Відкрита спринклерна установка

будинки > Форуми > Представлено > Відкрита спринклерна установка

Перегляд 1 повідомлення (із 1 всього)
  • Автор
    повідомлень
  • # 24492
    Анонімний
    Неактивний

    Відкрита спринклерна установка, 40 станцій (24 активні), зрошення Gardena, садовий насос, керування басейном, інтеграція Homemetic, метеостанція, радіо-дистанційне керування тощо

    Розподільна коробка с OpenSprinkler компоненти

    За останні кілька ночей я акуратно встановив всю електроніку зрошення та електротехнічну установку в коробці IP67 і нарешті попрощався з летючою проводкою.

    Проект зрошення розпочався 4 роки тому (2017) з одного OpenSprinkler Основний контролер V2.3, який використовується досі. Однак тепер він поставляється з 2 платами розширення, загалом 40 виходів станцій, з яких лише 24 зараз використовуються. Другу плату розширення я встановив як «резерв», тому що час від часу додаються нові зони поливу.

    Через відкритий спринклер контролюється:

    садовий насос
    10 квадратних розбризкувачів Gardena
    2 х розбризкувачі Gardena
    3 x зрошення балконної коробки
    2 корита для рослин
    1 x підземне зрошення країв газону
    3 лінії зрошення для 48 кущових рослин
    3 розетки для води з керуванням клапаном
    1 x наповнення басейну
    1 x фільтрувальний насос для басейну (підготовлений)
    1 x генератор хлору для басейну (підготовлений)
    1 x зовнішнє освітлення / зовнішня розетка (планується)
    Обладнання:

    OpenSprinkler v2.3
    2 х OpenSprinkler Дошка розширення
    3 реле на DIN-рейку 12В
    Джерело живлення 9В
    Корпус IP67 60 см x 40 см
    8 коробок з 3-ходовими клапанами Gardena, 7 з яких обладнані по 3 клапанами кожна (1 коробка як резерв)
    ПЕ труби 8 мм, 20 мм, 25 мм і 32 мм (залежно від швидкості потоку, магістральні труби 32 мм)
    Басейн Bechwand, з системою фільтрів і генератором хору (електроліз солоної води)
    Особливості:

