Ovládání čerpadla a použití plovákového spínače jako senzoru

Domů > Fóra > Obvykle > Ovládání čerpadla a použití plovákového spínače jako senzoru

Prohlížení 2 příspěvků - 1 až 2 (ze 2 celkem)
  • Autor
    Příspěvky
  • #18207
    Anonymní
    Neaktivní

    Dobrý den,

    Chtěl bych implementovat následující případ použití a stále hledám správný hardware. jsem vzhůru Opensprinkler setkal.

    Možná mi můžete říct, jestli by to fungovalo.

     

    Mám zdroj vody s ponorným čerpadlem 230 V.

    Z tohoto zdroje bych chtěl obsloužit dva spotřebitele / cykly.

    Okruh 1 by měl po určitou dobu přijímat vodu v různých časech během dne. Ale pouze do doby, než zareaguje plovákový spínač (jednoduchý spínač otevřeno / zavřeno).

    Okruh 2 by měl být schopen ovládat ručně pomocí spínače a je nezávislý na okruhu 1.

     

    Představoval jsem si to celé s jedním OSPi Prkno. Chtěl bych připojit plovákový spínač jako senzor 1. Snímač 2 by pak byl spínač ručního ovládání.

    Chtěl bych čerpadlo ovládat jako master pomocí relé. (Můžete mi říct, co používám nejlépe? OSPi s 24VAC)

     

    V zásadě jsou k dispozici následující procesy přepínání:

    Okruh 1: Podle plánu, pokud je plovákový spínač volný; když plovákový spínač narazí na ventil 1 a hlavní jednotka čerpadla se již neotevře, dokud hladina znovu neklesne, a poté pokračujte v plánu jako obvykle.

    Okruh 2: ventil a hlavní spínač jsou otevřené, pokud je v činnosti spínač. Nezávisle na obvodu 1 se musí hlavní také otevřít, když je aktivován plovákový spínač. V nejlepším případě je plán obvodu 1 ignorován, pokud je spínač v provozu. Jinak by mohly být oba ventily otevřeny současně.

     

    Programovací dovednosti jsou k dispozici a v případě potřeby by neměl být problém psát kód. Mým hlavním zájmem jsou funkce hardwaru.

    Děkuju.

    Pozdrav

    křídlatý

    #18730

    Dobrý den,

    ano, to funguje a máte štěstí, protože nyní s OSPi Verze 1.5 má dva senzorové vstupy - 1.44 a předchůdci měli pouze jeden.

    Potřebujete relé se správným výkonem, neznám výkon ponorného čerpadla, proto zkontrolujte, zda se hodí následující relé:

    Vyhledávač 22.32.0.024.4540 Stykač 1 spínací kontakt, 1 rozpínací kontakt

    Váš plovákový spínač funguje jako dešťový senzor, když prší -> žádné zalévání. Pokud jsou tedy připojeny Sen1 a GND, žádná aktivace ponorného čerpadla.

    Pro každý okruh můžete nastavit, zda má reagovat na Sen1.

Prohlížení 2 příspěvků - 1 až 2 (ze 2 celkem)
  • Chcete-li odpovědět na toto téma, musíte být přihlášeni.