időjárás függő OpenSprinkler Kerti öntözés Netatmo meteorológiai állomással

otthon > Fórumok > Bemutatták > időjárás függő OpenSprinkler Kerti öntözés Netatmo meteorológiai állomással

10 hozzászólás megtekintése - 1-től 10-ig (összesen 10-ból)
  • Szerző
    Hozzászólások
  • #24366
    Névtelen
    Inaktív

    Van egy a sorházi kertem öntözésére OpenSprinkler A Gardena öntözőrendszer időjárásfüggő vezérléséhez telepített öntözőszámítógép.

    az OpenSprinkler A garázsban van elhelyezve, és három öntözőzónát lát el, amelyek Gardena 24 V AC szelepekkel vannak felszerelve. Beépített WLAN-adapterén keresztül integrálva van a WLAN-hálózatomba, és a hozzá tartozó tápegységen keresztül kapja meg az áramellátást. A szelepek egy Gardena 2 utas szelepdobozba vannak beépítve Backyard és egy 1 utas szelepdobozba Frontyard. A ház mögötti pázsit öntözése pop-up négyzetes locsolóval és turbinás pop-up öntözővel történik. Különféle csepegtető öntözőfúvókákkal öntözzük a növényeket a ház előtti ágyásokban és a virágcserepeket a ház mögötti teraszon.

    Telepítési des OpenSprinkler a garázsban

    Azt Opensprinkler 3.1 tavasza óta 2019-DC-t használok. Előtte két év tapasztalatom volt az egyikkel OpenSprinkler OSBee gyűjteni, de nem akart lemaradni az időjárásfüggő öntözés előnyeiről.

    A három öntözőzóna abban van OpenSprinkler Firmware program, mint "Backyard Lawn", "Backyard Flowers" és "Frontyard Flowers".

    Véleményem szerint a kert időjárásfüggő öntözésének csak akkor van értelme, ha hozzáférhetőek a megbízható helyi időjárási adatok. Különösen a csapadék mennyisége helyenként eltérő lehet. Ezért integráltam meglévő Netatmo időjárási állomásomat a vezérlőbe.

    Időjárás-specifikus módszerként a OpenSprinkler Én a Zimmerman módszert használom. A páratartalom alapértékét 65%-ra állítottam, az összes többi alapérték megmaradt. Szerintem ez elég jól megfelel a közép-európai kertészeti időszak páratartalmának átlagértékének, és jó tapasztalataim vannak vele.

    A jelenlegi V2.0.4 verzióban OpenSprinkler Időjárási szolgálat, az elmúlt 24 órából származó időjárási adatok alapján számítják ki a „% Water Level” öntözési értéket, ha kiválasztja a Zimmerman módszert, majd a Helyi meteorológiai állomást vagy a Weather Underground lehetőséget. Ez azonban inkább előnyt jelent a klasszikus Zimmerman-módszerhez képest, hiszen az öntözési érték számításánál naprakészebb hőmérsékleti, páratartalom- és csapadékadatok is szerepelnek.

    Az elmúlt években egyre gyakrabban vezették be a fizetési rendszereket az időjárás-szolgáltatók és a felhőszolgáltatások, valamint a OpenSprinkler A csapat számos frissítést is végrehajtott ezzel kapcsolatban.

    Hogy ettől egy kicsit függetlenebb legyek, megvan a OpenSprinkler A Raspberry Pi-re telepített Weather Service a nyílt forráskódú WeeWx időjárási szoftverrel együtt. A WeeWx kapcsolatot létesít a Netatmo meteorológiai állomással, és lehetővé teszi az időjárási adatok grafikus megjelenítését is. Szintén lett a OpenSprinkler Az általam újrafordított 2.1.9(7) firmware és az Időjárási Szolgálat időszakos lekérdezése 6 óráról egy órára áll vissza. Véleményem szerint csak így lehet aktuális adatokat szerezni a kora reggeli öntözésről. A Weather Service helyi Raspberry Pi telepítése egyben azt is jelenti, hogy ennek nincs többletköltsége OpenSprinkler csapat a megnövekedett szavazási gyakoriság miatt.

    Az esős öntözés elkerülése érdekében Kenko M152 esőérzékelőt is beépítettek, és a OpenSprinkler S1 érzékelő bemenet csatlakoztatva. Az IFTTT felhőszolgáltatás már nem használható esőriasztásra, mivel a garantált válaszidő a nem fizetős verzióban akár 1 óra is lehet.
    Csak az IFTTT-t használom a Google Naptárban a Weather Underground által az előző napra és a OpenSprinkler használt tevékenységek.

    Az elmúlt években a gyepet, a virágokat és a bokrokat kétnaponta, 7: 00-kor szórták be. Idén javítani kell a teraszon lévő cserepes növények vízellátását, mivel nyilvánvalóan gyakrabban kell vízzel ellátni őket, mint forró napokon kétnaponta.

    A gyepet most kétnaponta szórják röviddel napkelte után. A virágokat és bokrokat naponta 18: 00-kor öntözik. 100% alapérték 30 perc, a virágok és bokrok esetében pedig 100 perc 15% alapérték. De még mindig itt optimalizálok, és a gyep öntözését három napra növelhetem, 100% -os 45 perces alapértékkel.