    Вся електроніка встановлена ​​в підвалі. Звідти 5 кабелів по 7 проводів кожен ведуть до клапанних коробок (6 клапанів керуються на кабель + 1 загальний, отже, 2 3-ходові клапанні коробки Gardena на кабель).
    3 з OpenSprinkler Виходи безпосередньо керують котушками реле 12 В (видно на фото). Кожне з 3 реле перемикає наступні пристрої 2 В із 230 полюсами (захист від зворотної полярності): фонтанний насос, фільтрувальний насос для басейну, генератор хлору для басейну.
    Насос свердловини, звичайно, налаштований в ОС як «Основний 1».
    Фільтруючий насос налаштований як «Основний 2», щоб гарантувати, що фільтрувальний насос завжди працює, коли генератор хлору ввімкнено. Насос свердловини вже включений через реле, фільтрувальний насос і хлоргенератор ще не підключені до реле, тому що кабелі живлення приладів в басейні ще не прокладені через стіну підвалу. Ідея полягає у використанні системи фільтрів, включаючи генератор хлору OpenSprinkler можна запланувати, як правило, 3 години на день, якщо багато купання та/або висока температура, басейну потрібно більше хлору. Наступний проект: водонепроникний ввід кабелю для обладнання басейну через стіну підвалу.
    Інтеграція в домашню автоматизацію: Центр управління будинком (Homematic) надсилає HTTP-запити через сценарій Opensprinkler і таким чином контролює наступне OpenSprinkler Команди: вмикання/вимкнення окремих станцій (сигнали з пульта дистанційного керування)
    Запуск програм поливу (сигнали з пульта)
    Затримка дощу (сигнал метеостанції)
    Про пульт дистанційного керування: він надзвичайно практичний, коли ви працюєте в саду, час від часу потребуєте води з водопровідного шланга, а потім просто тримайте в кишені маленький зручний пульт дистанційного керування, за допомогою якого ви можете активувати садовий насос або індивідуальний іригаційні контури можна запустити цілі програми зрошення. Звичайно, ви також можете використовувати для цього свій смартфон із додатком ОС, але сенсорним екраном важко користуватися забрудненими ґрунтом пальцями чи садовими рукавичками. Це пульт дистанційного керування Homematic, він надсилає до центру Homematic у будинку, де запускається сценарій, який надсилає відповідний запит Http до центру Homematic OpenSprinklerконтролер посилає.
    Затримка дощу за допомогою метеостанції: Затримка дощу за допомогою метеостанції працює подібно до пульта дистанційного керування. Метеостанція знову є компонентом Homematic. Коли починається дощ, станція надсилає повідомлення в центр Homematic. Там запускається скрипт, який відправляє відповідний Http запит OpenSprinkler надсилає, що активує затримку дощу в ОС. Якщо дощ припиняється, між центрами управління відбувається подальший зв’язок: після закінчення дощу затримка дощу в ОС залишається активною ще 12 годин. Для цього також існує команда OS API. Хоча OpenSprinker може отримувати дані про погоду в Інтернеті, це недостатньо точно, щоб визначити, чи насправді йде дощ на вашій території, чи дощова хмара проходить повз. Без вашого власного датчика дощу (у моєму випадку вашої власної метеостанції) може статися так, що ОС буде поливатися, навіть якщо зараз йде дощ. Тоді сусід стоїть біля дверей і показує, що ви ввімкнули розпилювач газону, незважаючи на проливний дощ. Щоб уникнути цього збентеження, вам потрібен власний датчик дощу на місці.
    Наповнення басейну через ОС і садовий насос: щоб повністю наповнити порожній басейн, потрібен таймер. У моєму випадку насос повинен працювати 14 годин. Потім ОС вимикає насос і таким чином запобігає переповненню. Крім того, басейн необхідно наповнювати ввечері, коли є сильне сонячне світло (випаровування), для цього необхідно включити насос і клапан на 10-20 хвилин, залежно від зовнішньої температури. Вхід води в басейн — це просто 25-мм поліетиленова труба, яка з’єднана з одним із клапанів Gardena і закінчується з іншого боку на краю басейну. Було б бажано мати датчик рівня на басейні, щоб наповнити його точно до цільової висоти.Поточне рішення розраховує лише тривалість наповнення басейну на основі зовнішньої температури протягом дня, що може призвести до відхилень протягом кількох днів, які потрібно виправити вручну.
    Шлангові з’єднання, керовані клапаном: донедавна водяні розетки Gardena просто підключалися до ліній подачі води до клапанних коробок. Щоб отримати воду з банок, вам просто потрібно підключити садовий шланг до водопровідних розеток за допомогою муфти Gardena та включити садовий насос. Усі клапани мають бути вимкнені, щоб забезпечити повний тиск насоса на підключеному садовому шлангу та не запускати спринклери тощо з половинним тиском одночасно. Це можна легко налаштувати в OpenSprinker, назвавши вільну станцію «шланг» і налаштувавши її разом із «Основним 1» (= садовий насос). Вам навіть не потрібно використовувати «справжнє» підключення до станції в контролері ОС; ви можете налаштувати більше станцій у меню конфігурації ОС, ніж насправді доступно. Я називаю ці фізично неіснуючі станції «віртуальними станціями». «Шланг» може бути віртуальною станцією, функцією якої є просто ввімкнути «Головний 1» (=садовий насос) без будь-якого активного клапана. Потім вода забирається з водяного патрубка між насосом і клапанною коробкою через підключений садовий шланг. Ще одна «віртуальна станція» для мене називається «перерва». Він не керує "основним", тому насос вимкнено. Станція «Пауза» використовується лише для того, щоб дати насосу перерву під час тривалих програм зрошення або для включення паузи в програму з будь-якої іншої причини або для забезпечення паузи в ручному зрошенні.
    Повернутися до теми: досі мої розумні з’єднання (водяні розетки) були підключені безпосередньо до основних водопровідних труб між насосом і клапанною коробкою. Це дуже практично, оскільки вам не потрібні клапани для водяних розеток, і ви все ще можете керувати під’єднаним шлангом через ОС. Але це дешеве рішення також має недоліки: якщо ви забудете вийняти шланг із водяного патрубка (і у вас немає іншого запірного пристрою в садовому шлангу), шланг також буде активним, щойно ОС запустить програму поливу. . Тож ви усамітнюєтеся ввечері вдома, вірячи, що програма поливу зробить свою роботу, а потім дізнаєтеся, що газон взагалі не поливали, тому що вся вода витікала через садовий шланг годинами. Це стає особливо складним, коли інші члени сім’ї під’єднують садові шланги, не розуміючи, чому садовий шланг потрібно від’єднати перед початком програми поливу. Крім того, бувають ситуації, коли ви свідомо хочете включити садовий шланг у свою програму поливу. Наприклад, це випадок, коли були висаджені нові рослини, які потрібно тимчасово особливо рясно полити, так що під’єднаний садовий шланг закінчується біля рослини. Це не спрацює, якщо під’єднаний садовий шланг порушує всю програму поливу, оскільки через нього постійно тече частина води.
    Усі ці міркування нещодавно змусили мене керувати всіма трьома розетками води за допомогою власних клапанів. Тепер мені більше не потрібно турбуватися про те, чи не під’єднаний шланг, який хтось випадково залишив там. Програма зрошення більше не впливає. Я також можу будь-коли змінити розетки для води, наприклад, спеціально полити рослину за допомогою садового шланга. Іншим прикладом застосування є садовий душ, який у спекотні літні дні постійно підключається до розетки і може бути активований лише на 3 хвилини за допомогою радіопульта дистанційного керування (див. вище). Недолік шлангового з’єднання з клапанним керуванням: витрати на додаткові клапани, лінії, кабелі тощо та зайнятість однієї станції ОС на водяну розетку. Ви також можете електрично під’єднати всі водяні розетки до станції ОС або подати всі водяні розетки разом через клапан, але якщо так, тоді зробіть це правильно: тепер я хочу мати можливість керувати кожною водяною розеткою окремо та через окремий клапан.
    Подальші плани:

