Pytania dotyczące portów OSPi 1.5 (COM, +5V, GND, SN1/2)

Strona główna > Forum > Allgemein > Pytania dotyczące portów OSPi 1.5 (COM, +5V, GND, SN1/2)

Przeglądanie 6 postów - od 1 do 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    postów
  • #22210
    NachtigallNachtigall
    uczestnik

    Witam,

    Mam Raspberry Pi 4 i OpenSprinkler (OSPi 1.5) zakupiony. Powinny być teraz 2 x 4 zawory elektromagnetyczne Rainbird, czyli w sumie 8 sztuk, ale podzielone na dwie różne skrzynki zaworowe.

    Kilka pytań

    * Jest w OSPi dwukrotnie port COM. Czy wszystkie 8 powinny być podłączone do tego samego portu COM, czy raczej 4 na jednym i 4 na drugim - czy to po prostu nie ma znaczenia?

    * Mam środkowy zasilacz 2A AC. Czy możesz również dostarczyć z nim Raspberry PI, który faktycznie pobiera 2A sam lub ma to jako adapter. Jeśli tak, w jaki sposób podłączyć zasilanie z Raspi do OSPi? Widziałem, że jest port „+5V” OSPi tam - jakoś do zasilania mini-USB z Raspi?

    * Do czego służą porty GND i SN1 / 2? Czy należy podłączyć GND (masę?) Do metalowej obudowy, w której uziemienie ze złącza AC jest już włączone?

    Z poważaniem,

    Jens

     

    #22308
    AdminAdmin
    Administrator

    Witam,

    Tak więc:

    1. 2x COM: oba są połączone i służą tylko do uproszczenia okablowania. Jeśli masz więcej niż 20 elektrozaworów, powinieneś rozdzielić je na oba połączenia COM, aby zmniejszyć obciążenie prądowe styków. W przeciwnym razie możesz to zrobić, ale nie musisz.

    2. Adapter 2A 24VAC: Tak, zasila również Raspberri PI. Od wersji 1.5 może to wynosić do 10 W (5 V x 2 A). To powinno wystarczyć dla większości aplikacji. Jeśli jednak podłączysz do portu USB dużych odbiorców, takich jak dyski twarde, to raczej nie wystarczy i wtedy powinieneś również podłączyć adapter Raspberri PI.

    3. Tylko nie podłączaj GND do obudowy! Dwa wejścia sygnałowe są przełączane przez GND + SN1 lub GND i SN2. Tak więc sygnał jest wyzwalany, gdy GND jest obecny na SN1 lub SN2. VIN lub + 5V jest przeznaczony do podłączenia zewnętrznych czujników wymagających energii elektrycznej, takich jak nasz czujnik wilgotności gleby.

    Polecamy również przyjrzeć się temu OpenSprinkler Instrukcja oprogramowania, którą można znaleźć w obszarze pobierania. Wszystkie połączenia są wyjaśnione tutaj (są takie same jak w OpenSprinkler 3.2)

     

     

    #22319
    NachtigallNachtigall
    uczestnik

    Dziękuję.

    W ogóle nie widziałem instrukcji. Kilkakrotnie przeczytałem często zadawane pytania i „Jak to działa” (czy to możliwe, że nie są one połączone z tymi stronami?!). W każdym razie, zobaczę to za chwilę.

    #22320
    NachtigallNachtigall
    uczestnik

    W pliku https://opensprinklershop.de/wp-content/uploads/2020/04/os-manual_2.1.9-DE.pdf?v=3a52f3c22ed6 na stronie 5 znajduje się odniesienie do filmu w serwisie YouTube z przyciskiem łącza. Jednak nie jest to powiązane. Możesz wysłać mi link? (lub zaktualizuj dokument) Kiedy sam wyszukuję na youtube na ten temat, dużo znajduję i nie wiem, co jest właściwe.

    #22868
    NachtigallNachtigall
    uczestnik

    Witam,

    @Admin Chciałem ponownie zapytać, gdzie mogę znaleźć ten film? Jak powiedziałem, link jest (nadal) nieprawidłowy w instrukcjach PDF.

    Z poważaniem,

    Jens

     

    #23039
    AdminAdmin
    Administrator

    Oha najwyraźniej konwersja PDF usunęła link.

    Tutaj jest: https://www.youtube.com/watch?v=M0nWP22GOE4

Przeglądanie 6 postów - od 1 do 6 (z 6 łącznie)
  • Aby odpowiedzieć na ten temat, musisz być zalogowany.