Beta testovací závlahová služba

Domů > Fóra > Obvykle > Beta testovací závlahová služba

Tagy: ,

Prohlížení 6 příspěvků - 16 až 21 (ze 21 celkem)
  • Autor
    Příspěvky
  • #25966
    Mathias StoeberMathias Stoeber
    Účastník

    Dobrý den,

    Znovu jsem to pozoroval, nějaký ten déšť byl o den později. Dnes jsem viděl i následující, viz screenshoty. V horní části hlavního pohledu je 27 stupňů, ale v systémovém info pod max jen 21. To druhé je také spíše včerejší hodnota.

    Přílohy:
    Musíte být přihlášen pro zobrazení připojených souborů.
    #26048
    Anonymní
    Neaktivní

    Nemám žádné informace o množství srážek. Moje systémové informace vypadají takto:

    Kvůli suchému počasí jsem nezaznamenal žádné zpoždění deště. Zavlažování běží podle programu a není přerušováno.

    #26229
    Anonymní
    Neaktivní

    Moin společně,

    existuje skutečně vyjádření k problému s denním zpožděním?
    Předevčírem jsem měl závlahu 0 %, sice ten den nepršelo, ale předevčírem ano?
    Nebo jsem zásadně nepochopil něco o Zimmermannově metodě?

    Aktuální stav u mě vypadá takto:

    S pozdravem
    Matthias

    #26230
    Anonymní
    Neaktivní

    Bohužel jsem k tomu nedostal žádné další informace. Tady v hrozbě jsou jen naše zprávy. Dlouho jsem nemohl vyzkoušet ovládání počasí také kvůli letnímu počasí a nedostatku deště, protože pracuji pouze se zpožděním deště, ne Zimmerman.

    Zpoždění deště bylo pro dnešek aktivováno na základě stažené zprávy o počasí v 8:26. Dnes ráno napršelo 1,3 mm, včera bylo sucho. Poslední déšť před 2 dny. Zdá se tedy, že to do určité míry funguje. Ale pro přesné posouzení bych potřeboval měnit počasí každých pár dní.

    S pozdravem

    HG

    #26262

    OpenSprinkler vždy se ptá poskytovatelů počasí na počasí za posledních 24 hodin. Většina pak poskytuje sloty na 1 hodinu s údaji o počasí.

    Zobrazení počasí v APP nemá nic společného s ovládáním zavlažování. Rozhodující je pouze to, co je napsáno pod "Diagnózou".

    Podle mě je hlavní problém, že počasí se vyvolává jen každé 4 hodiny. Pokud právě pršelo 3,5 hodiny a stále prší, často se to nepozná.

    Proto jsem v nejnovějším firmwaru 111 nainstaloval volání o počasí 1 minutu před dalším plánovaným začátkem programu (pokud je poslední volání o počasí starší než 30 minut)

    #27179

    Můžete vidět výsledky DWD a OpenSprinkler porovnej:
    Hovor probíhá prostřednictvím služby Bright Sky.
    https://api.brightsky.dev/weather?lat=<LAT>&lon=<LON>&date=<DATUM-TSTUNDE&gt;

    Přejděte na Mapy Google a klikněte pravým tlačítkem na svůj dům. Zobrazí se souřadnice, které lze kliknutím zkopírovat do schránky.

    Nyní zadáte tyto dvě hodnoty pro lat a lon. Datum je dnešní datum mínus jeden den. Hodina za T. Vypadá to takto:
    Takže 13.02.2023 8:30 je 2023-02-12T08

    https://api.brightsky.dev/weather?lat=49.445997919488484&lon=8.575522199246443&date=2023-02-12T08

    Poté se zobrazí seznam s údaji o měření počasí. Pod „srážkami“ je údaj o dešti

     

Prohlížení 6 příspěvků - 16 až 21 (ze 21 celkem)
  • Chcete-li odpovědět na toto téma, musíte být přihlášeni.