deposu aslında açıklanan her şeydir. Her şeyi bir arada bulmak biraz zahmetli ama ne yazık ki tek bir yerde tam bir açıklama yok. En kolay yol, Netatmo İstasyonunu Weather Underground'a kaydettirmek olacaktır. OpenSprinkler bellenimi güncelleyin ve ardından Weather Underground'dan hava durumu verilerini alın. İşte konuyla ilgili bazı ilginç bağlantılar: https://opensprinkler.com/forums/topic/error-building-firmware-from-source/ https://openthings.freshdesk.com/support/home https://github.com/opensprinkler Ne yazık ki, önümüzdeki üç hafta boyunca tatildeyim, ancak bundan sonra mümkün olduğunca yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım. Saygılar Franz (geçti)

Anonim
    inaktiv

Tavsiyen için çok teşekkür ederim Franz, deneyeceğim. Şimdilik netatmo'yu Weather Underground üzerinden yağmur verisi ve sıcaklık kaynağı olarak kullanacağım. Bahçemdeki durumun daha kesin bir entegrasyonunu istiyorum, DarkSky hava durumu verilerini “Seçenekler” ve “Uzantılar” altında WUnderground'a çevirebilirim. Hala WeeWx'e ihtiyacım var mı? Firmware'i şimdilik olduğu gibi bırakıyorum (2.1.9 (4)). Ayrıca saatlik bir güncellemeye ihtiyacım olursa, tekrar çalıştırmam gerekebilir. Ancak bunun seçilen hava durumuna özgü yönteme bağlı olduğunu düşünüyorum. Bunu denemek zorundayım. Orada ne işe yararsın (Zimmerman, ETo)?

Anonim
    inaktiv

Sadece bir an. WeeWx gerekli değildir. Weather Underground doğrudan OpenSprinkler hava durumu servisi olarak seçilebilir. Zimmerman yöntemini kullanıyorum. ETo, Weather Underground ile kullanılamaz.

Anonim
    inaktiv

Şu anda Weather underground'da bir hesap açabiliyorum, ancak bir meteoroloji istasyonu eklemek hata veriyor. Ancak hava durumu istasyonu olmadan API koduna başvuramam. denemeye devam edeceğim.

Anonim
    inaktiv

Merhaba, Netatmo verileri sulama kontrolü için hala işinize yarıyor mu? Netatmo'mu WU'ya kaydedemiyorum. Ancak Netatmo'nun WU ile işbirliğini sonlandırdığı ve bu nedenle kendi yağmur ölçümlerimin ve Netatmo verilerimin artık kullanılamayacağına dair bir makaleye rastladım.

https://community.homey.app/t/info-netatmo-hat-die-partnerschaft-mit-weather-underground-beendet/44000

Sulanacak su miktarını hesaplamak için kendi bahçenizden yerel yağmur miktarını kullanmak için başka hangi seçenekler var? Büyük bir şehirde hava tahmini çok kesin değil. Her zaman bir yerlerde yağmur yağar, ama her zaman bahçemde değil.

Anonim
    inaktiv

Yukarıda açıklandığı gibi, elimde OpenSprinkler Açık kaynaklı hava durumu yazılımı WeeWx ile birlikte bir Raspberry Pi'ye kurulan Hava Durumu Hizmeti. Ancak, Netatmo verilerini Hava Durumu Hizmeti "MeteoWare Plus"a iletme olasılığı da vardır. Bu şekilde Meteoware Plus'tan Weather Underground'a yönlendirilebilirler. Bu hala işe yaramalı. Sadece dene!

Michael BetzMichael Betz
    Katılımcı

Merhaba,

netatmo'nun Wu ile ortaklığını sonlandırdığı artık kesin mi?
    Netatmo cihazlarını WU sitesinde kaydetmeye devam edebilirsiniz.

Ekler:
    Olmalısın giriş ekli dosyaları görüntülemek için.
10 gönderi görüntüleniyor - 1-10 arası (toplam 10)
  • Bu konuyu cevaplamak için giriş yapmalısınız.