závislý na počasí OpenSprinkler Zavlažování zahrady s meteorologickou stanicí Netatmo

Domů > Fóra > Prezentováno > závislý na počasí OpenSprinkler Zavlažování zahrady s meteorologickou stanicí Netatmo

Prohlížení 10 příspěvků - 1 až 10 (ze 10 celkem)
  • Autor
    Příspěvky
  • #24366
    Anonymní
    Neaktivní

    Mám jeden na zalévání zahrady řadového domu OpenSprinkler Nainstalovaný zavlažovací počítač pro ovládání zavlažovacího systému Gardena v závislosti na počasí.

    Der OpenSprinkler je instalována v garáži a napájí tři zavlažovací zóny vybavené ventily Gardena 24V AC. Je integrován do mé sítě WLAN prostřednictvím integrovaného adaptéru WLAN a je napájen prostřednictvím příslušného napájecího zdroje. Ventily jsou instalovány v Gardena 2-cestném ventilovém boxu Backyard a 1-cestném ventilovém boxu Frontyard. Trávník za domem je zavlažován výsuvným čtvercovým zavlažovačem a turbínovým výsuvným zavlažovačem. K zalévání rostlin na záhonech před domem a květináčů na terase za domem se používají různé trysky kapkové závlahy.

    Instalace des OpenSprinkler v garáži

    To Opensprinkler 3.1-DC provozuji od jara 2019. Předtím jsem měl s jedním dvouletou zkušenost OpenSprinkler OSBee sbírat, ale nechtěli přijít o výhody zavlažování řízeného počasím.

    V tom jsou tři zavlažovací zóny OpenSprinkler Firmwarový program definovaný jako "Backyard Lawn", "Backyard Flowers" a "Frontyard Flowers".

    Podle mého názoru má zalévání zahrady závislé na počasí smysl pouze v případě, že existuje přístup k důvěryhodným místním údajům o počasí. Zejména množství srážek se může velmi lišit od místa k místu. Z tohoto důvodu jsem do ovládání integroval svoji stávající meteorologickou stanici Netatmo.

    Jako metoda specifická pro počasí pro OpenSprinkler Používám Zimmermanovu metodu. Základní hodnotu pro vlhkost jsem nastavil na 65 %, všechny ostatní základní hodnoty zůstaly zachovány. Myslím, že to docela dobře odpovídá průměrné hodnotě vlhkosti v období středoevropského zahradnictví a mám s tím dobré zkušenosti.

    V aktuální verzi V2.0.4 OpenSprinkler Weather Service, údaje o počasí za posledních 24 hodin se použijí k výpočtu hodnoty zavlažování "% hladiny vody", pokud zvolíte Zimmermanovu metodu a zvolíte Místní meteorologická stanice nebo Weather Underground. To je však oproti klasické Zimmermanově metodě spíše výhoda, protože do výpočtu hodnoty závlahy jsou zahrnuty aktuálnější údaje o teplotě, vlhkosti a srážkách.

    V posledních letech byly platební systémy stále více zaváděny poskytovateli meteorologických služeb a cloudových služeb a společností OpenSprinkler Tým také v tomto ohledu provedl řadu aktualizací.

    Abych se na tom stal trochu nezávislejším, mám OpenSprinkler Weather Service nainstalovaná na Raspberry Pi spolu s open source meteorologickým softwarem WeeWx. WeeWx naváže spojení s meteorologickou stanicí Netatmo a také umožňuje grafické znázornění dat o počasí. Také se stal OpenSprinkler Firmware 2.1.9(7) překompilovaný mnou a pravidelné dotazování meteorologické služby se resetovalo ze 6 hodin na jednu hodinu. Podle mého názoru je to jediný způsob, jak získat aktuální data pro zavlažování v brzkých ranních hodinách. Místní instalace Raspberry Pi meteorologické služby také znamená, že za to nejsou žádné další náklady OpenSprinkler týmu kvůli zvýšené frekvenci hlasování.

    Aby se zabránilo zalévání, když prší, byl také nainstalován dešťový senzor Kenko M152 as ním OpenSprinkler Vstup senzoru S1 připojen. Cloudovou službu IFTTT již nelze používat pro varování před deštěm, protože garantovaná doba odezvy v neplacené verzi může být až 1 hodina.
    IFTTT používám pouze pro protokolování celkového množství deště podle Weather Underground za předchozí den a v Kalendáři Google OpenSprinkler používané činnosti.

    V posledních letech byl trávník, květiny a keře pokropeny každé dva dny v 7:00. Pro letošní rok se má zlepšit zásobování rostlin v květináčích na terase, protože v horkých dnech je zjevně nutné vodu zásobovat častěji než každé dva dny.

