Nawadnianie równoległe i sekwencyjne

Strona główna > Forum > Allgemein > Nawadnianie równoległe i sekwencyjne

Przeglądanie 12 postów - od 1 do 12 (z 12 łącznie)
  • Autor
    postów
  • #24206
    gd1122gd1122
    uczestnik

    Chcę jednocześnie nawadniać strefy 1 i 3, a następnie automatycznie w tym samym czasie 2 i 4.

    Nie wiem, jak to zmienić. A może w ogóle nie jest to możliwe.

    #24209
    Anonimowy
    Nieaktywny

    O ile rozumiem, musisz ustawić ten sam czas rozpoczęcia dla stref 1 i 3 oraz ręcznie ustawić inny czas rozpoczęcia dla stref 2 i 4, czyli po czasie nawadniania pierwszych stref.

    Ponieważ nie możesz tworzyć grup, w których następnie powiesz, że ta lub inna grupa powinna być przetwarzana sekwencyjnie. Możesz tylko powiedzieć, że każda strefa ma być przetwarzana sekwencyjnie. Więc jeśli masz dwie strefy z tym samym lub nakładającym się czasem nawadniania, możesz tylko powiedzieć za pomocą flagi „Sekwencyjne”, że nie mogą one być aktywowane w tym samym czasie, ale jedna po drugiej. Jedna strefa jest wtedy opóźniona do zakończenia poprzedniej.

    #24210
    gd1122gd1122
    uczestnik

    Tak, do tej pory tak to robię. ale to nie ma dobrego wpływu na zależność od pogody. Gdy jest bardziej sucho, czas pracy (dla 1 + 3) może się podwoić. Ze względów ostrożności należy wtedy ustawić długie przerwy ze stałymi czasami obserwacji. Chciałbym mieć automatyczne nawadnianie uzupełniające.

    #25844
    EdEd
    uczestnik

    Witam wszystkich,

    czy coś się tu poprawiło? Chciałbym przebiec 2 koła (łóżka) razem, ale dla mnie jest to koło 2 i koło 4, czyli między nimi jest jeszcze jedno koło. Więc obecnie nie jest to możliwe (lub coś przeoczyłem). Fakt, że nie można tutaj zmienić kolejności, jest naprawdę skromny. Zdecydowanie musi być bardziej elastyczny, alternatywnie z grupami itp. Jest zbyt sztywny w ten sposób...

    #25937
    Anonimowy
    Nieaktywny

    Wypróbuj z:
    Edytuj opcje

    Skonfiguruj główny obwód nawadniający lub edytuj obwody nawadniające

    To oprogramowanie obsługuje do 2 niezależnych stacji głównych, każda z własnymi ustawieniami, jak poniżej
    wymienione.
    ● Stacja główna: Zdefiniuj stację/strefę główną, znaną również jako stacja pomp. Mistrz to strefa, która
    włączony razem z innymi strefami. Każdą strefę można ustawić jako nadrzędną. Domyślny
    jest brak (tj. brak użycia stacji głównej).
    ● Regulacja włączenia matrycy: Dokładna regulacja czasu włączenia matrycy. Akceptowalne
    Zakres wynosi od 0 do 600 sekund, z przyrostem co 5 sekund. Na przykład, jeśli jest ustawiony na 15, przełącza
    stacja główna włącza się 15 sekund po otwarciu stacji.
    ● Ustawienie wyłączenia urządzenia głównego: Dokładne określenie czasu wyłączenia urządzenia głównego. Akceptowalne
    Zakres wynosi od -600 do 0 sekund, w 5-sekundowych przyrostach. Na przykład, jeśli jest ustawiony na -15, przełącza
    stacja główna wyłącza się 15 sekund przed zamknięciem stacji.
    obsługa stacji
    ● Liczba stacji: OpenSprinkler może automatycznie wykryć liczbę dostępnych kart rozszerzeń;
    jednak użytkownik musi ręcznie ustawić liczbę stref, ponieważ ograniczają one liczbę stref fizycznych
    może przekroczyć. Jest to szczególnie przydatne podczas korzystania z funkcji stacji wirtualnej (np
    zdalne lub stacje radiowe). Wartość domyślna to 8.
    ● Opóźnienie stacji: czas opóźnienia między dwiema kolejnymi stacjami. Dopuszczalny zakres
    wynosi od -600 do 600 sekund, z przyrostem co 5 sekund. Na przykład, jeśli jest ustawiony na 60, otwiera się
    OpenSprinkler Oprogramowanie układowe 2.1.9 Instrukcja obsługi 14
    druga strefa zamyka się 1 minutę po zamknięciu pierwszej strefy. Otwiera się po ustawieniu -15 sekund
    druga strefa zamyka się 15 sekund przed zamknięciem pierwszej strefy. Ujemne opóźnienie stacji to
    czasami przydatne do rozwiązywania problemów z dławieniem wody. Wartość domyślna to 0 (tj. najbliższy
    wejście otwiera się natychmiast po poprzedniej strefie).

