Usługa nawadniania w wersji beta

Strona główna > Forum > Allgemein > Usługa nawadniania w wersji beta

Schlagwörter: ,

Przeglądanie 15 postów - od 1 do 15 (z 21 łącznie)
  • Autor
    postów
  • #25581
    Mathias StoeberMathias Stoeber
    uczestnik

    Witam wszystkich,

    Przede wszystkim dziękuję za próbę ulepszenia serwisu pogodowego! Po prostu próbowałem skonfigurować to, jak opisano w poście na blogu, ale po prostu otrzymuję komunikat, że "połączenie nie powiodło się". Mam tu Raspi z jednym? OSPI Oprogramowanie układowe 2.1.9(9).

    Jeśli jednak wpiszę „zawinięcie opensprinklershop.de:3333 "wyświetlenia, które dostaję"openSprinklerKup usługę pogody w Niemczech v2.0.4” w odpowiedzi.

    Miej to OpenSprinkler zrestartowany za pośrednictwem strony internetowej, a także całego Raspi.

     

    Jakiś pomysł, co może być tego przyczyną?

    VG Maciej

     

    #25587
    Mathias StoeberMathias Stoeber
    uczestnik

    Cześć,

    Krótka wiadomość ode mnie. Wczoraj przestawiłem wszystko z powrotem do ustawień domyślnych, aby automatyczne nawadnianie działało dziś rano. Dziś rano podjąłem kolejną próbę, najpierw z takim samym skutkiem, jak opisano powyżej. Ale po około 6 godzinach lub więcej komunikat o błędzie zniknął, a aplikacja przekazała tylko komunikat opisany w poście na blogu, a dane pogodowe również zostały ponownie wyświetlone. Nadal będę to robił.

    Dobrze byłoby mieć na blogu wskazówkę, że pierwsza aktualizacja może potrwać kilka godzin.

    Jeszcze raz dziękuję!

    Vg Maciej

    #25631
    AdminAdmin
    Administrator

    Witam,

    to prawdopodobnie z powodu używanego OpenSprinkler-Firmware, starsza wersja ma problemy z rozwiązywaniem DNS zaraz po restarcie.

    Zaktualizuj oprogramowanie lub wprowadź adres IP (opensprinklersklep.de = 130.180.44.149)

     

     

    #25635
    Mathias StoeberMathias Stoeber
    uczestnik

    Cześć,

    Dziękuję za podpowiedź. Ponieważ istnieje ospi Mam firmware 2.1.9(9), o ile wiem, nowszych nie ma. Być może będę musiał nieco inaczej skonfigurować usługę systemd, aby czekała, aż sieć naprawdę działa.

    W przeciwnym razie zapytanie jest zdecydowanie dokładniejsze niż wcześniej!

    Dziękuję za to!

    Mathias

    #25637
    Anonimowy
    Nieaktywny

    Witam,
    Próbowałem też wczoraj wejść do serwisu pogodowego z portem 3333, jak opisano w poście na blogu.
    Ale od wczoraj pojawił się błąd i „Historia pogodowa budynku”.

    Widziałem wcześniej, że jest inny serwis pogodowy z portem 3336.
    Wpisano to i zadziałało natychmiast, „Usługa pogodowa online”.

    Najnowsze oprogramowanie układowe 2.1.9(9).

    Pozdrawiam
    Matthias

    #25638
    AdminAdmin
    Administrator

    Wszystkie serwery tutaj:

    opensprinklershop.de:3333 : DWD Deutscher Wetterdienst, tylko dla Niemiec (https://brightsky.dev)
    opensprinklershop.de:3334 : OWM OpenWeatherMap (https://openweathermap.org)
    opensprinklershop.de:3335 : DarkSky (https://darksky.net) <— Nie używaj, tylko przetestuj!
    opensprinklershop.de:3336 : OpenMeteo (https://open-meteo.com)

     

    #25645
    Anonimowy
    Nieaktywny

    Dzięki za wpis.
    Jak powiedziałem, wszystkie z nich działają dla mnie, z wyjątkiem pierwszego z portem 3333.
    Wygląda wtedy jak na załączonym zdjęciu.