    Trávník je nyní pokropen každé dva dny krátce po východu slunce. Květy a keře se zalévají denně v 18:00. U trávníku je nastavena 100% základní hodnota 30 minut a u květin a keřů 100% základní hodnota 15 minut. Ale stále zde optimalizuji a mohu zvýšit zavlažování trávníku na tři dny se 100% základní hodnotou 45 minut.

    Důležitá je pro mě také kontrola funkčnosti závlahového systému při cestování. Kromě ovládání OpenSprinkler s OpenSprinkler Aplikace je také obnovením napájení případu tvrdé chyby OpenSprinklerJe to možné prostřednictvím rádiově řízené zásuvky, kterou lze dálkově ovládat pomocí Fritz!Boxu.

    #24402

    To je skvělý popis.

    Také jsem integroval svou meteorologickou stanici, ale stále jsem na Weatherunderground OpenSprinkler.

    #24456
    Anonymní
    Neaktivní

    Ahoj Franzsteine,

    Tento projekt mám také na mysli. Můžete mi dát další odkazy nebo zdroje, abych mohl použít informace o počasí a dešti netatmo OSPI může použít. Také bych pravděpodobně potřeboval aktuální verzi OpenSprinkler pro PI, ale nevím jak na to. Takže jsem moc vděčný za každou informaci.

    #24473

    Ahoj hg, mluvím anglicky Opensprinkler fóru, v souvisejících příručkách a článcích znalostní báze a v OpenSprinkler Repozitář GitHub je vlastně vše popsané. Je trochu oříšek najít vše pohromadě, ale kompletní popis na jednom místě bohužel není. Nejjednodušším způsobem by bylo zaregistrovat stanici Netatmo do Weather Underground, která OpenSprinkler aktualizujte firmware a poté vytáhněte data o počasí z Weather Underground. Zde je několik zajímavých odkazů na toto téma: https://opensprinkler.com/forums/topic/error-building-firmware-from-source/ https://openthings.freshdesk.com/support/home https://github.com/opensprinkler Bohužel jsem na příští tři týdny na dovolené, ale poté rád pomůžu - pokud je to možné. S pozdravem Franz (předáno)

    #24480
    Anonymní
    Neaktivní

    Moc děkuji za radu, Franzi. Vyzkouším to. Prozatím použiji netatmo pouze jako data o dešti a zdroj teploty prostřednictvím Weather Underground. Zajímám se o přesnější integraci situace v mé zahradě, mohu přepnout údaje o počasí DarkSky na WUnderground v části „Možnosti“ a „Rozšíření“. Stále potřebuji WeeWx? Nechám firmware tak, jak je prozatím (2.1.9 (4)). Pokud potřebuji také hodinovou aktualizaci, možná ji budu muset spustit znovu. Ale myslím, že to záleží na zvolené metodě specifické pro počasí. Musím to zkusit. K čemu jste tam (Zimmerman, ETo)?

    #24489
    Anonymní
    Neaktivní

    Jen chvilku. WeeWx není vyžadován. Weather Underground může přímo v OpenSprinkler být vybrán jako meteorologická služba. Používám Zimmermanovu metodu. ETo nelze použít s Weather Underground.

    #24491
    Anonymní
    Neaktivní

    V současné době si mohu otevřít účet v Weather underground, ale přidání meteorologické stanice způsobí chybu. Bez meteorologické stanice však nemohu požádat o kód API. Budu se snažit i nadále.

    #25930
    Anonymní
    Neaktivní

    Dobrý den, stále Vám fungují data Netatmo pro řízení závlahy? Nemohu zaregistrovat své Netatmo u WU. Narazil jsem však na článek, podle kterého Netatmo ukončilo spolupráci s WU a nelze tedy nadále používat moje vlastní měření deště a data Netatmo.

    https://community.homey.app/t/info-netatmo-hat-die-partnerschaft-mit-weather-underground-beendet/44000

    Jaké další možnosti existují pro použití místního množství srážek z vlastní zahrady pro výpočet množství vody k zavlažování? Předpověď počasí je ve velkém městě příliš nepřesná. Někde pořád prší, ale ne vždy na mé zahradě.

    #25940
    Anonymní
    Neaktivní

    Jak je popsáno výše, mám OpenSprinkler Weather Service nainstalovaná na Raspberry Pi spolu s open source meteorologickým softwarem WeeWx. Existuje však také možnost předání dat Netatmo meteorologické službě „MeteoWare Plus“. Tímto způsobem pak mohou být předány z Meteoware Plus do Weather Underground. Toto by mělo stále fungovat. Jen to zkus!

    #26351
    Michael BetzMichael Betz
    Účastník

    Dobrý den,

    je nyní jisté, že netatmo ukončilo partnerství s Wu?
    Stále můžete registrovat zařízení netatmo na webu WU.

    Přílohy:
    Musíte být přihlášen pro zobrazení připojených souborů.
Prohlížení 10 příspěvků - 1 až 10 (ze 10 celkem)
  • Chcete-li odpovědět na toto téma, musíte být přihlášeni.