Zavlažování je zrušeno, žádný LOG

Domů > Fóra > Obvykle > Zavlažování je zrušeno, žádný LOG

Prohlížení 10 příspěvků - 1 až 10 (ze 10 celkem)
  • Autor
    Příspěvky
  • #21949
    Anonymní
    Neaktivní

    Ahoj všem,

    Již nějakou dobu mám problém s tím, že zavlažování je přerušováno sporadicky.
    Ventil je pouze otevřený, v rozhraní vidím také displej. Pak je po několika minutách vše u konce.

    Ani v LOG se nic neobjeví.

    K chybě dochází pouze u 6. nebo 7. ventilu. Na pořadí nezáleží.

    Právě teď jsem trochu frustrovaný. Před dvěma dny běželo 9 postřikovačů bez problémů. Dnes jsem dostal jen 6.

    Systém: OSPi na RaspberryPi 2B, 8 ventilů Hunter 24V AC. Verze aplikace 2.2.0, firmware 2.1.9(3)

    #21980

    Dobrý den,

    "Před dvěma dny běželo 9 postřikovačů bez problémů." Dnes jsem dostal jen 6. “

    Máte na mysli SOUČASNĚ? Váš napájecí zdroj to sotva zvládne.

    Měřili jste někdy odpor mezi COM a zónami?

    A napětí, když zalévání běží?

    Může dojít ke zkratu nebo je poškozen elektromagnetický ventil a spotřebovává příliš mnoho energie.

    OpenSprinkler nikdy sám o sobě nezruší běžící program, znám zdrojový kód. Pokud se však Raspberry PI restartuje kvůli ztrátě napájení nebo OpenSprinklerslužba na Raspberry PI je ukončena, teprve poté je program nucen se zastavit. To by také vysvětlovalo, že nemáte protokol.

    #21982
    Anonymní
    Neaktivní

    Ne, pí se nerestartuje. Webová stránka je trvale online a reaguje.

    Přerušený cyklus byl zatím vždy jiný.

    Mám pouze dva ventily běžící paralelně a jsou vždy první. Jsou také v protokolu.

    Dnes jsem to zkusil znovu a neztratil jsem z dohledu rozhraní. Všiml jsem si, že čas byl asi 10 minut pozdě. V určitém okamžiku byl čas aktualizován, tj. Skok + 10 minut, a poté byl program pryč a nebyl vytvořen žádný protokol.

    Pak jsem se ujistil, že je správný čas, a znovu spustil program. Podle webového rozhraní ventil prošel úplně, ale stále se neobjevil v protokolu.

    #21983
    Anonymní
    Neaktivní

    Brzy změřím napětí a odpor.

    #21985

    Exportujte konfiguraci a použijte funkci podpory (https://www.opensprinklershop.de/support) poslat

    #21991
    Anonymní
    Neaktivní

    Vypnuté ventily:
    Napájení: 26,4V
    Mezi napájením a COM 26,3V

    Jeden ventil zapnutý:
    Napájení COM 25,9V
    Ventil na COM 25,7V

    Odpor při otevřeném ventilu:
    mezi ventilem a COM číslo poskočí divoce kolem -0,1 až 155, častěji uvidíte 40.
    mezi ventilem a agregátem: skoky mezi 3 - 5,5 ohmy.

    Dnes ráno bylo několik programů jednoduše znovu zrušeno. Nevidím vzor.
    Program začal 3 ventily. První ventil běžel (10 min), je v LOG. Ostatní dva (15 a 25 minut) ne.
    Ventily se spouštěly ručně, spouštěly, v určitém okamžiku zhasly a neobjevily se v LOGu.
    Pak se další ventil spustil ručně, proběhl skrz, je v LOG.
    Poté začal další program se dvěma ventily (každý po 20 minutách). První ventil prošel, druhý se rozběhl, zastavil se po několika minutách a žádný LOG. Chybějící ventil se spustil ručně, zhasne po několika minutách, žádný LOG.

    Třetí program začal dvěma ventily paralelně. Po několika minutách oba odejdou, žádný LOG.

    #21992
    Anonymní
    Neaktivní

    Napětí za běhu je stabilní na 25,4-25,7V. Krátce před zrušením programu nedochází k žádným výkyvům.

    Právě jsem znovu spustil třetí program, proběhl a je v LOGu.

    #22177

    Takže mi to zní, jako by na nich běžel jiný program OSPi run, který také přistupuje k IO portům. Pokud jste experimentovali s různými domácími automatizačními nebo jinými ovládacími aplikacemi, odinstalujte je nyní a zkuste to znovu.

    #22312

    Pak mi to dojde, další důvody pro přerušení zavlažování mohou být:

    - Byly aktivovány senzory deště nebo vlhkosti půdy
    - Zavlažování závislé na počasí je aktivováno a zkracuje dobu zavlažování

    #22353
    Anonymní
    Neaktivní

    Není nainstalováno nic jiného než Opensprinkler.
    Také jsem nejprve myslel na zpoždění deště a úplně jsem ho vypnul. Nic nepomůže.

    Brzy úplně přeinstaluji Pi s novou SD kartou, uvidíme, jestli se to potom zlepší.

Prohlížení 10 příspěvků - 1 až 10 (ze 10 celkem)
  • Chcete-li odpovědět na toto téma, musíte být přihlášeni.