Използвайте в шахтата (кладенец)? Имам проблеми с променлив или постоянен ток

дом > Форуми > Обикновено > Използвайте в шахтата (кладенец)? Имам проблеми с променлив или постоянен ток

Преглед на 2 публикации - 1 до 2 (от общо 2)
  • Автор
    мнения
  • #20503
    аноним
    Неактивен

    Здравейте,

    Бих искал да имам Ethernet устройство в шкаф с нормален размер.
    Бих искал също да свържа осем превключващи линии с 24 V клапани 1 ″. След това имам ли нужда от Ethernet AC версията и кой захранващ блок?
    Има ли пакет за дистрибуция с 8 линии?

    Най-добри пожелания

    Ларс

    #20559
    AdminAdmin
    администратор

    Можете да отидете с OpenSprinkler Управлявайте AC или DC 24VAC електромагнитни вентили. Версията с постоянен ток използва трик на веригата, който повишава напрежението при включване (усилване) и по този начин активира електромагнитните клапани. Малко след това напрежението пада обратно до захранващото напрежение (7,5 VDC - 12 VDC).

    По отношение на производителността всичко се свежда до това колко соленоидни клапана искате да работите едновременно.

    По принцип можете да го изчислите по следния начин: Пусковият ток на соленоиден клапан определя мощността.

    OpenSprinkler има консумация на енергия около 2,2W = около 0,1A. Електромагнитен вентил Rain-Bild има максимален ток от 0,3 A

    Това означава, че с 4 електромагнитни клапана В ЕДНО И ВРЕМЕ имате 4x 0,3A + 0,1A = 1,3 A пусков ток, следващото по-голямо захранване с 2A трябва да се използва. В магазина имаме различни захранвания.
    Ако работите само с един или два соленоидни клапана едновременно, имате 2 × 0,3А + 0,1А = 0,7А, достатъчно е захранване от 1А. Дори ако имате 20 соленоидни клапана, но активирате само 2 едновременно, това е достатъчно.
    Забележка: Това е само примерно изчисление! Обърнете внимание на техническите данни на производителя на електромагнитния клапан!

     

    По отношение на дистрибутора, погледнете тук:

    https://dvs-beregnung.de/dvs-specials/plugrain-garten/hunter-wandverteiler

     

Преглед на 2 публикации - 1 до 2 (от общо 2)
  • Трябва да сте влезли в профила си, за да отговорите на тази тема.