Atvērt sprinkleru uzstādīšanu

mājas > Forumi > Prezentēts > Atvērt sprinkleru uzstādīšanu

Skatīts 1 ziņojums (no 1 kopskaita)
  • autors
    posts
  • #24492
    Anonīms
    Neaktīvs

    Atklāta sprinklera uzstādīšana, 40 stacijas (24 aktīvās), Gardena apūdeņošana, dārza sūknis, baseina vadība, homemētiskā integrācija, meteoroloģiskā stacija, radio tālvadības pults utt.

    vadības kārba ar OpenSprinkler KOMPONENTEN

    Dažās pēdējās naktīs esmu kārtīgi uzstādījis visu apūdeņošanas elektronikas un elektrotehnikas instalāciju IP67 kastē un beidzot atvadījos no lidojošās elektroinstalācijas.

    Apūdeņošanas projekts sākās pirms 4 gadiem (2017) ar sākotnēji vienu OpenSprinkler Galvenais kontrolieris V2.3, kas joprojām veic savu darbu šodien. Taču tagad šim ir 2 paplašināšanas plates, tātad kopā 40 staciju izejas, no kurām šobrīd tiek izmantotas tikai 24. Otro izplešanās plati uzstādīju kā “rezervi”, jo nemitīgi tiek pievienotas jaunas apūdeņošanas zonas.

    Ar atvērtiem sprinkleriem kontrolē:

    Dārza pumpis
    10 x Gardena laukuma uznirstošie smidzinātāji
    2 x Gardena izsmidzinātāji
    3 x logu kastes apūdeņošana
    2 x augu siles
    1 x zāliena malu apūdeņošana pazemē
    3 x apūdeņošanas līnijas kopā 48 krūmu augiem
    3 x ar vārstu vadāmas ūdens kontaktligzdas
    1 x baseina pildījums
    1 x baseina filtra sūknis (sagatavots)
    1 x baseina hlora ģenerators (sagatavots)
    1 x āra apgaismojums / āra kontaktligzda (plānots)
    aparatūra:

    OpenSprinkler v2.3
    2 x OpenSprinkler Paplašināšanas padome
    3 x DIN sliedes releji 12V
    9 V spraudkontakta barošanas avots
    IP67 korpuss 60 cm x 40 cm
    8 x Gardena trīsceļu vārstu kārbas, no kurām 3 ir aprīkotas ar 7 vārstiem katrā (3 kaste kā rezerves)
    8 mm, 20 mm, 25 mm un 32 mm PE līnijas (atkarībā no plūsmas ātruma, galvenās līnijas 32 mm)
    Bechwand baseins ar filtru sistēmu un kora ģeneratoru (sālsūdens elektrolīze)
    Īpašības:

