zależny od pogody OpenSprinkler Nawadnianie ogrodu ze stacją pogodową Netatmo

Strona główna > Forum > Przedstawione > zależny od pogody OpenSprinkler Nawadnianie ogrodu ze stacją pogodową Netatmo

Przeglądanie 10 postów - od 1 do 10 (z 10 łącznie)
  • Autor
    postów
  • #24366
    Anonimowy
    Nieaktywny

    Mam jeden do podlewania ogrodu w domu w zabudowie szeregowej OpenSprinkler Zainstalowany komputer nawadniający do sterowania systemem nawadniania Gardena w zależności od pogody.

    ,de OpenSprinkler jest montowany w garażu i zasila trzy strefy nawadniające wyposażone w zawory Gardena 24V AC. Jest on zintegrowany z moją siecią WLAN za pośrednictwem zintegrowanego adaptera WLAN i jest zasilany z odpowiedniego zasilacza. Zawory są instalowane w skrzynce zaworowej Gardena 2-drogowej Backyard i skrzynce zaworowej 1-drogowej Frontyard. Trawnik za domem jest nawadniany za pomocą wysuwanego kwadratowego zraszacza i wysuwanego zraszacza turbinowego. Do podlewania roślin w grządkach przed domem i donicach na tarasie za domem stosuje się różne dysze do nawadniania kropelkowego.

    Projekt instalacji OpenSprinkler w garażu

    To Opensprinkler Od wiosny 3.1 prowadzę 2019-DC. Wcześniej miałem dwa lata doświadczenia z jednym OpenSprinkler OSBee zbierały, ale nie chciały przegapić zalet nawadniania sterowanego pogodą.

    Są w tym trzy strefy nawadniania OpenSprinkler Oprogramowanie sprzętowe zdefiniowane jako „Backyard Lawn”, „Backyard Flowers” ​​i „Frontyard Flowers”.

    Moim zdaniem nawadnianie ogrodu zależne od pogody ma sens tylko wtedy, gdy istnieje dostęp do wiarygodnych lokalnych danych pogodowych. W szczególności ilość opadów może się znacznie różnić w zależności od miejsca. Z tego powodu zintegrowałem ze sterowaniem moją istniejącą stację pogodową Netatmo.

    Jako metoda zależna od pogody dla OpenSprinkler Używam metody Zimmermana. Ustawiłem bazową wartość wilgotności na 65%, wszystkie pozostałe bazowe wartości zostały zachowane. Myślę, że odpowiada to dość dobrze średniej wartości wilgotności w okresie środkowoeuropejskiego ogrodnictwa i mam z tym dobre doświadczenia.

    W obecnej wersji V2.0.4 OpenSprinkler Usługa pogodowa, dane pogodowe z ostatnich 24 godzin są wykorzystywane do obliczania wartości nawadniania „% poziomu wody”, jeśli wybierzesz metodę Zimmermana i wybierzesz Lokalną stację pogodową lub Podziemną pogodę. Jest to jednak większa zaleta w porównaniu z klasyczną metodą Zimmermana, ponieważ w obliczeniach wartości nawadniania uwzględniane są bardziej aktualne dane dotyczące temperatury, wilgotności i opadów.

    W ostatnich latach systemy płatności były coraz częściej wprowadzane przez dostawców usług pogodowych i usług w chmurze oraz przez OpenSprinkler Zespół przeprowadził również szereg aktualizacji w tym zakresie.

    Aby uniezależnić się od tego, mam OpenSprinkler Usługa pogodowa zainstalowana na Raspberry Pi wraz z oprogramowaniem pogodowym WeeWx o otwartym kodzie źródłowym. WeeWx nawiązuje połączenie ze stacją pogodową Netatmo, a także umożliwia graficzną reprezentację danych pogodowych. Stał się również OpenSprinkler Firmware 2.1.9(7) przekompilowany przeze mnie i okresowe odpytywanie serwisu pogodowego resetowane z 6 godzin do jednej godziny. Moim zdaniem to jedyny sposób na uzyskanie aktualnych danych do nawadniania we wczesnych godzinach porannych. Lokalna instalacja usługi pogodowej Raspberry Pi oznacza również, że nie ma żadnych dodatkowych kosztów za to OpenSprinkler zespół ze względu na zwiększoną częstotliwość odpytywania.

    Aby uniknąć podlewania, gdy pada deszcz, zainstalowano również czujnik deszczu Kenko M152 wraz z OpenSprinkler Wejście czujnika S1 podłączone. Usługi chmurowej IFTTT nie można już używać do ostrzeżeń o deszczu, ponieważ gwarantowany czas reakcji w wersji bezpłatnej może wynosić do 1 godziny.
    Używam IFTTT tylko do rejestrowania w Kalendarzu Google całkowitej ilości deszczu określonej przez Weather Underground z poprzedniego dnia i OpenSprinkler używane czynności.

    W ostatnich latach trawnik, kwiaty i krzewy są zraszane co dwa dni o godzinie 7:00. W tym roku ma ulec poprawie zaopatrzenie w wodę roślin doniczkowych na tarasie, które oczywiście w upalne dni trzeba je zaopatrywać w wodę częściej niż co dwa dni.

    Trawnik jest teraz spryskiwany co dwa dni tuż po wschodzie słońca. Kwiaty i krzewy podlewane są codziennie o 18:00. Dla trawnika ustawiona jest wartość bazowa 100% 30 minut, a dla kwiatów i krzewów 100% wartość bazowa 15 minut. Ale nadal optymalizuję tutaj i mogę wydłużyć nawadnianie trawnika do trzech dni przy 100% bazowej wartości 45 minut.

