Usługa nawadniania w wersji beta

Strona główna > Forum > Allgemein > Usługa nawadniania w wersji beta

Schlagwörter: ,

Przeglądanie 6 postów - od 16 do 21 (z 21 łącznie)
  • Autor
    postów
  • #25966
    Mathias StoeberMathias Stoeber
    uczestnik

    Cześć,

    Obserwowałem to ponownie, część deszczu była opóźniona o dzień. Dzisiaj widziałem też następujące, zobacz zrzuty ekranu. Na górze głównego widoku jest 27 stopni, ale w informacjach systemowych pod max tylko 21. Ten ostatni też ma więcej wartości z wczoraj.

    Załączniki:
    musisz być Zalogowany aby wyświetlić załączone pliki.
    #26048
    Anonimowy
    Nieaktywny

    Nie otrzymuję żadnych informacji o ilości deszczu. Informacje o moim systemie wyglądają tak:

    Ze względu na suchą pogodę nie zauważyłem również opóźnienia w deszczu. Nawadnianie przebiega zgodnie z programem i nie jest przerywane.

    #26229
    Anonimowy
    Nieaktywny

    Moin razem,

    czy rzeczywiście istnieje oświadczenie o problemie z dziennym opóźnieniem?
    Przedwczoraj miałem poziom nawadniania 0%, chociaż tego dnia nie padało, ale dzień wcześniej?
    A może zasadniczo źle zrozumiałem coś o metodzie Zimmermanna?

    Obecny status dla mnie wygląda tak:

    Pozdrawiam
    Matthias

    #26230
    Anonimowy
    Nieaktywny

    Niestety nie otrzymałem dalszych informacji na ten temat. Tu w zagrożeniu są tylko nasze wiadomości. Przez długi czas nie mogłem przetestować sterowania pogodowego również ze względu na letnią pogodę i brak deszczu, ponieważ pracuję tylko z opóźnieniem deszczowym, a nie Zimmermanem.

    Opóźnienie deszczowe zostało aktywowane na dzisiaj, na podstawie pobranego raportu pogodowego o 8:26. Dziś rano spadło 1,3mm deszczu, wczoraj było sucho. Ostatni deszcz dużo 2 dni temu. Wydaje się więc, że do pewnego stopnia to działa. Ale do dokładnej oceny potrzebowałbym zmieniającej się pogody co kilka dni.

    Pozdrawiam

    HG

    #26262
    AdminAdmin
    Administrator

    OpenSprinkler zawsze pyta dostawców pogody o pogodę z ostatnich 24 godzin. Większość z nich udostępnia następnie przedziały czasowe na 1 godzinę z danymi pogodowymi.

    Wyświetlanie pogody w aplikacji nie ma nic wspólnego ze sterowaniem nawadnianiem. Decydujące jest tylko to, co jest napisane pod „Diagnoza”.

    Moim zdaniem głównym problemem jest to, że pogoda jest wywoływana tylko co 4 godziny. Jeśli właśnie padało przez 3,5 godziny i nadal pada, często nie jest to rozpoznawane.

    Dlatego w najnowszym oprogramowaniu 111 zainstalowałem prognozę pogody na 1 minutę przed kolejnym planowanym startem programu (jeśli ostatnia prognoza pogody jest starsza niż 30 minut)

    #27179
    AdminAdmin
    Administrator

    Możesz zobaczyć wyniki DWD i OpenSprinkler porównywać:
    Połączenie jest realizowane za pośrednictwem usługi Bright Sky.
    https://api.brightsky.dev/weather?lat=<LAT>&lon=<LON>&date=<DATUM-TSTUNDE&gt;

    Przejdź do Google Maps i kliknij prawym przyciskiem myszy swój dom. Pojawiają się współrzędne, które jednym kliknięciem można skopiować do schowka.

    Wprowadź teraz te dwie wartości dla szerokości i długości. Data to dzisiejsza data minus jeden dzień. Godzina po T. Wygląda to tak:
    Więc 13.02.2023 8:30 to 2023-02-12T08

    https://api.brightsky.dev/weather?lat=49.445997919488484&lon=8.575522199246443&date=2023-02-12T08

    Zostanie wyświetlona lista z danymi pomiaru pogody. Poniżej „opady” znajduje się odczyt deszczu

     

Przeglądanie 6 postów - od 16 do 21 (z 21 łącznie)
  • Aby odpowiedzieć na ten temat, musisz być zalogowany.