Λειτουργία μέσω τροφοδοσίας 150W 24 VA

σπίτι > Φόρουμ > Γενικά > Λειτουργία μέσω τροφοδοσίας 150W 24 VA

  • Αυτό το θέμα έχει 2 απαντήσεις, 2 συνδρομητή και ενημερώθηκε τελευταία φορά 2 χρόνια του Ανώνυμος.
Προβολή 3 δημοσιεύσεων - 1 έως 3 (από 3 συνολικά)
  • Συγγραφέας
    Μηνύματα
  • #25331
    Ανώνυμος
    Ινακτιβ

    Γεια σας,

    Έχω καλωδίωση 24 V παντού στον κήπο. Μετασχηματιστής ρεύματος: https://at.paulmann.com/p/plug-shine-einspeisung-ip67-230-24v-150va-silber/98850

    Υπάρχει και περίπτωση OpenSprinkler  ή για να λειτουργήσει το Raperry Pi (είναι διαθέσιμο); Δυστυχώς δεν έχω άλλη σύνδεση ρεύματος για τις βαλβίδες.

    Σας ευχαριστούμε!

    #25446
    διαχειριστήςδιαχειριστής
    Διαχειριστής

    Γεια σας,

    έτσι ώστε OpenSprinkler AC και το OSPi λειτουργεί με 24VAC, αυτό θα ήταν δυνατό. Τι γίνεται όμως μετά, οι βαλβίδες πρέπει να ελέγχονται; – Αυτό μπορεί να λυθεί εδώ μόνο με ξεχωριστό καλώδιο στις βαλβίδες.

    #25448
    Ανώνυμος
    Ινακτιβ

    Ναί…

    Ανακάλυψα ότι έχω έναν υπολογιστή Irritrol Junior 9V και μαζί του βαλβίδες DC 9V. Φοβάμαι ότι θα έπρεπε να ξαναφτιάξω κάποια πράγματα ούτως ή άλλως. Απλά ένα πτηνό βροχής ή OpenSprinkler να το πάρει δεν θα είναι.

    Η βασική μου ανάγκη είναι ο προγραμματισμός και ο έλεγχος μέσω web ή εφαρμογής.

    Σε κάθε περίπτωση, αρχικά νόμιζα ότι μπορούσα να ελέγξω και να λειτουργήσω τις βαλβίδες μέσω του υπολογιστή (ακόμα σκεφτόμουν τα 24 βολτ DC - δηλαδή τι παρέχει η μονάδα τροφοδοσίας).

    Σε κάθε περίπτωση θα ξαναέφτιαχνα και τις βαλβίδες αν υπάρχει λογική παραλλαγή.
    σημαίνει ότι πιθανότατα θα χρειαζόμουν οτιδήποτε καινούργιο και είμαι ευέλικτος.

Προβολή 3 δημοσιεύσεων - 1 έως 3 (από 3 συνολικά)
  • Πρέπει να συνδεθείτε για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα.