3-przewodowy czujnik FlowSensor nie jest rozpoznawany

Strona główna > Forum > Allgemein > 3-przewodowy czujnik FlowSensor nie jest rozpoznawany

Schlagwörter: , ,

Przeglądanie 5 postów - od 1 do 5 (z 5 łącznie)
  • Autor
    postów
  • #25973
    KaneKane
    uczestnik

    Witam wszystkich,

    mam swoje dla mojego OSPI (Firmware 2.1.9) kupił przepływomierz. Przetestowałem to na Arduino, dostarcza cyfrowe 0/1, tj. Impulsy na litr (zgodnie z arkuszem danych 1 impuls / litr).

    Podłączyłem też poprawnie, Vin (+5V), Sensor1 przewód danych i GND oczywiście. Ponieważ działał z Arduino i dokładnym okablowaniem, zakładam, że jest to poprawne w ten sposób.

    Niestety przy podlewaniu nic się nie liczy, jako typ czujnika wybrany jest właściwy czujnik1, opcja „Ignoruj ​​czujnik1” też jest wyłączona, więc powinien się liczyć.

    Mam ten czujnik: https://www.amazon.de/gp/product/B089KJFVLV

    Czy ktoś może pomóc? Co jest nie tak? Ewentualnie - czy ktoś ma inny czujnik na 1″ (32mm)?

    Pozdrawiam,
    molo

    #25985
    AdminAdmin
    Administrator

    Ciekawiej byłoby wiedzieć, co ustawiłeś w ustawieniach czujników

    #25986
    KaneKane
    uczestnik

    Witam,

    Ustawiono czujnik typu 1 „przepływ” i 1 litr/impuls

    Czujnik 2 jest ustawiony na „brak”.

    Pozdrowienia Kai Neuhaus

    #26035
    AdminAdmin
    Administrator

    Witam,

    Karta katalogowa mówi "Moc wyjściowa DC 4,7 V", co prawdopodobnie oznacza, że ​​przełącza kabel sygnałowy na PLUS.

    Niestety to nie działa, liczniki impulsów muszą podłączyć GND do wejścia czujnika.

    Czyli zawsze jest impuls po podłączeniu GND+SENSOR

    #26038
    KaneKane
    uczestnik

    Witam,

    Tak, to prawda.Tak jest oczekiwane zachowanie przy czujnikach 2-przewodowych (czujnik + Gnd), przy czujnikach 3-przewodowych tylko dodatkowy + na VIN, przynajmniej tak to zrozumiałem. Udało mi się odczytać co najmniej 1 i 0 na cyfrowym porcie z Arduino. Stąd moje zaskoczenie.
    Ale cóż, alternatywnie kupię inny czujnik, po prostu nie mogę znaleźć nigdzie niedrogiego 2-przewodowego czujnika na 1″.
    Jestem otwarty na rekomendacje.

    Dzięki za wsparcie.
    Pozdrawiam,
    molo

Przeglądanie 5 postów - od 1 do 5 (z 5 łącznie)
  • Aby odpowiedzieć na ten temat, musisz być zalogowany.