Programy równoległe i adaptacja poprzez ewapotranspirację

Strona główna > Forum > Allgemein > Programy równoległe i adaptacja poprzez ewapotranspirację

  • Ten temat ma 2 odpowiedzi, 2 subskrybent i został ostatnio zaktualizowany 4 lat temu z Anonimowy.
Przeglądanie 3 postów - od 1 do 3 (z 3 łącznie)
  • Autor
    postów
  • #14049
    Anonimowy
    Nieaktywny

    Witam wszystkich,
    Mam następujące pytanie dotyczące programów w Opensprinkler.

    Mam 4 kółka do podlewania trawnika. Chciałbym, aby dwa z nich działały równolegle w żądanym czasie (30 minut).

    Rozpocznij program 1 z dwoma okręgami w godzinach 05:00 - 05:30
    Rozpocznij program 2 z dwoma okręgami w godzinach 05:30 - 06:00

    Używam również sterowania pogodowego Evapotranspiration (ET). Jeśli oblicza to na przykład nawadnianie na poziomie 150%, to czas nawadniania wydłużyłby się o 30 minut. Oznaczałoby to, że program pierwszy nie kończy się o 05:30, ale program drugi już się rozpoczął. 4 kółka nie złapałyby mojego źródła wody. Czy istnieje możliwość, że program 2 z dwoma okręgami rozpocznie się dopiero po zakończeniu programu 1, nawet jeśli czas nawadniania został wydłużony przez regulację pogodową?

    Z góry pozdrawiam i dziękuję.

    #14091
    AdminAdmin
    Administrator

    Witam,
    w tym przypadku sugerowałbym zredukowanie go do DWÓCH okręgów. Po prostu podłącz po 2 elektrozawory do jednego przyłącza i aktywuj opcję „Jeden po drugim” w tych dwóch.
    Niestety nie widzę tutaj innej możliwości, ponieważ na swoje życzenie musiałbyś zaprogramować „grupy”, z którymi można by łączyć elektrozawory. Temat pojawiał się kilka razy, stworzę problem z zespołem programistów, może zostanie zaprogramowany.
    https://github.com/OpenSprinkler/OpenSprinkler-Firmware/issues/115

    Nie zapomnij, OpenSprinkler jest open source. Ty też możesz wnieść swój wkład!

    #14101
    Anonimowy
    Nieaktywny

    Bardzo dziękuję za pomoc. Następnie będę dalej tam zaglądać, aby zobaczyć, czy zmiana zostanie uwzględniona w jednej z następnych wersji.

    Tak długo radzę sobie z odpowiednimi przerwami w programie, ponieważ maksymalny ET wynosi 200%, jak przeczytałem.

    Uruchom program 1 z dwoma okręgami od 05:00 do 05:30 o 200% ET, program działa do max. 06:00.
    Rozpocznij program 2 z dwoma okręgami w godzinach 06:00 - 06:30

    Mam nadzieję, że się nie mylę.

    Pozdrawiam

Przeglądanie 3 postów - od 1 do 3 (z 3 łącznie)
  • Aby odpowiedzieć na ten temat, musisz być zalogowany.