Problemy z wejściem czujnika

Strona główna > Forum > Allgemein > Problemy z wejściem czujnika

Przeglądanie 3 postów - od 1 do 3 (z 3 łącznie)
  • Autor
    postów
  • #24208
    Anonimowy
    Nieaktywny

    Witam,
    Od kilku dni zastanawiałem się, jak za pomocą przycisku aktywować przekaźnik pompy podłączony do jednej ze stref. mam OpenSprinklerPi z Raspberry Pi Zero W.
    Po kilku próbach i błędach z wejściem czujnika odniosłem największy sukces, gdy podłączyłem przycisk jako otwieracz między GND a SN1. Problem polega jednak na tym, że program przypisany do przycisku nie uruchamia się po 1 sekundzie. Zanim to nastąpi, zajmie to prawie każdą ilość czasu OSPI rozpoznaje, że program musi zostać uruchomiony. Właściwie naciśnięcie klawisza powinno być zarejestrowane, jeśli klawisz jest wciśnięty przez >1 sekundę.

    W poprzednich próbach podłączyłem przycisk jako styk normalnie otwarty i miałem problem z losowym uruchamianiem programu, nawet bez naciskania przełącznika.

    Wiem, że istnieje opcja dla wejścia czujnika, aby skonfigurować, czy jest to wejście normalnie otwarte. Ale ta opcja nie zmieniła zachowania, gdy przełącznik był używany jako styk normalnie otwarty.

    Po moich dwóch eksperymentach zastanawiam się, czy wejście czujnika ma jakiś rodzaj pull-up czy pull-down? Wydaje mi się, że wejście nie zawsze jest na prawidłowym poziomie logicznym, ale jest zmienne, a następnie potrzebuje losowego czasu na przełączenie wejścia. Czy powinienem podłączyć wejście czujnika do GND czy + 5V za pomocą rezystora?

    #24313
    AdminAdmin
    Administrator

    Witam,

    nigdy przeciwko + 5V, zawsze na GND! VIN (+ 5V) jest przeznaczony tylko do zasilania czujników.

    Jeśli nie wyzwoli się po 1s, to na linii pojawiają się sygnały zakłócające, co jest interpretowane jako „trzepotanie”, co zapobiega uruchomieniu.

    Wersja oprogramowania?

     

    #24507
    Anonimowy
    Nieaktywny

    Cześć,
    Teraz rozwiązałem problem z wejściem czujnika, podłączając rezystor podciągający między wejście czujnika a jeden z pinów 3,3V.
    Teraz wejście nie jest już wyzwalane arbitralnie, ale tylko wtedy, gdy przełącznik jest faktycznie wciśnięty.

Przeglądanie 3 postów - od 1 do 3 (z 3 łącznie)
  • Aby odpowiedzieć na ten temat, musisz być zalogowany.