Podlewanie tylko wtedy, gdy czujnik wilgoci się włączy

Strona główna > Forum > Allgemein > Podlewanie tylko wtedy, gdy czujnik wilgoci się włączy

Przeglądanie 8 postów - od 1 do 8 (z 8 łącznie)
  • Autor
    postów
  • #24568

    Witam,

    Mam jeden OSPi Kupiłem go, plus miernik wilgotności i czujnik deszczu. Chciałbym stworzyć program dla mojego zielonego dachu, który powinien działać w następujący sposób:

    Gdy czujnik wilgoci się otworzy (zgłosi, że jest sucho), strefa „dach wiaty” powinna zostać uruchomiona na x jednostek czasu.
    Jeśli pada deszcz i trwa nawadnianie wiaty, nawadnianie powinno się zatrzymać. Jeśli deszcz nie wystarczył, a czujnik ponownie sygnalizuje suchość, nawadnianie powinno rozpocząć się od nowa.

    Czy to możliwe, czy też uważam, że jest to zbyt skomplikowane?

    #24569
    AdminAdmin
    Administrator

    Oznacza to po prostu: nie podlewaj, jeśli czujnik wilgoci mówi wilgotny lub czujnik deszczu mówi deszcz

    W przypadku czujnika wilgoci wystarczy wprowadzić opóźnienie, w przeciwnym razie przełącza się natychmiast po podlewaniu (> czas nawadniania). Dzięki czujnikowi deszczu wszystko pozostaje na poziomie 0,0

    Jest to zatem możliwe

    #24586

    Tak, w skrócie, ale jak włączyć to do programu? A jeśli czujnik wilgotności mówi „wilgotny”, nawadnianie również powinno się zatrzymać, jeśli nie umieścisz czujnika obok węża kroplowego, prawda?

    #24589

    I kolejne pytanie. Dostałem mój wczoraj OSPi podłączony do mojego Raspberry 3b+. Zasilacz na szynę DIN z wyjściem 24vAC do OSPi Płytka podłączona i moje Pi działało. Czy to normalne? Myślałem, że muszę dostarczyć PI dodatkową moc. Dodatkowo na konwerterze AD nie było światła. I tak mam 100% pewność, że jest to zasilacz z AC po stronie wtórnej https://www.amazon.de/gp/product/B00F4QFH4O/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

    Co jeszcze mogłem zrobić źle?

    #24596

    Dzisiaj podłączyłem zawory, które dobrze się przełączają, ale na konwerterze A2D nie widać żadnej aktywności. Nie jest też dla mnie jasne, w jaki sposób powinienem obrócić te maleńkie małe pottis

    #24645
    AdminAdmin
    Administrator

    Małe garnki obraca się małym śrubokrętem krzyżakowym.

    Jeśli jest wilgotny, ale dioda jest wyłączona, przekręć zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż dioda się zaświeci.

    Jeśli jest suchy, ale dioda się świeci, przekręć w lewo, aż dioda zgaśnie.

    A2D będzie z OSpi zasilany, przypisanie pinów jest (od lewej do prawej): GND, SN1, SN2, VIN (+5V)

    Właściwie powinieneś zainstalować czujnik wilgotności gleby tam, gdzie wilgotność ma znaczenie. To może być pod rurką kroplówki. Jedyną ważną rzeczą jest opóźnienie czasowe, aby nie wyłączało się wraz z pierwszym spadkiem.

    ,de OSPi zasila Raspberry Pi z zasilacza 24VAC. Tylko ze starą wersją 1.43 i RPi 3 lub 4 zasilacz był zbyt niski od wersji 1.5. ale to już nie jest problem. Tutaj trzeba było dodatkowo podłączyć zasilacz RPi.

    Nawiasem mówiąc, nie działa to w drugą stronę, więc nie może tego zrobić tylko zasilacz RPi OSPi i dostarcz elektrozawory!

     

    #24657

    Witam,

     

    potencjometry nie obracają się nawet najmniejszym śrubokrętem krzyżakowym (CRV 1.0). Czy to możliwe, że te potencjometry są wadliwe?

    #24659

    Ok, działało z rowkiem, ale potencjometr nie ma zatrzymania. Dioda LED zapala się, gdy odłączam linię 5V, czasami dioda migocze nawet po ponownym włączeniu 5V. Jeśli odciągnę GND, dioda się zapali i potencjometrem mogę ustawić, że dioda zgaśnie. Ale nadal nie wyświetla się wilgoć. Czy czujnik wilgotności jest uszkodzony lub przetwornik AD?

Przeglądanie 8 postów - od 1 do 8 (z 8 łącznie)
  • Aby odpowiedzieć na ten temat, musisz być zalogowany.