    Visa elektronika ir uzstādīta pagrabā. No turienes uz vārstu kārbām ved 5 kabeļi ar 7 vadiem (katram vārdam tiek kontrolēti 6 vārsti + 1 x kopīgs, t.i., 2 Gardena trīsceļu vārstu kastes uz kabeli).
    3 no OpenSprinkler Izejas vada 12V releja spoles tieši (redzams fotoattēlā). 3 releji katrs slēdzis 2-polu (apgrieztās polaritātes aizsardzība) šādas 230V ierīces: strūklakas sūknis, baseina filtra sūknis, baseina hlora ģenerators.
    Aku sūknis, protams, OS ir konfigurēts kā “Main 1”.
    Filtra sūknis ir konfigurēts kā “Main 2”, lai nodrošinātu, ka filtra sūknis vienmēr darbojas, kad ir ieslēgts hlora ģenerators. Akas sūknis jau ir ieslēgts caur releju, filtra sūknis un hlora ģenerators vēl nav pieslēgti relejam, jo ​​iekārtu barošanas kabeļi pie baseina vēl nav izvilkti cauri pagraba sienai. Ideja ir tāda, ka filtru sistēma, ieskaitot hlora ģeneratoru, ir beigusies OpenSprinkler reizes, parasti 3 stundas dienā, ja ir intensīva peldēšanās un/vai augsta temperatūra, baseinam nepieciešams vairāk hlora. Nākamais projekts: ūdensizturīgs kabeļu kanāls baseina aprīkojumam caur pagraba sienu.
    Integrācija mājas automatizācijā: Mājas vadības centrs (Homematic) nosūta HTTP pieprasījumus, izmantojot skriptu Opensprinkler un kontrolē tālāk norādīto OpenSprinkler Komandas: ieslēdz/izslēdz atsevišķas stacijas (signāli no tālvadības pults)
    Sāciet laistīšanas programmas (signāli no tālvadības pults)
    Lietus aizkavēšanās (signāls no meteoroloģiskās stacijas)
    Par tālvadības pulti: Tas ir ārkārtīgi praktiski, ja strādājat dārzā, ik pa laikam nepieciešams ūdens no ūdens šļūtenes un tad vienkārši bikšu kabatā ir mazā, parocīgā tālvadības pults, ar kuru var aktivizēt dārza sūkni. vai atsevišķas apūdeņošanas ķēdes vai dažreiz var sākt visas apūdeņošanas programmas. Protams, šim nolūkam varat izmantot arī viedtālruni ar OS lietotni, taču skārienekrānu ir grūti darbināt ar netīriem pirkstiem vai dārza cimdiem. Tā ir Homematic tālvadības pults, kas nosūta uz Homematic vadības centru mājā, kur tiek palaists skripts, kas nosūta atbilstošu Http pieprasījumu uz OpenSprinklerkontrolieris nosūta.
    Lietus aizkavēšanās caur meteoroloģisko staciju: lietus aizkavēšanās caur meteoroloģisko staciju darbojas līdzīgi kā tālvadības pults. Laika stacijas atkal ir Homematic sastāvdaļa. Kad sāk līt, stacija sūta uz Homematic štābu. Tur atkal tiek palaists skripts, kas nosūta atbilstošu HTTP pieprasījumu OpenSprinkler nosūta, kas aktivizē lietus aizkavi OS. Ja lietus pārstāj līt, notiek turpmāka saziņa starp vadības centriem: No lietus beigām lietus aizkave OS paliek aktīva vēl 12 stundas. Šim nolūkam ir arī OS API komanda. Lai gan OpenSprinker var saņemt laikapstākļu datus no interneta, tie nav pietiekami precīzi, lai noteiktu, vai jūsu īpašumā tiešām līst, vai lietus mākonis iet garām. Bez sava lietus sensora (manā gadījumā savas meteoroloģiskās stacijas) var gadīties, ka OS laist, kaut līst. Tad kaimiņš jau ir durvju priekšā un norāda, ka esi ieslēdzis zāliena laistītāju, neskatoties uz lietusgāzi. Lai izvairītos no šī apmulsuma, uz vietas ir nepieciešams savs lietus sensors.
    Baseina uzpildīšana, izmantojot OS un dārza sūkni: Lai pilnībā piepildītu tukšo baseinu, nepieciešama laika kontrole. Manā gadījumā sūknim jādarbojas 14 stundas. Tad OS izslēdz sūkni un novērš tā pārplūšanu. Turklāt baseins ir jāuzpilda vakarā spēcīgā saulē (iztvaikošana), tāpēc sūknis un vārsts jāaktivizē 10 līdz 20 minūtes atkarībā no ārējās temperatūras. Ūdens ieplūde baseinā ir vienkārši 25 mm PE caurule, kas savienota ar vienu no dārza vārstiem un beidzas otrā pusē baseina malā. Būtu vēlams arī uzpildes līmeņa sensors pie baseina, lai piepildītos precīzi līdz mērķa līmenim; pašreizējais risinājums baseina uzpildīšanas ilgumu aprēķina tikai, pamatojoties uz ārējo temperatūru dienas laikā, kas var izraisīt novirzes vairāku dienu laikā kas jālabo manuāli.
