Problémy se vstupem snímače

Domů > Fóra > Obvykle > Problémy se vstupem snímače

Prohlížení 3 příspěvků - 1 až 3 (ze 3 celkem)
  • Autor
    Příspěvky
  • #24208
    Anonymní
    Neaktivní

    Dobrý den,
    Několik dní jsem se snažil přijít na to, jak pomocí tlačítka aktivovat relé čerpadla připojené k jedné ze zón. já mám OpenSprinklerPi s Raspberry Pi Zero W.
    Po nějakém pokusu a omylu se vstupem čidla jsem měl největší úspěch, když jsem zapojil tlačítko jako otvírač mezi GND a SN1. Problém je ale v tom, že program přiřazený k tlačítku se po 1 sekundě nespustí. Před tím to trvá téměř jakýkoli čas OSPI rozpozná, že program musí být spuštěn. Ve skutečnosti by se stisk klávesy měl zaregistrovat, pokud je klávesa stisknuta > 1 sekundu.

    V předchozích pokusech jsem tlačítko zapojil jako normálně otevřený kontakt a měl problém, že program začal náhodně i bez stisknutí spínače.

    Vím, že existuje možnost pro vstup snímače konfigurovat, zda se jedná o normálně otevřený vstup. Ale tato možnost nezměnila chování, když byl spínač použit jako normálně otevřený kontakt.

    Po mých dvou experimentech mě zajímá, jestli má vstup senzoru nějaký druh vytažení nebo vytažení? Zdá se mi, že vstup není vždy na platné logické úrovni, ale je plovoucí a pak potřebuje náhodný čas pro přepnutí vstupu. Mám připojit vstup snímače na GND nebo + 5V pomocí odporu?

    #24313

    Dobrý den,

    nikdy proti + 5V, vždy na GND! VIN (+ 5V) je určen pouze pro napájení senzorů.

    Pokud se nespustí po 1 s, pak jsou na lince interferenční signály, je to interpretováno jako „flutter“ a to znemožňuje spuštění.

    Verze firmwaru?

     

    #24507
    Anonymní
    Neaktivní

    Dobrý den,
    Nyní jsem vyřešil problém se vstupem senzoru připojením pull-up rezistoru mezi vstup senzoru a jeden z pinů 3,3V.
    Nyní se vstup již nespustí libovolně, ale pouze při skutečném stisknutí spínače.

Prohlížení 3 příspěvků - 1 až 3 (ze 3 celkem)
  • Chcete-li odpovědět na toto téma, musíte být přihlášeni.