3vodičový snímač průtoku nebyl rozpoznán

Domů > Fóra > Obvykle > 3vodičový snímač průtoku nebyl rozpoznán

Prohlížení 5 příspěvků - 1 až 5 (ze 5 celkem)
  • Autor
    Příspěvky
  • #25973
    KaneKane
    Účastník

    Ahoj všem,

    mám svůj pro svůj OSPI (Firmware 2.1.9) koupil průtokoměr. Testoval jsem to na Arduinu, dodává digitální 0/1 tj. pulsy na litr (dle katalogového listu 1 puls/litr).

    Taky jsem to zapojil správně, Vin (+5V), Sensor1 datový vodič a GND samozřejmě. Protože to fungovalo s Arduinem a přesným zapojením, předpokládám, že je to tak správné.

    Bohužel se při zavlažování nic nepočítá, jako typ čidla je zvoleno správné čidlo1, vypnutá je i volba „Ignorovat čidlo1“, takže by se počítat mělo.

    Mám tento senzor: https://www.amazon.de/gp/product/B089KJFVLV

    Může někdo pomoci? Co je špatně? Případně - nemá někdo jiný snímač pro 1″ (32mm)?

    S pozdravem,
    kai

    #25985

    Zajímavější by bylo vědět, co máte nastaveno v nastavení senzorů

    #25986
    KaneKane
    Účastník

    Dobrý den,

    Je nastaven typ snímače 1 „průtok“ a 1 litr/impulz

    Snímač 2 je nastaven na „žádný“.

    Zdravím Kai Neuhause

    #26035

    Dobrý den,

    V datovém listu je napsáno "Výstupní výkon DC 4,7 V", což pravděpodobně znamená, že přepíná signálový kabel na PLUS.

    Bohužel to nefunguje, čítače pulsů musí připojit GND na vstup snímače.

    Takže při připojení GND+SENSOR je vždy impuls

    #26038
    KaneKane
    Účastník

    Dobrý den,

    Ano, to je pravda.To je očekávané chování u 2vodičových snímačů (senzor + Gnd), u 3vodičových pouze dodatečné + na VIN, alespoň jsem to tak pochopil. Byl jsem schopen přečíst alespoň 1 a 0 na digitálním portu s Arduinem. Proto mé překvapení.
    Ale dobře, alternativně si koupím jiný senzor, jen nemůžu nikde najít polovodičový 2vodičový senzor pro 1″.
    Jsem otevřený doporučením.

    Děkuji za podporu.
    S pozdravem,
    kai

Prohlížení 5 příspěvků - 1 až 5 (ze 5 celkem)
  • Chcete-li odpovědět na toto téma, musíte být přihlášeni.