Nawadnianie jest anulowane, brak dziennika

Strona główna > Forum > Allgemein > Nawadnianie jest anulowane, brak dziennika

Przeglądanie 10 postów - od 1 do 10 (z 10 łącznie)
  • Autor
    postów
  • #21949
    Anonimowy
    Nieaktywny

    Witam wszystkich,

    Od jakiegoś czasu mam problem, że nawadnianie jest sporadycznie przerywane.
    Zawór dopiero się otwiera, widzę też wyświetlacz w interfejsie. Po kilku minutach wszystko się kończy.

    Nic nie pojawia się również w LOGU.

    Błąd występuje tylko przy szóstym lub siódmym zaworze. Kolejność nie ma znaczenia.

    Jestem teraz trochę sfrustrowany. Dwa dni temu bez problemów działało 9 zraszaczy. Dziś mam tylko 6.

    System: OSPi na zaworach RaspberryPi 2B, 8 Hunter 24V AC. Wersja aplikacji 2.2.0, oprogramowanie układowe 2.1.9(3)

    #21980
    AdminAdmin
    Administrator

    Witam,

    „Dwa dni temu 9 zraszaczy działało bez problemów. Dziś mam tylko 6. ”

    Masz na myśli W TYM SAMYM CZASIE? Twój zasilacz z trudem sobie z tym poradzi.

    Czy kiedykolwiek zmierzyłeś opór między COM a strefami?

    A napięcie podczas podlewania?

    Możliwe, że wystąpiło zwarcie lub zawór elektromagnetyczny jest uszkodzony i zużywa zbyt dużo mocy.

    OpenSprinkler nigdy nie przerywa samoczynnie uruchomionego programu, znam kod źródłowy. Jeśli jednak Raspberry PI uruchomi się ponownie z powodu utraty zasilania lub OpenSprinklerusługa na Raspberry PI zostaje zakończona, dopiero wtedy następuje wymuszenie zatrzymania programu. To również wyjaśniałoby, że nie masz dziennika.

    #21982
    Anonimowy
    Nieaktywny

    Nie, pi nie uruchamia się ponownie. Strona internetowa jest stale w trybie online i reaguje.

    Jak dotąd przerwany cykl zawsze był inny.

    Mam tylko dwa zawory działające równolegle i zawsze są pierwsze. Są również w dzienniku.

    Spróbowałem ponownie dzisiaj i nie straciłem z oczu interfejsu. Zauważyłem, że czas spóźnił się około 10 minut. W pewnym momencie czas został zaktualizowany, czyli skok o + 10 minut, a potem program zniknął i nie było logu.

    Następnie upewniłem się, że czas jest prawidłowy i ponownie uruchomiłem program. Zgodnie z interfejsem internetowym zawór przeszedł całkowicie, ale nadal nie pojawił się w dzienniku.

    #21983
    Anonimowy
    Nieaktywny

    Wkrótce zmierzę napięcie i opór.

    #21985
    AdminAdmin
    Administrator

    Wyeksportuj konfigurację i użyj funkcji pomocy (https://www.opensprinklershop.de/support) wysyłać

    #21991
    Anonimowy
    Nieaktywny

    Zawory wyłączone:
    Zasilanie: 26,4 V.
    Między zasilaczem a COM 26,3V

    Jeden zawór włączony:
    Zasilanie do COM 25,9V
    Zawór do COM 25,7V

    Opór, gdy zawór jest otwarty:
    między zaworem a COM liczba gwałtownie podskakuje wokół -0,1 do 155, częściej widać 40.
    między zaworem a zasilaczem: skoki między 3 - 5,5 oma.

    Tego ranka kilka programów zostało po prostu ponownie anulowanych. Nie widzę wzoru.
    Program rozpoczął się od 3 zaworów. Pierwszy zawór pracował (10 min), jest w LOG. Pozostałe dwie (15 i 25 minut) nie.
    Zawory uruchomiły się ręcznie, uruchomiły się, w pewnym momencie zgasły i nie pojawiły się w LOG.
    Następnie inny zawór uruchomiony ręcznie, przepuszczony, jest w LOG.
    Następnie uruchomiono inny program z dwoma zaworami (po 20 minut każdy). Pierwszy zawór przeszedł, drugi uruchomił się, zatrzymał się po kilku minutach i nie było LOG. Brakujący zawór uruchomił się ręcznie, gaśnie po kilku minutach, brak LOG.

    Trzeci program rozpoczął się od dwóch zaworów równolegle. Po kilku minutach oboje wychodzą, bez LOG.

    #21992
    Anonimowy
    Nieaktywny

    Napięcie w czasie pracy jest stabilne na poziomie 25,4-25,7 V. Brak wahań na krótko przed anulowaniem programu.

    Właśnie ponownie uruchomiłem trzeci program, przebiegłem i jestem w LOG.

    #22177
    AdminAdmin
    Administrator

    Więc wydaje mi się, że na ich komputerze działa inny program OSPi run, który również uzyskuje dostęp do portów IO. Jeśli eksperymentowałeś z różnymi aplikacjami automatyki domowej lub innymi aplikacjami sterującymi, odinstaluj je teraz i spróbuj ponownie.

    #22312
    AdminAdmin
    Administrator

    Wtedy przychodzi mi do głowy, innymi przyczynami przerwy w nawadnianiu mogą być:

    - Włączono czujniki deszczu lub wilgotności gleby
    - Nawadnianie zależne od pogody jest aktywowane i skraca czas nawadniania

    #22353
    Anonimowy
    Nieaktywny

    Nic innego nie jest zainstalowane oprócz Opensprinkler.
    Pomyślałem też o opóźnieniu deszczu i całkowicie go wyłączyłem. Nic też nie pomaga.

    Wkrótce całkowicie przeinstaluję Pi z nową kartą SD, zobaczmy, czy wtedy będzie lepiej.

Przeglądanie 10 postów - od 1 do 10 (z 10 łącznie)
  • Aby odpowiedzieć na ten temat, musisz być zalogowany.