    Az is fontos számomra, hogy utazáskor ellenőrizzem az öntözőrendszer működését. Amellett, hogy szabályozza a OpenSprinkler -vel a OpenSprinkler Az alkalmazás egyben a kemény hiba esetének visszaállítása is OpenSprinklerrádióvezérlésű aljzaton keresztül lehetséges, amely a Fritz!Box segítségével távolról vezérelhető.

    #24402
    adminadmin
    adminisztrátor

    Nos, ez egy remek leírás.

    Az időjárás-állomásomat is integráltam, de még mindig a Weatherundergroundon vagyok OpenSprinkler.

    #24456
    Névtelen
    Inaktív

    Helló Franzstein,

    Nekem is ez a projekt van a fejemben. Tudnál adni további linkeket vagy forrásokat, hogy felhasználhassam a netatmo időjárási és esőinformációit? OSPI lehet használni. Valószínűleg a jelenlegi verzióra lenne szükségem OpenSprinkler PI-hez, de nem tudom, hogyan kell csinálni. Szóval nagyon hálás vagyok minden információért.

    #24473
    adminadmin
    adminisztrátor

    Hello hg, angolul beszélek Opensprinkler fórumban, a kapcsolódó útmutatókban és tudásbáziscikkekben, valamint a OpenSprinkler A GitHub adattár valójában mindent tartalmaz, amit leírtak. Kicsit macerás mindent együtt megtalálni, de sajnos nincs egy helyen teljes leírás. A legegyszerűbb módja a Netatmo állomás regisztrálása a Weather Undergroundban, ami OpenSprinkler frissítse a firmware-t, majd húzza le az időjárási adatokat a Weather Undergroundból. Íme néhány érdekes link a témában: https://opensprinkler.com/forums/topic/error-building-firmware-from-source/ https://openthings.freshdesk.com/support/home https://github.com/opensprinkler Sajnos a következő három hétben szabadságon vagyok, de utána szívesen segítek - ha lehetséges. Üdvözlettel Franz (továbbadva)

    #24480
    Névtelen
    Inaktív

    Nagyon köszönöm a tanácsot, Franz. Kipróbálom. Egyelőre csak a Netatmo-t fogom használni esőadatként és hőmérsékleti forrásként a Weather Undergroundon keresztül. Érdekel a kertem helyzetének pontosabb integrálása, a DarkSky időjárási adatait WUndergroundra kapcsolhatom az „Opciók” és a „Bővítmények” alatt. Szükségem van még WeeWx-re? A firmware-t a jelenlegi állapotában hagyom (2.1.9 (4)). Ha óránkénti frissítésre is szükségem van, lehet, hogy újra futtatnom kell. De úgy gondolom, hogy ez a választott időjárás-specifikus módszertől függ. Ki kell próbálnom. Mi haszna van neked (Zimmerman, ETo)?

    #24489
    Névtelen
    Inaktív

    Csak egy pillanat. WeeWx nem szükséges. A Weather Underground közvetlenül bejuthat OpenSprinkler időjárási szolgálatnak kell kiválasztani. Én a Zimmerman módszert használom. Az ETo nem használható a Weather Underground rendszerrel.

    #24491
    Névtelen
    Inaktív

    Jelenleg tudok fiókot nyitni a Weather underground-nál, de egy időjárás-állomás hozzáadása hibát okoz. Meteorológiai állomás nélkül azonban nem kérhetek API kódot. Tovább próbálkozom.

    #25930
    Névtelen
    Inaktív

    Helló! A Netatmo adatok továbbra is működnek az öntözés szabályozásához? Nem tudom regisztrálni a Netatmomat a WU-nál. Viszont rábukkantam egy cikkre, mely szerint a Netatmo megszüntette az együttműködést a WU-val, ezért a saját esőméréseim és a Netatmo adataim már nem használhatók fel.

    https://community.homey.app/t/info-netatmo-hat-die-partnerschaft-mit-weather-underground-beendet/44000

    Milyen egyéb lehetőségek vannak arra, hogy a saját kertedből származó helyi csapadékmennyiség alapján számítsd ki az öntözendő víz mennyiségét? Az időjárás-előrejelzés túlságosan pontatlan egy nagyvárosban. Valahol mindig esik, de a kertemben nem mindig.

    #25940
    Névtelen
    Inaktív

    Ahogy fentebb leírtam, megvan OpenSprinkler A Raspberry Pi-re telepített Weather Service a nyílt forráskódú WeeWx időjárási szoftverrel együtt. Lehetőség van azonban arra is, hogy a Netatmo adatokat továbbítsa a „MeteoWare Plus” időjárási szolgálatnak. Ily módon továbbíthatók a Meteoware Plus-ból a Weather Undergroundba. Ennek még működnie kell. Csak próbáld ki!

    #26351
    Michael BetzMichael Betz
    Résztvevő

    Helló,

    most már biztos, hogy a netatmo felmondta a partnerséget Wu-val?
    A netatmo eszközöket továbbra is regisztrálhatja a WU webhelyén.

    Berendezés:
    A hozzászóláshoz be kell jelentkezni a csatolt fájlok megtekintéséhez.
10 hozzászólás megtekintése - 1-től 10-ig (összesen 10-ból)
  • A témához való válaszadáshoz be kell jelentkeznie.