Beta testovací závlahová služba

Domů > Fóra > Obvykle > Beta testovací závlahová služba

Tagy: ,

Prohlížení 15 příspěvků - 1 až 15 (ze 21 celkem)
  • Autor
    Příspěvky
  • #25581
    Mathias StoeberMathias Stoeber
    Účastník

    Ahoj všem,

    Předně děkujeme za snahu zlepšit meteorologické služby! Zkoušel jsem to nastavit tak, jak je popsáno v příspěvku na blogu, ale právě se mi zobrazila zpráva, že došlo k „chybě připojení“. Mám tady Raspi s jedním OSPI Firmware 2.1.9(9).

    Pokud však napíšu „curl opensprinklershop.de:3333 "získávám zobrazení"openSprinklerShop meteorologická služba germany v2.0.4” jako odpověď.

    To máš OpenSprinkler restartován přes web, stejně jako celý Raspi.

     

    Nějaký nápad, co by to mohlo způsobovat?

    VG Mathias

     

    #25587
    Mathias StoeberMathias Stoeber
    Účastník

    Dobrý den,

    Krátká aktualizace ode mě. Včera jsem vše přepnul zpět na výchozí, aby dnes ráno fungovala automatická závlaha. Dnes ráno jsem udělal další pokus, nejprve se stejným výsledkem, jak je popsáno výše. Po asi 6 hodinách nebo více však chybová zpráva zmizela a aplikace pouze zobrazila zprávu, jak je popsáno v příspěvku na blogu, a znovu se zobrazila také data o počasí. Nyní v tom budu pokračovat.

    Možná by bylo dobré mít na blogu nápovědu, že první aktualizace může trvat několik hodin.

    Děkuji ještě jednou!

    Viz Mathias

    #25631

    Dobrý den,

    je to pravděpodobně způsobeno tím použitým OpenSprinkler-Firmware, starší verze má problémy s rozlišením DNS hned po restartu.

    Aktualizujte firmware nebo zadejte ip (opensprinklershop.de = 130.180.44.149)

     

     

    #25635
    Mathias StoeberMathias Stoeber
    Účastník

    Dobrý den,

    děkuji za tip. Protože existuje a ospi Firmware mám 2.1.9(9), pokud vím, tak žádný novější není. Možná budu muset nakonfigurovat službu systemd trochu jinak, aby počkala, až se síť opravdu rozběhne.

    Jinak je dotaz rozhodně přesnější než dříve!

    Díky moc za to!

    Mathias

    #25637
    Anonymní
    Neaktivní

    Dobrý den,
    Včera jsem se také pokusil vstoupit do meteorologické služby s portem 3333, jak je popsáno v příspěvku na blogu.
    Ale od včerejška došlo k chybě a "Building Weather History".

    Dříve jsem viděl, že existuje další meteorologická služba s portem 3336.
    Zadali jste toto a okamžitě to fungovalo, „Služba počasí online“.

    Nejnovější firmware 2.1.9(9).

    S pozdravem
    Matthias

    #25638

    Všechny servery zde:

    opensprinklershop.de:3333 : DWD Deutscher Wetterdienst, pouze pro Německo (https://brightsky.dev)
    opensprinklershop.de:3334 : OWM OpenWeatherMap (https://openweathermap.org)
    opensprinklershop.de:3335 : DarkSky (https://darksky.net) <— Nepoužívejte, pouze vyzkoušejte!
    opensprinklershop.de:3336 : OpenMeteo (https://open-meteo.com)

     

    #25645
    Anonymní
    Neaktivní

    Díky za výpis.
    Jak jsem řekl, všechny mi fungují, kromě prvního s portem 3333.
    Pak to vypadá jako na přiložené fotce.

    #25664

    Dobrý den,

    Ano, díky, našel jsem to, už je to opravené.

    Port 3333 je nyní také spuštěn.

    #25917
    Mathias StoeberMathias Stoeber
    Účastník

    Dobrý den,

    Dnes je něco zvláštního. Používám službu dwd, viz výše, ale ačkoli tu dnes nespadla ani kapka deště, říká ospi nemusí se zalévat, protože by spadlo více než 7 mm srážek. V aplikaci dwd nejsou pro dnešek ani žádné srážky. Možná už včera byl problém, protože v největším dešti jel sypač na 120%.

    Používám eto jako metodu, od výše uvedených příspěvků funguje úžasně. Skoro to vypadá, že data jsou o den pryč.

    Díky předem!

    Viz Mathias

    #25918
    Anonymní
    Neaktivní

    Dobrý den,

    Teď, když to zmiňuješ…
    U mě úplně to samé, taky DWD, tedy přes port 3333.
    Včera celý den pršelo s 90% zavlažováním.

    Dnes zde také nepršelo ani kapka, úroveň zavlažování 0 % a „Déšť řekl: 7,9 mm“.

    Něco je špatně, můj předpoklad by pak také byl, že data jsou zpožděna o jeden den.

    Děkuji a jsem s pozdravem
    Matthias

    #25919
    Mathias StoeberMathias Stoeber
    Účastník

    hehe,

    Máme nejen téměř stejné jméno, ale také stejnou lokalitu? U mě je to taky 7,9. Nemáte náhodou meteorologickou stanici pro region Braunschweig?

    Viz Mathias

    #25925
    Anonymní
    Neaktivní

    Dobrý den,

    ne, ne tak docela. Můj systém je v okrese Bamberg. Ale docela zajímavé, že se zdají být stejné hodnoty.

    Zdravím tě, Matthew

    #25932
    Anonymní
    Neaktivní

    Ahoj všem testerům a adminům,

    Testu jsem se chtěl také zúčastnit, ale zatím bez úspěchu. Musel jsem za svým OSPI Pro zadání zadejte IP adresu: 8080/su

    Vyzkoušel jsem všechny adresy nových meteorologických služeb, u každé se mi zobrazí chybová zpráva (viz příloha) pod System Daignose. Je také nezávislé na tom, zda jsemopensprinklershop.de“ nebo výše uvedenou IP. Po restartu a opakovaném dotazu s http://<ip-OpenSprinkler&gt;:8080/su, ale objeví se změněný záznam, např Opensprinklershop.de:3333. Chyba pod diagnostikou systému zůstává.

    Musím změnit položky nebo konfigurace jinde? Může to být tím, že mám aktuálně sadu Ruční zavlažování a ne třeba Zimmermann? já operuji OSPI po dobu tří let a aktuálně na aktuálním firmwaru 2.1.9 (9).

    Děkuji za podporu a jsem s pozdravem, HG

    #25935
    Mathias StoeberMathias Stoeber
    Účastník

    Myslím, že je to normální, po pár hodinách to zmizelo.

    Viz Mathias

    #25936
    Anonymní
    Neaktivní

    To je pravda, chvíli to trvá, ale už to funguje.

    nahlásit po několika hodinách

Prohlížení 15 příspěvků - 1 až 15 (ze 21 celkem)
  • Chcete-li odpovědět na toto téma, musíte být přihlášeni.