Öntözés csak akkor, ha a nedvességérzékelő kapcsol

otthon > Fórumok > Általában > Öntözés csak akkor, ha a nedvességérzékelő kapcsol

8 hozzászólás megtekintése - 1-től 8-ig (összesen 8-ból)
  • Szerző
    Hozzászólások
  • #24568
    Dirk HildebrandDirk Hildebrand
    Résztvevő

    Helló,

    Van egy OSPi Megvettem, plusz nedvességmérővel és esőérzékelővel. Szeretnék egy programot készíteni a zöldtetőmre, aminek a következőképpen kell működnie:

    Amikor a nedvességérzékelő kinyílik (száraznak számol be), akkor a „carport roof” zónát el kell indítani x időegységre.
    Ha esik az eső és a kocsibeálló öntözése fut, az öntözésnek le kell állnia. Ha az eső nem volt elegendő, és az érzékelő szerint ismét száraz, akkor az öntözést újra el kell kezdeni.

    Ez kivitelezhető, vagy túl összetettnek látom?

    #24569
    adminadmin
    adminisztrátor

    Ez csak annyit jelent: Ne öntsön vizet, ha a nedvességérzékelő nedves vagy az esőérzékelő esőt mond

    A nedvességérzékelővel egyszerűen meg kell adnia egy késleltetést, különben váltani kezd, amint öntözik (> öntözési idő). Az esőérzékelővel minden 0,0-n marad

    Ezért lehetséges

    #24586
    Dirk HildebrandDirk Hildebrand
    Résztvevő

    Igen, dióhéjban, de hogyan építsem be ezt egy programba? És ha a páratartalom-érzékelő szerint „nedves”, akkor az öntözésnek is le kell állnia, ha nem teszi az érzékelőt a csepegtető tömlő mellé, igaz?

    #24589
    Dirk HildebrandDirk Hildebrand
    Résztvevő

    És még egy kérdés. Tegnap megkaptam az enyémet OSPi csatlakoztatva a Raspberry 3b+ készülékemhez. DIN-sínes tápegység 24vAC kimenettel OSPi A tábla be van dugva, és a Pi ment tovább. Ez normális? Arra gondoltam, hogy a PI-t extra árammal kell ellátnom. Ráadásul az AD átalakítón sem világított. És igen, 100%-ig biztos vagyok benne, hogy ez egy tápegység AC-val a másodlagos oldalon https://www.amazon.de/gp/product/B00F4QFH4O/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

    Mi mást tehettem volna rosszul?

    #24596
    Dirk HildebrandDirk Hildebrand
    Résztvevő

    Ma olyan szelepeket csatlakoztattam, amelyek jól kapcsolnak, de az A2D konverteren nem látható tevékenység. Az sem világos, hogy hogyan kellene megfordítanom ezeket az apró kis potikat

    #24645
    adminadmin
    adminisztrátor

    A kis edényeket egy kis Phillips csavarhúzóval forgatja.

    Ha nedves, de a LED nem világít, forgassa az óramutató járásával megegyező irányba, amíg a LED kigyullad.

    Ha száraz, de a LED világít, akkor forduljon balra, amíg a LED kialszik.

    Az A2D innen származik OSpi tápellátással, a tűkiosztás (balról jobbra): GND, SN1, SN2, VIN (+5V)

    Valójában ott kell telepíteni a talaj nedvességérzékelőjét, ahol a nedvesség számít. Ez a csepegtetőcső alatt is lehet. Az egyetlen fontos dolog az időhúzás, hogy ne kapcsolják ki az első cseppnél.

    az OSPi a Raspberry Pi-t a 24 VAC tápegységen keresztül látja el árammal. Csak a régi 1.43-as verziónál és az RPi 3-nál vagy 4-nél volt túl alacsony a tápegység az 1.5-ös verzió óta. de ez már nem probléma. Itt az RPi tápegységet kellett kiegészítőleg csatlakoztatni.

    Egyébként fordítva nem működik, így csak az RPi táp nem tudja megcsinálni OSPi és táplálja a mágnesszelepeket!

     

    #24657
    Dirk HildebrandDirk Hildebrand
    Résztvevő

    Helló,

     

    a potenciométerek még a legkisebb Phillips csavarhúzóval sem forognak (CRV 1.0). Lehetséges, hogy ezek a potenciométerek hibásak?

    #24659
    Dirk HildebrandDirk Hildebrand
    Résztvevő

    Ok, réselt bitekkel működött, de a potenciométernek nincs megállása. A LED kigyullad, amikor kihúzom az 5V-os vonalat, néha a LED akkor is villog, amikor visszacsatlakoztatom az 5V-ot. Ha lehúzom a GND-t, a LED kigyullad, és a potenciométerrel beállíthatom a LED kialudását. De még mindig nem jelenik meg nedvesség. Hibás a páratartalom-érzékelő vagy az AD átalakító?

8 hozzászólás megtekintése - 1-től 8-ig (összesen 8-ból)
  • A témához való válaszadáshoz be kell jelentkeznie.