    Šļūteņu savienojumi ar vārstu vadību: Vēl nesen Gardena ūdens kontaktligzdas vienkārši savienoja ar ūdens padeves līnijām ar vārstu kārbām. Lai ņemtu ūdeni no bundžām, viss, kas jums jādara, ir savienot dārza šļūteni ar ūdens kontaktligzdām, izmantojot savienojumu Gardena, un ieslēgt dārza sūkni. Visiem vārstiem jābūt izslēgtiem, lai sūkņa spiediens uz pievienoto dārza šļūteni būtu pilnīgs un lai neviens sprinkleris utt. Vienlaikus netiktu darbināts ar pusi spiediena. To varēja viegli konfigurēt OpenSprinker, nosaucot brīvo staciju kā “šļūteni” un konfigurējot to ar “Main 1” (= dārza sūknis). Jums pat nav nepieciešams izmantot “īstu” stacijas savienojumu OS kontrolierī. OS konfigurācijas izvēlnē varat konfigurēt vairāk staciju, nekā tas faktiski ir pieejams. Es šīs fiziski neeksistējošās stacijas saucu par “virtuālajām stacijām”. “Šļūtene” var būt virtuāla stacija, kuras funkcija ir vienkārši ieslēgt “Main 1” (= dārza sūkni), nevienam vārstam nedarbojoties. Pēc tam ūdens tiek ņemts no ūdens kontaktligzdas starp sūkni un vārsta kārbu caur pievienoto dārza šļūteni. Vēl vienu “virtuālo staciju” man sauc par “Pauzi”. Tas nekontrolē “galveno”, tāpēc sūknis ir izslēgts. “Pauzes” staciju izmanto tikai, lai sūknim piešķirtu pauzi ilgāku laistīšanas programmu laikā vai lai iekļautu pauzi programmā kāda cita iemesla dēļ, vai lai nodrošinātu pauzi manuālā laistīšanā.
    Atpakaļ pie tēmas: Mani viedie savienojumi (ūdens kontaktligzdas) iepriekš tika savienoti tieši ar galvenajām ūdens caurulēm starp sūkni un vārsta kārbu. Tas ir ļoti praktiski, jo ūdens kontaktligzdām nav nepieciešami vārsti, un jūs joprojām varat vadīt pievienoto šļūteni, izmantojot OS. Tomēr šim lētajam risinājumam ir arī trūkumi: ja esat aizmirsis noņemt šļūteni no ūdens kontaktligzdas (un dārza šļūtenē nav citas apturēšanas ierīces), šļūtene ir aktīva arī tiklīdz OS sāk apūdeņošanas programmu. Tāpēc vakarā jūs atkāpaties uz māju, uzskatot, ka apūdeņošanas programma jau paveiks savu darbu, lai vēlāk uzzinātu, ka zāliens vispār nav laists, jo viss ūdens stundām ilgi iztek caur dārza šļūteni. Īpaši grūti kļūst, ja citi ģimenes locekļi savieno dārza šļūtenes, neapzinoties, kāpēc pirms laistīšanas programmas dārza šļūtene ir jānoņem. Turklāt ir situācijas, kurās jūs vēlētos apzināti iekļaut dārza šļūteni laistīšanas programmā. Piemēram, tas ir gadījums, kad ir iestādīti jauni augi, kurus uz laiku īpaši intensīvi laista, lai augam piestiprinātu pievienotu dārza šļūteni. Tas nedarbojas, ja pievienotā dārza šļūtene traucē visu apūdeņošanas programmu, jo daļa ūdens caur to nepārtraukti aizplūst.
    Visi šie apsvērumi nesen lika man kontrolēt visas trīs ūdens kontaktligzdas ar savu vārstu. Tagad man nav jāuztraucas par savienotu šļūteni, ko kāds mājā nejauši tur atstājis. Laistīšanas programma vairs netiek ietekmēta. Turklāt es varu jebkurā laikā selektīvi pārslēgt ūdens kontaktligzdas, piemēram, lai augu īpaši laistītu, izmantojot dārza šļūteni. Vēl viens piemērs ir dārza duša, kas karstās vasaras dienās ir pastāvīgi savienota ar ūdens kontaktligzdu un kuru var aktivizēt uz 3 minūtēm ar radio tālvadības pulti (skatīt iepriekš). Ar vārstu vadāmās šļūtenes savienojuma trūkums: izmaksas par papildu vārstiem, vadiem, kabeļiem utt. Un OS stacijas noslogojums vienā ūdens kontaktligzdā. Jūs varētu arī elektriski savienot visas ūdens kontaktligzdas ar OS staciju vai piegādāt visas ūdens kontaktligzdas kopā ar vārstu, bet, ja tā, tad rīkojieties pareizi: tagad es vēlos, lai katru ūdens kontaktligzdu varētu vadīt atsevišķi un caur savu vārstu. .
    Turpmākie plāni:

    Baseina aprīkojuma (filtra sūkņa un hlora ģeneratora) pieslēgšana relejiem pagrabā, arī virs OpenSprinkler lai varētu stūrēt. Bez jau izvilktajiem kabeļiem pa pagraba ārsienu jāvelk arī baseina aprīkojuma barošanas avoti tā, lai pa urbumiem pagrabā nevarētu iekļūt gruntsūdeņi.
    Līmeņa sensors pie baseina, lai novērstu baseina pārpildīšanu vai nepietiekamu piepildīšanu, kā arī lai attālināti varētu uzraudzīt uzpildīšanas procesu. Risinājums tuvojas: kapacitatīvā līmeņa mērītājs, ultraskaņa, pludiņa slēdzis, elektriskā pieslēgšana caur (sāls) ūdeni baseinā. Lai precīzi noteiktu galīgā piepildījuma līmeni, es mēdzu izmantot kapacitatīvā līmeņa mērītāju, iespējams, papildu pludiņa slēdzi. Atšķirībā no lietus mucas, baseina problēma ir tā, ka jūs tajā peldējaties, kas rada viļņu kustības un tādējādi sensora vērtību svārstības.
    Logu kastes: es izmantoju Lechuza logu kastes. Tie ir dārgi, bet izskatās labi, un tiem ir ūdens rezerves ar pārplūdi zemāk. Ziedu kastes katru dienu piepilda ar ūdeni, izmantojot plānas, caurspīdīgas šļūtenes, kas ved no vārstu kastes uz mājas sienas līdz balkoniem un logiem. 2 līdz 4 minūtes ir pietiekami visām kastēm, kuras piepilda kopā ar vārstu, un tad tās visas pārplūst no pārplūdes. Laistīšanas laiku es iestatīju tā, lai pēdējā kaste pārpildītos, tāpēc es zinu, ka tie visi ir pilni. Pārāk daudz ūdens nav svarīgs, kastes tam ir pārpildītas. Augi kastēs pēc nepieciešamības “izvelk” ūdeni pāri porainajiem akmeņiem kastes apakšā. Tāpēc kastēs augsne vienmēr ir tikai mēreni mitra, neatkarīgi no tā, cik daudz ūdens jūs iesūknējat kastes rezervuārā. Kad šī laistīšanas ķēde darbojas, tā pilinās no puķu kastēm pa visu māju. Es domāju par katras kastes uzlikšanu ar atplūdes līniju pārplūstošajam ūdenim, lai tā nenolaistu lejā, bet to būtu grūti piestiprināt un kas par velnu, tas vienkārši pil.
    Citas apūdeņošanas zonas: vienmēr ir kaut kas jauns, kam nepieciešama apūdeņošana: dārzeņu dobes, puķu podi, dzīvžogu krūmi, kas vēl nav apūdeņoti. Šim nolūkam es šodien uzstādīju otro OS paplašināšanas paneli jaunajā elektronikas kastē. Neviena zona jaunajā dēlī vēl nav aizņemta, bet tas noteikti pienāks.
    Jaudīgāks sūknis: ir tik daudz laistīšanas, programmas darbojas vairākas stundas dienā, līdz beidzas 24 stacijas. Ja pēc tam baseins tiek piepildīts vairākas stundas, sūknis nepārtraukti darbojas karstās dienās. Ja ar to vairs nepietiek, ir nepieciešams jaudīgāks sūknis, iespējams, otrais urbums. Tas piepildītu baseinu ātrāk, vienlaikus darbotos vairāk smidzinātāju utt. Es domāju par pāreju no pašreizējā iesūkšanas sūkņa uz zemūdens sūkni, bet es vēl neesmu pārliecināts. Sūknis vienmēr izvelk dažus gaisa burbuļus, cerams, ka tam nevajadzētu notikt ar zemūdens sūkni. Vai jums ir kādas idejas, ieteikumi vai ieteikumi par zemūdens sūkņiem?
    Tik daudz līdz šim. Noteikti būs vēl sīkāka informācija, kuru vēl neesmu atzīmējis. Varbūt vēlāk vairāk. Es varu arī ievietot vairāk fotoattēlu, ja jūs tas interesē. Bet tagad esmu nopelnījis AD pārveidotāju ...

Skatīts 1 ziņojums (no 1 kopskaita)
  • Lai atbildētu uz šo tēmu, jums ir jāpiesakās.