Otázky týkající se přístavů OSPi 1.5 (COM, +5V, GND, SN1/2)

Domů > Fóra > Obvykle > Otázky týkající se přístavů OSPi 1.5 (COM, +5V, GND, SN1/2)

Prohlížení 6 příspěvků - 1 až 6 (ze 6 celkem)
  • Autor
    Příspěvky
  • #22210
    NachtigallNachtigall
    Účastník

    Dobrý den,

    Mám Raspberry Pi 4 a OpenSprinkler (OSPi 1.5) zakoupeno. Nyní by mělo být 2 x 4 elektromagnetických ventilů Rainbird, celkem tedy 8 kusů, ale rozdělených do dvou různých ventilových boxů.

    Pár otázek

    * Existuje v OSPi dvakrát větší než COM port. Má/může být všech 8 připojeno na stejný COM port, nebo raději 4 na jednom a 4 na druhém - nebo je to prostě jedno?

    * Mám prostřední 2A AC adaptér. Můžete k němu dodat i Raspberry PI, které si vlastně 2A odebírá samo nebo to má jako adaptér. Pokud ano, jak zapojíte napájení z Raspi do OSPi? Viděl jsem, že je na něm port „+5V“. OSPi tam - nějak k tomu mini-USB napájení z Raspi?

    * K čemu slouží porty GND a SN1 / 2? Měli byste připojit GND (zem?) Ke kovovému krytu, kde je již zapnuto uzemnění ze AC připojení?

    S pozdravem,

    Jens

     

    #22308

    Dobrý den,

    také:

    1. 2x COM: Oba jsou připojeny a slouží pouze ke zjednodušení zapojení. Pokud máte více než 20 elektromagnetických ventilů, měli byste je rozdělit na obě připojení COM, aby se snížilo aktuální zatížení kontaktů. Jinak to můžete udělat, ale nemusíte.

    2. 2A 24VAC adaptér: Ano, napájí také Raspberri PI. Od verze 1.5 to může být až 10 W (5 V x 2 A). To by mělo stačit pro většinu aplikací. Pokud však k portu USB připojíte velké spotřebitele, jako jsou pevné disky, pak to bude sotva dostačující a měli byste také připojit adaptér Raspberri PI.

    3. Nepřipojujte GND k pouzdru! Dva signální vstupy se přepínají pomocí GND + SN1 nebo GND a SN2. Signál se tedy spustí, když je na SN1 nebo SN2 přítomen GND. VIN nebo + 5V je určeno pro připojení externích senzorů, které vyžadují elektřinu, jako je náš senzor půdní vlhkosti.

    Doporučujeme se na to také podívat OpenSprinkler Firmware manuál, který najdete v oblasti stahování. Zde jsou vysvětlena všechna spojení (jsou stejná jako v OpenSprinkler 3.2)

     

     

    #22319
    NachtigallNachtigall
    Účastník

    Děkuju.

    Manuály jsem vůbec neviděl. Několikrát jsem si přečetl FAQ a „Jak to funguje“ (je možné, že tyto stránky nejsou vůbec propojeny?!). Každopádně to za chvíli uvidím.

    #22320
    NachtigallNachtigall
    Účastník

    V souboru https://opensprinklershop.de/wp-content/uploads/2020/04/os-manual_2.1.9-DE.pdf?v=3a52f3c22ed6 na stránce 5 je odkaz na video YouTube s tlačítkem odkazu. To však nesouvisí. Můžete mi poslat odkaz? (nebo aktualizovat dokument). Když sám prohledávám téma na youtube, najdu toho hodně a nevím, co je správné.

    #22868
    NachtigallNachtigall
    Účastník

    Dobrý den,

    @Admin Chtěl jsem se znovu zeptat, kde najdu toto video? Jak jsem řekl, odkaz (v pokynech PDF) (stále) není správný.

    S pozdravem,

    Jens

     

    #23039

    Oha zřejmě převést PDF odstranil odkaz.

    Tady je: https://www.youtube.com/watch?v=M0nWP22GOE4

Prohlížení 6 příspěvků - 1 až 6 (ze 6 celkem)
  • Chcete-li odpovědět na toto téma, musíte být přihlášeni.