OSPi αλλαγή ιστοσελίδων

σπίτι > Φόρουμ > Γενικά > OSPi αλλαγή ιστοσελίδων

Προβολή 5 δημοσιεύσεων - 1 έως 5 (από 5 συνολικά)
  • Συγγραφέας
    Μηνύματα
  • #24072
    Ανώνυμος
    Ινακτιβ

    Γεια σας,

    Έχω ένα τεστ OSPi φόρτωσα στο Raspi μου και έπαιξε γύρω από tewas. Επειδή είμαι κάπως καχύποπτος για τη λειτουργία του καιρού, θα ήθελα να εμφανίσω την ποσότητα της βροχόπτωσης που ελήφθη από τον διακομιστή καιρού κάτω από την ένδειξη καιρού στον ιστότοπο. Έψαξα για αποσπάσματα του ιστότοπου στις πηγές, αλλά δεν βρήκα τίποτα. Πώς είναι οι ιστοσελίδες του OpenSprinkler συναρμολογήθηκε από την εφαρμογή και πού μπορώ να βρω, για παράδειγμα, την έξοδο των τρεχουσών πληροφοριών καιρού;

    Φιλικά,

    Γρύλοι

    #24081
    διαχειριστήςδιαχειριστής
    Διαχειριστής

    ο OSPi δεν έχει διακομιστή ιστού, μόνο διεπαφή API.

    Το πραγματικό UI προέρχεται από το Ui.opensprinkler.com , ο πηγαίος κώδικας είναι διαθέσιμος εδώ:

    https://github.com/OpenSprinkler/OpenSprinkler-App

    Εάν θέλετε να δημιουργήσετε τον δικό σας ιστότοπο, μπορείτε να αλλάξετε τη διαμόρφωση. Κλήση στο πρόγραμμα περιήγησης http://<ip-deines-OSPi:8080>/su

    επί. Τώρα μπορείτε να εισαγάγετε τον σύνδεσμο για τη δική σας σελίδα.

     

    #24085
    Ανώνυμος
    Ινακτιβ

    OpenSprinklerη εφαρμογή είναι η εφαρμογή στο smartphone σας, έτσι δεν είναι; Θέλω πραγματικά να δω τη σελίδα που εμφανίζεται όταν εισάγω την IP μου OSPi εισαγω Πρέπει να έφτασε με κάποιο τρόπο στο Raspi. Και αν το σενάριο εγκατάστασης δεν φορτώνει ξανά κάτι από το δίκτυο, ο ιστότοπος θα πρέπει να βρίσκεται στο OpenSprinkler-Το αποθετήριο υλικολογισμικού θα συμπεριληφθεί - αυτό είναι το μόνο που φόρτωσα στο Raspi.

    Θα μπορούσα να βάλω τη δική μου σελίδα για τον υπολογισμό του καιρού κάτω από το /su, σωστά; Το API είναι πιθανώς στο εγχειρίδιο. Προσπαθώ πραγματικά να δω στον ιστότοπο πόση βροχόπτωση είναι OSPi υπολογίζει. Ή μήπως αυτός OSPi δεν είναι καθόλου αυτές οι πληροφορίες;

    #24100
    διαχειριστήςδιαχειριστής
    Διαχειριστής

    Όχι, η εφαρμογή και ο ιστότοπος είναι γραμμένοι σε Javascript και έχουν τον ίδιο κωδικό προγράμματος. Και όχι, δεν λαμβάνεται στο repo υλικολογισμικού.

    #24119
    διαχειριστήςδιαχειριστής
    Διαχειριστής

    Έτσι η λύση είναι:

    1. Πραγματοποιήστε λήψη του πηγαίου κώδικα από το Github

    2. Ρυθμίστε τον διακομιστή ιστού και διαμορφώστε τον παραπάνω πηγαίο κώδικα ως ιστότοπο

    3. Αλλάξτε τις ρυθμίσεις / su έτσι ώστε να οδηγούν στον διακομιστή ιστού.

     

Προβολή 5 δημοσιεύσεων - 1 έως 5 (από 5 συνολικά)
  • Πρέπει να συνδεθείτε για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα.