Πρόβλημα: Ο αισθητήρας βροχής δεν σταματά να ποτίζει

σπίτι > Φόρουμ > Γενικά > Πρόβλημα: Ο αισθητήρας βροχής δεν σταματά να ποτίζει

Προβολή 2 δημοσιεύσεων - 1 έως 2 (από 2 συνολικά)
  • Συγγραφέας
    Μηνύματα
  • #24786
    Ανώνυμος
    Ινακτιβ

    Γεια σας, πήρα ένα πριν λίγες εβδομάδες OpenSprinkler 3.2 (πιο πρόσφατο υλικολογισμικό) που ελέγχει 8 ηλεκτρομαγνητικές βαλβίδες Hunter. Αυτό λειτουργεί επίσης εξαιρετικά.

    Τώρα αγόρασα έναν αισθητήρα βροχής Hunter Rain Clik και τον σύνδεσα μέσω GND και SN2. Στη συνέχεια, επιλέξτε τον αισθητήρα βροχής στις επιλογές κάτω από τον Αισθητήρα 2 και μην επιλέξετε το πλαίσιο "Κανονικά ανοιχτό". Επειδή ο αισθητήρας είναι ένα ανοιχτήρι.

    Βλέπω το μικρό r στην οθόνη, πράγμα που σημαίνει για μένα ότι ο αισθητήρας έχει αναγνωριστεί. Τώρα έχω κάνει κλικ στο κουμπί δοκιμής και έχω το μήνυμα Αισθητήρας 2 ενεργοποιημένο και το μικρό r γίνεται κεφαλαίο R και στη συνέχεια εμφανίζεται το σύμβολο βροχής.

    Ξεκίνησα δύο κύκλους ποτίσματος με το χέρι και πάτησα ξανά το κουμπί δοκιμής. Το σύμβολο της βροχής έρχεται, αλλά οι κύκλοι ποτίσματος δεν σταματούν. Έλεγξα επίσης αν έκανα επισημάνσεις Ignore Sensor 2. Αυτό δεν ισχύει.

    Δοκίμασα όλη την ώρα με τον αισθητήρα 1. Το ίδιο αποτέλεσμα.

    Έκανα επίσης ένα σημάδι Normally Open. Τίποτα δεν λειτουργεί. Τώρα δεν ξέρω τι να κάνω στη συνέχεια.

    Θα εκτιμούσα τις προτάσεις.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

    Χαιρετισμούς
    Heiko

    #24952
    διαχειριστήςδιαχειριστής
    Διαχειριστής

    Η χειροκίνητη εκκίνηση κυκλωμάτων ή προγραμμάτων ποτίσματος δεν διακόπτεται από αισθητήρες.

    Διαφορετικά, δεν θα ήταν δυνατή η εκκίνηση ενός προγράμματος με μη αυτόματο τρόπο όταν ενεργοποιηθεί ένας αισθητήρας.

Προβολή 2 δημοσιεύσεων - 1 έως 2 (από 2 συνολικά)
  • Πρέπει να συνδεθείτε για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα.