Zalévání pouze při zapnutí snímače vlhkosti

Domů > Fóra > Obvykle > Zalévání pouze při zapnutí snímače vlhkosti

Prohlížení 8 příspěvků - 1 až 8 (ze 8 celkem)
  • Autor
    Příspěvky
  • #24568
    Dirk HildebrandDirk Hildebrand
    Účastník

    Dobrý den,

    Mám jednu OSPi Koupeno, plus vlhkoměr a dešťový senzor. Chtěl bych pro svou zelenou střechu vytvořit program, který by měl fungovat následovně:

    Když se snímač vlhkosti otevře (hlásí, že je suchý), měla by se pro x časové jednotky spustit zóna „střecha pro auto“.
    Pokud prší a zavlažování je spuštěno, mělo by se zavlažování zastavit. Pokud déšť nestačil a senzor říká, že je opět sucho, mělo by se začít znovu zavlažovat.

    Je to proveditelné nebo to považuji za příliš složité?

    #24569

    To jen znamená: Nepolívejte, pokud vlhkostní senzor říká vlhkost nebo dešťový senzor déšť

    U senzoru vlhkosti musíte jednoduše zadat zpoždění, jinak se přepne, jakmile zaléváte (> doba zalévání). S dešťovým senzorem zůstává vše na hodnotě 0,0

    Je to tedy možné

    #24586
    Dirk HildebrandDirk Hildebrand
    Účastník

    Stručně řečeno, ano, ale jak to vytvořím v programu? A pokud čidlo vlhkosti říká „vlhké“, mělo by se zavlažování také zastavit, pokud čidlo nepokládáte vedle odkapávací hadice, že?

    #24589
    Dirk HildebrandDirk Hildebrand
    Účastník

    A další otázka. Včera jsem dostal svůj OSPi zapojený do mého Raspberry 3b+. Napájecí zdroj na DIN lištu s výstupem 24V AC OSPi Deska se zapojila a moje Pi pokračovalo. Je to normální? Myslel jsem, že musím dodat PI extra energii. Navíc na AD převodníku nesvítila kontrolka. A ano, jsem si 100% jistý, že se jedná o zdroj s AC na sekundární straně https://www.amazon.de/gp/product/B00F4QFH4O/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

    Co jiného jsem mohl udělat špatně?

    #24596
    Dirk HildebrandDirk Hildebrand
    Účastník

    Dnes jsem připojil ventily, které dobře spínají, ale na převaděči A2D není vidět žádná aktivita. Jak bych měl tyto malé malé potisky otočit, mi také není jasné

    #24645

    Malé hrnce otočíte malým křížovým šroubovákem.

    Pokud je vlhko, ale LED nesvítí, otáčejte po směru hodinových ručiček, dokud se LED nerozsvítí.

    Pokud je suchý, ale kontrolka LED svítí, otáčejte doleva, dokud kontrolka nezhasne.

    A2D je od OSpi napájení, přiřazení pinů je (zleva doprava): GND, SN1, SN2, VIN (+5V)

    Ve skutečnosti byste měli nainstalovat snímač půdní vlhkosti tam, kde na vlhkosti záleží. To by mohlo být pod kapací trubicí. Jedinou důležitou věcí je časové zpoždění, aby se nevypnulo při prvním spuštění.

    Der OSPi napájí Raspberry Pi pomocí napájecího zdroje 24VAC. Pouze u staré verze 1.43 a RPi 3 nebo 4 bylo napájení příliš nízké od verze 1.5. ale to už není problém. Zde jste museli napájení RPi připojit dodatečně.

    Opačně to mimochodem nefunguje, takže to neumí pouze RPi zdroj OSPi a napájejte solenoidové ventily!

     

    #24657
    Dirk HildebrandDirk Hildebrand
    Účastník

    Dobrý den,

     

    potenciometry se neotáčejí ani u nejmenšího šroubováku Phillips (CRV 1.0). Je možné, že jsou tyto potenciometry vadné?

    #24659
    Dirk HildebrandDirk Hildebrand
    Účastník

    Dobře, fungovalo to s drážkovaným bitem, ale potenciometr nemá doraz. LED se rozsvítí, když odpojím 5V linku, někdy LED bliká, i když 5V znovu zapojím. Pokud GND stáhnu, LED se rozsvítí a můžu pomocí potenciometru nastavit, aby LED zhasla. Ale stále se mi nezobrazuje vlhkost. Je čidlo vlhkosti vadné nebo AD převodník?

Prohlížení 8 příspěvků - 1 až 8 (ze 8 celkem)
  • Chcete-li odpovědět na toto téma, musíte být přihlášeni.