Напояването се отменя, няма LOG

дом > Форуми > Обикновено > Напояването се отменя, няма LOG

Преглед на 10 публикации - 1 до 10 (от общо 10)
  • Автор
    мнения
  • #21949
    аноним
    Неактивен

    Здравейте всички,

    От известно време имам проблема, че напояването се прекъсва спорадично.
    Вентилът е само отворен, виждам и дисплей в интерфейса. След това след няколко минути всичко свършва.

    В LOG също нищо не се появява.

    Грешката възниква само при 6-ти или 7-ми клапан. Редът няма значение.

    В момента съм малко разочарован. Преди два дни 9 пръскачки работиха без проблеми. Днес получих само 6.

    Система: OSPi на RaspberryPi 2B, 8 вентила Hunter 24V AC. Версия на приложението 2.2.0, фърмуер 2.1.9(3)

    #21980
    AdminAdmin
    администратор

    Здравейте,

    „Преди два дни 9 пръскачки работиха без проблеми. Днес получих само 6. "

    Имате предвид едновременно? Вашето захранване едва ли ще се справи с това.

    Измервали ли сте някога съпротивлението между COM и зоните?

    А напрежението, докато поливането тече?

    Възможно е да имате късо съединение или електромагнитен клапан е повреден и използва твърде много енергия.

    OpenSprinkler никога не прекъсва работеща програма сама, знам изходния код. Въпреки това, ако Raspberry PI се рестартира поради загуба на захранване или OpenSprinklerуслугата на Raspberry PI е прекратена, едва тогава програмата е принудена да спре. Това също би обяснило, че нямате дневник.

    #21982
    аноним
    Неактивен

    Не, pi не се рестартира. Уеб страницата е постоянно онлайн и реагира.

    Нарушеният цикъл досега винаги е бил различен.

    Имам само два клапана, работещи паралелно, и те винаги са първите. Има и в дневника.

    Опитах го отново днес и не изпуснах от поглед интерфейса. Забелязах, че времето закъснява с около 10 минути. По някое време времето беше актуализирано, т.е. скок от + 10 минути, а след това програмата беше изчезнала и нямаше дневник.

    След това се уверих, че времето е точно и пуснах програма отново. Според уеб интерфейса клапанът е преминал изцяло, но все още не се е появил в дневника.

    #21983
    аноним
    Неактивен

    Скоро ще измеря напрежението и съпротивлението.

    #21985
    AdminAdmin
    администратор

    Моля, експортирайте конфигурацията и използвайте функцията за поддръжка (https://www.opensprinklershop.de/support) да изпратя

    #21991
    аноним
    Неактивен

    Изключени клапани:
    Захранване: 26,4V
    Между захранването и COM 26,3V

    Един клапан на:
    Захранване до COM 25,9V
    Клапан до COM 25,7V

    Съпротивление при отворен клапан:
    между клапана и COM числото скача диво около -0,1 до 155, по-често виждате 40.
    между клапана и захранващия блок: скача между 3 - 5,5 ома.

    Тази сутрин няколко програми просто бяха отменени отново. Не виждам модел.
    Програмата стартира с 3 клапана. Първият клапан е работил (10 минути), е в LOG. Другите две (15 и 25 минути) не го правят.
    Клапаните стартираха ръчно, пуснаха се, изгаснаха в даден момент и не се появиха в ЛОГА
    Тогава друг клапан, стартиран ръчно, преминал през, е в ЛОГА.
    След това стартира друга програма с два клапана (по 20 минути). Първият клапан премина, вторият стартира, спря след няколко минути и няма ЛОГ. Липсващият клапан стартира ръчно, изгасва след няколко минути, няма LOG.

    Третата програма стартира с два паралелни клапана. След няколко минути и двамата излизат, без ЛОГ.

    #21992
    аноним
    Неактивен

    Напрежението по време на изпълнение е стабилно при 25,4-25,7V. Няма колебания малко преди програмата да бъде отменена.

    Току-що стартирах отново третата програма, преминах и е в ЛОГА.

    #22177
    AdminAdmin
    администратор

    Така че за мен звучи като друга програма, която работи на тях OSPi run, който също има достъп до IO портовете. Ако сте експериментирали с различни приложения за домашна автоматизация или други контролни приложения, моля, деинсталирайте ги сега и опитайте отново.

    #22312
    AdminAdmin
    администратор

    Тогава ми хрумва, че други причини за прекъсване на напояването могат да бъдат:

    - Активирани са сензори за дъжд или влага в почвата
    - Поливането, зависещо от времето, се активира и намалява времето за поливане

    #22353
    аноним
    Неактивен

    Нищо друго не е инсталирано освен Opensprinkler.
    Също така първо бях помислил за забавянето на дъжда и го изключих напълно. Не помага и.

    Скоро ще преинсталирам Pi с нова SD карта, да видим дали тогава ще се подобри.

Преглед на 10 публикации - 1 до 10 (от общо 10)
  • Трябва да сте влезли в профила си, за да отговорите на тази тема.