    #25664
    AdminAdmin
    Administrator

    Witam,

    Tak, dzięki, znalazłem, teraz jest naprawiony.

    Port 3333 również działa teraz.

    #25917
    Mathias StoeberMathias Stoeber
    uczestnik

    Cześć,

    Dziś jest coś dziwnego. Korzystam z usługi dwd, patrz wyżej, ale chociaż dzisiaj nie spadła tu ani kropla deszczu, mówi ospi nie trzeba go podlewać, ponieważ spadłoby więcej niż 7 mm deszczu. W aplikacji dwd również na dziś nie ma opadów. Ewentualnie wczoraj był problem, bo jechał zraszacz ze 120% w najgęstszy deszcz.

    Używam eto jako metody, działa pięknie od powyższych postów. Wygląda na to, że daty są przesunięte o jeden dzień.

    Z góry dziękuję!

    Vg Mateusz

    #25918
    Anonimowy
    Nieaktywny

    Cześć,

    Teraz, kiedy o tym wspominasz…
    U mnie dokładnie to samo, też DWD, czyli przez port 3333.
    Wczoraj padało przez cały dzień, z nawodnieniem w 90%.

    Również dzisiaj nie padało, poziom nawadniania 0% i „Deszcz powiedział: 7,9 mm”.

    Coś jest nie tak, zakładam wtedy również, że dane są opóźnione o jeden dzień.

    Dziękuję i pozdrawiam
    Matthias

    #25919
    Mathias StoeberMathias Stoeber
    uczestnik

    hehe,

    Czy mamy nie tylko prawie taką samą nazwę, ale także tę samą lokalizację? Dla mnie to 7,9. Masz może stację pogodową dla regionu Brunszwiku?

    Vg Maciej

    #25925
    Anonimowy
    Nieaktywny

    Cześć,

    nie, nie do końca. Mój system znajduje się w dzielnicy Bamberg. Ale dość ciekawe, że wydają się być tymi samymi wartościami.

    Pozdrowienia, Mateusz

    #25932
    Anonimowy
    Nieaktywny

    Witam wszystkich testerów i administratora,

    Chciałem też wziąć udział w teście, ale na razie bez powodzenia. Musiałem stanąć za moimi OSPI Ustaw adres IP: 8080/su, aby wprowadzić dane

    Wypróbowałem wszystkie adresy nowych serwisów pogodowych, z każdym otrzymuję komunikat o błędzie (patrz załącznik) w System Daignose. Jest to również niezależne od tego, czyopensprinklershop.de” lub adres IP wspomniany powyżej. Po ponownym uruchomieniu i powtórzeniu zapytania z http://<ip-OpenSprinkler&gt;:8080/su, ale pojawia się zmieniony wpis, np. Opensprinklersklep.de:3333. Błąd w diagnostyce systemu pozostaje.

    Czy muszę zmienić wpisy lub konfiguracje gdzie indziej? Czy to możliwe, ponieważ aktualnie mam wybrane nawadnianie ręczne, a nie na przykład Zimmermann? działam OSPI przez trzy lata i obecnie na aktualnym oprogramowaniu 2.1.9 (9).

    Dzięki za wsparcie i pozdrawiam, HG

    #25935
    Mathias StoeberMathias Stoeber
    uczestnik

    Myślę, że to normalne, odeszło po kilku godzinach.

    Vg Mateusz

    #25936
    Anonimowy
    Nieaktywny

    Zgadza się, zajmuje to trochę czasu, ale teraz działa.

    zgłoś się po kilku godzinach

Przeglądanie 15 postów - od 1 do 15 (z 21 łącznie)
  • Aby odpowiedzieć na ten temat, musisz być zalogowany.