    Ważne jest dla mnie również sprawdzanie funkcjonowania systemu nawadniającego podczas podróży. Oprócz kontrolowania OpenSprinkler z OpenSprinkler Aplikacja jest również resetowaniem zasilania w przypadku twardego błędu OpenSprinklerjest to możliwe za pośrednictwem gniazda sterowanego radiowo, które może być sterowane zdalnie za pomocą Fritz!Box.

    #24402
    AdminAdmin
    Administrator

    Cóż, nazywam to świetnym opisem.

    Zintegrowałem również moją stację pogodową, ale nadal jestem na Weatherunderground OpenSprinkler.

    #24456
    Anonimowy
    Nieaktywny

    Witaj Franzsteinie,

    Mam też na myśli ten projekt. Czy możesz podać mi dalsze linki lub źródła, abym mógł korzystać z informacji o pogodzie netatmo i informacji o deszczu w OSPI można używać. Poza tym prawdopodobnie potrzebowałbym aktualnej wersji OpenSprinkler dla PI, ale nie wiem jak to zrobić. Dlatego jestem bardzo wdzięczny za wszelkie informacje.

    #24473
    AdminAdmin
    Administrator

    Witam hg, mówię po angielsku Opensprinkler forum, w powiązanych przewodnikach i artykułach z bazy wiedzy oraz w OpenSprinkler Repozytorium GitHub to właściwie wszystko, co opisano. Trochę kłopotliwe jest znalezienie wszystkiego razem, ale niestety nie ma pełnego opisu w jednym miejscu. Najprostszym sposobem byłoby zarejestrowanie Stacji Netatmo w Weather Underground, które: OpenSprinkler zaktualizuj oprogramowanie, a następnie pobierz dane pogodowe z Weather Underground. Oto kilka ciekawych linków na ten temat: https://opensprinkler.com/forums/topic/error-building-firmware-from-source/ https://openthings.freshdesk.com/support/home https://github.com/opensprinkler Niestety jestem na wakacjach przez najbliższe trzy tygodnie, ale potem chętnie pomogę - w miarę możliwości. Pozdrawiam Franz (przekazał dalej)

    #24480
    Anonimowy
    Nieaktywny

    Bardzo dziękuję za radę, Franz. Wypróbuję to. Na razie będę używał tylko netatmo jako źródła danych o deszczu i temperatury przez Weather Underground. Interesuje mnie dokładniejsza integracja sytuacji w moim ogrodzie, mogę przełączyć dane pogodowe DarkSky na WUnderground w "Opcjach" i "Rozszerzeniach". Czy nadal potrzebuję WeeWx? Na razie zostawiam firmware bez zmian (2.1.9 (4)). Jeśli potrzebuję również cogodzinnej aktualizacji, być może będę musiał ją uruchomić ponownie. Ale myślę, że to zależy od wybranej metody pogody. Muszę tego spróbować. Po co ci tam (Zimmerman, ETo)?

    #24489
    Anonimowy
    Nieaktywny

    Tylko chwila. WeeWx nie jest wymagane. Weather Underground może bezpośrednio wejść OpenSprinkler być wybrany jako serwis pogodowy. Używam metody Zimmermana. ETo nie można używać z Weather Underground.

    #24491
    Anonimowy
    Nieaktywny

    Obecnie mogę otworzyć konto w Weather Underground, ale dodanie stacji pogodowej powoduje błąd. Bez stacji pogodowej nie mogę ubiegać się o kod API. Nadal będę próbował.

    #25930
    Anonimowy
    Nieaktywny

    Witam, czy dane Netatmo nadal działają w przypadku kontroli nawadniania? Nie mogę zarejestrować mojego Netatmo w WU. Natknąłem się jednak na artykuł, zgodnie z którym Netatmo zakończyło współpracę z WU i dlatego moje własne pomiary deszczu i dane Netatmo nie mogą być dłużej wykorzystywane.

    https://community.homey.app/t/info-netatmo-hat-die-partnerschaft-mit-weather-underground-beendet/44000

    Jakie są inne możliwości wykorzystania lokalnej ilości deszczu z własnego ogrodu do obliczenia ilości wody do nawadniania? Prognoza pogody w dużym mieście jest zbyt nieprecyzyjna. Zawsze gdzieś pada, ale nie zawsze w moim ogrodzie.

    #25940
    Anonimowy
    Nieaktywny

    Jak opisano powyżej, mam OpenSprinkler Usługa pogodowa zainstalowana na Raspberry Pi wraz z oprogramowaniem pogodowym WeeWx o otwartym kodzie źródłowym. Istnieje jednak również możliwość przekazania danych Netatmo do serwisu pogodowego „MeteoWare Plus”. W ten sposób można je następnie przesłać z Meteoware Plus do Weather Underground. To powinno nadal działać. Po prostu spróbuj!

    #26351
    Michał BetzMichał Betz
    uczestnik

    Witam,

    czy jest już pewne, że netatmo zakończyło współpracę z Wu?
    Nadal możesz rejestrować urządzenia netatmo na stronie WU.

    Załączniki:
    musisz być Zalogowany aby wyświetlić załączone pliki.
Przeglądanie 10 postów - od 1 do 10 (z 10 łącznie)
  • Aby odpowiedzieć na ten temat, musisz być zalogowany.