    Підключення пристроїв басейну (фільтруючий насос і генератор хлору) до реле в підвалі, щоб також передавати їх OpenSprinkler мати можливість контролювати. На додаток до вже прокладених кабелів джерела живлення для пристроїв басейну також повинні бути проведені через зовнішню стіну підвалу таким чином, щоб ґрунтові води не могли проникнути в підвал через бурові отвори.
    Датчик рівня на басейні для запобігання переповненню басейну або недостатньому наповненню, а також для дистанційного контролю процесу наповнення. Можливі рішення: ємнісний вимірювач рівня, ультразвук, поплавковий вимикач, електричне підключення через (солону) воду в басейні. Я схиляюся до ємнісного вимірювача рівня, можливо, додаткового поплавкового вимикача для точного визначення кінцевого рівня. На відміну від дощової бочки, проблема з басейном полягає в тому, що люди купаються в ньому, що створює рухи хвиль і, отже, коливання значень датчиків.
    Балконні ящики: Використовую балконні ящики від Lechuza. Вони дорогі, але гарно виглядають і мають запас води з переливом на дно. Ящики для квітів щодня наповнюються водою через тонкі прозорі шланги, які проходять від клапанної коробки на стіні будинку до балконів і вікон. Від 2 до 4 хвилин достатньо, щоб усі коробки разом заповнилися через клапан, а потім усі вони перелилися з переливу. Я виставляю час поливу так, щоб навіть останній ящик переповнився, щоб я знав, що вони всі повні. Занадто багато води не має значення, для цього коробки мають перелив. Рослини в ящиках «черпають» воду за потреби через пористі камені на дні ящиків. Грунт у ящиках завжди лише помірно вологий, незалежно від того, скільки води ви закачуєте в резервуар ящиків. Коли цей контур поливу працює, краплі капають з квіткових ящиків по всьому будинку. Я думав про те, щоб поставити зворотну лінію на кожній коробці для переповненої води, щоб вона не капала вниз, але це було б важко встановити, і, чорт вазьми, вона просто капає.
    Більше зон зрошення: завжди є щось нове, що потребує зрошення: овочеві грядки, квіткові горщики, живоплоти, які ще не поливали. Сьогодні я встановив другу плату розширення ОС в новий блок електроніки. Жодна зона на новій дошці ще не зайнята, але це точно станеться.
    Більш потужний насос: зрошується стільки, що програми виконуються протягом кількох годин щодня, доки не буде завершено 24 станції. Якщо басейн наповнюється годинами, у спекотні дні насос працює безперервно. Якщо цього вже недостатньо, вам знадобиться більш потужний насос, можливо, другий колодязь. Це дозволить швидше наповнити басейн, матиме більше спринклерів, що працюють одночасно тощо. Я думаю про перехід із поточного всмоктуючого насоса на занурювальний насос, але я ще не впевнений. Насос завжди втягує кілька бульбашок повітря, сподіваюся, цього не станеться з занурювальним насосом. Будь-які ідеї, пропозиції чи рекомендації щодо занурювальних насосів?
    Стільки поки що. Можливо, є ще деталі, які я ще не зазначив. Можливо більше пізніше. Я також можу розмістити більше фотографій, якщо вам цікаво. Але тепер я заробив AD конвертер...

Перегляд 1 повідомлення (із 1 всього)
  • Ви повинні увійти, щоб відповісти на цю тему.