    Powodzenia, HG

     

    #25939
    EdEd
    uczestnik

    Przepraszamy, ale to tylko obejście problemu. Nie może być tak, że można ustawić "Programy" w opensprienkler, ale nie można tutaj ustawić kolejności i równoległości stref. Gdybym to wiedział, zbudowałbym własną logikę w NodeRed i KNX. Więc jest opensprinkler obecnie nie zalecane, lepiej użyć Huntera lub zbudować własną logikę w OH, HA lub NR.

    #26454
    Anonimowy
    Nieaktywny

    Możesz podlewać wiele stref jednocześnie, tworząc własną strefę
    przypisuje do grupy sekwencyjnej. Robisz to, klikając w głównym widoku
    Gear w strefie, potem w zakładce "Advanced" i tam litera grupowa
    wybacza. Jeśli dwie strefy należą do tej samej grupy, stają się sekwencyjne
    wykonywane, jeżeli znajdują się w różnych strefach, wykonywane są niezależnie.

    #26553
    AdminAdmin
    Administrator

    Czy zauważyłeś, że nowa aktualizacja oprogramowania układowego obsługuje teraz także tworzenie grup?

    #30594
    KitoKito
    uczestnik

    Gdzie mogę znaleźć nowe oprogramowanie układowe?

    teraz zainstalowałem:

    2.1.9 (10)

     

    edit: znalazłem je.

    Oprogramowanie układowe 2023 — wersja 2.3.0(128)

    jak to zainstalować (zdalnie)?

    3.2 DC

    #30874
    NachtigallNachtigall
    uczestnik

    Niestety, funkcja grupowa nowego oprogramowania nie wydaje się oferować tego, czego oczekiwałby gd1122 (i ja też). Miałem to tutaj. spytał: https://opensprinkler.com/forums/topic/parallel-grouping-of-stations-with-2-2-0-ospi-firmware/ i niestety jest to prawdopodobnie poza zakresem.

    Chcę jednocześnie nawadniać strefy 1 i 3, a następnie automatycznie w tym samym czasie 2 i 4.

    Nie wiem, jak to zmienić. A może w ogóle nie jest to możliwe.

    To nie działa. Niestety.

     

    #31056
    gd1122gd1122
    uczestnik

    Wiadomo również, dlaczego tak nie jest OSPi jest zapewniony?

    #31057
    AdminAdmin
    Administrator

    Oprogramowanie sprzętowe jest również dostępne dla OSPi. Po prostu uruchom skrypt aktualizacji (z sudo) – najpierw wyeksportuj konfigurację!

    W przypadku nowej funkcji grupowej obowiązują następujące zasady:

    – w grupie (ta sama litera) wszystko przebiega sekwencyjnie

    – Poza grupami (różne litery) wszystko przebiega równolegle

    – Grupa P zawsze biegnie równolegle

    Wystarczy więc ustawić 1 + 2 w grupie A i 3 + 4 w grupie B.

Przeglądanie 12 postów - od 1 do 12 (z 12 łącznie)
  • Aby odpowiedzieć na ten temat, musisz być zalogowany.