Sterowanie pompą i użycie łącznika pływakowego jako czujnika

Strona główna > Forum > Allgemein > Sterowanie pompą i użycie łącznika pływakowego jako czujnika

Przeglądanie 2 postów - od 1 do 2 (z 2 łącznie)
  • Autor
    postów
  • #18207
    Anonimowy
    Nieaktywny

    Witam,

    Chciałbym zaimplementować następujący przypadek użycia i nadal szukam odpowiedniego sprzętu. wstałem Opensprinkler napotkane.

    Może możesz mi powiedzieć, czy to zadziała.

     

    Posiadam źródło wody z pompą zanurzeniową 230V.

    Z tego źródła chciałbym obsługiwać dwóch konsumentów / cykle.

    Obieg 1 powinien otrzymywać wodę o różnych porach dnia przez określony czas. Ale tylko do momentu, gdy wyłącznik pływakowy (zwykły przełącznik otwarty / zamknięty) zareaguje.

    Obwód 2 powinien mieć możliwość ręcznego sterowania za pomocą przełącznika i jest niezależny od obwodu 1.

     

    Wyobraziłem sobie całą sprawę z jednym OSPi Tablica. Chciałbym podłączyć łącznik pływakowy jako czujnik 1. Czujnik 2 byłby wówczas przełącznikiem sterowania ręcznego.

    Chciałbym sterować pompą jako master za pomocą przekaźnika. (Czy możesz mi tutaj powiedzieć, czego najlepiej używam? OSPi z 24VAC)

     

    Zasadniczo dostępne są następujące procesy przełączania:

    Obieg 1: Zgodnie z harmonogramem, o ile łącznik pływakowy jest wolny; kiedy łącznik pływakowy uderza w zawór 1, a główny element pompy nie otwiera się, dopóki poziom ponownie nie spadnie, a następnie kontynuuj zgodnie z harmonogramem.

    Obieg 2: zawór i nadrzędny otwarty, dopóki działa przełącznik. Niezależnie od obwodu 1, nadrzędny musi również otworzyć się po uruchomieniu łącznika pływakowego. W najlepszym przypadku harmonogram dla obwodu 1 jest ignorowany tak długo, jak długo działa przełącznik. W przeciwnym razie oba zawory mogą być otwarte w tym samym czasie.

     

    Umiejętności programowania są dostępne i nie powinno być problemu z pisaniem kodu, jeśli to konieczne. Moim głównym zmartwieniem są funkcje sprzętu.

    Dziękuję.

    Powitanie

    skrzydłowy

    #18730
    AdminAdmin
    Administrator

    Witam,

    tak, to działa i masz szczęście, bo teraz z OSPi W wersji 1.5 są dwa wejścia czujników - 1.44 a poprzednicy mieli tylko jedno.

    Potrzebujesz przekaźnika o odpowiedniej mocy, nie znam mocy pompy głębinowej, więc sprawdź czy pasuje następujący przekaźnik:

    Finder 22.32.0.024.4540 Stycznik 1 zestyk zwierny, 1 zestyk rozwierny

    Twój wyłącznik pływakowy działa jak czujnik deszczu podczas deszczu -> brak podlewania. Więc jeśli podłączone są Sen1 i GND, nie ma aktywacji pompy głębinowej.

    Dla każdego obwodu można ustawić, czy ma reagować na Sen1.

Przeglądanie 2 postów - od 1 do 2 (z 2 łącznie)
  • Aby odpowiedzieć na ten temat, musisz być zalogowany.