FlowSensor 3-wire не се разпознава

дом > Форуми > Обикновено > FlowSensor 3-wire не се разпознава

Schlagwörter: , ,

Преглед на 5 публикации - 1 до 5 (от общо 5)
  • Автор
    мнения
  • #25973
    КейнКейн
    Участник

    Здравейте всички,

    аз имам моя за себе си OSPI (Фърмуер 2.1.9) купих разходомер. Тествах това на Arduino, доставя цифрови 0/1, т.е. импулси на литър (според информационния лист 1 импулс/литър).

    Също така го свързах правилно, Vin (+5V), Sensor1 проводника за данни и GND разбира се. Тъй като работи с Arduino и точното окабеляване, предполагам, че е правилно по този начин.

    За съжаление нищо не се отчита при поливане, правилният сензор1 е избран като тип сензор, опцията „Игнориране на сензор1“ също е изключена, така че трябва да се брои.

    Имам този датчик: https://www.amazon.de/gp/product/B089KJFVLV

    Може ли някой да помогне? Какво не е наред? Като алтернатива - някой има ли друг сензор за 1″ (32 мм)?

    С уважение,
    кей

    #25985
    AdminAdmin
    администратор

    Би било по-интересно да знаете какво сте задали в настройките на сензорите

    #25986
    КейнКейн
    Участник

    Здравейте,

    Настроен е сензор тип 1 „дебит“ и 1 литър/импулс

    Сензор 2 е настроен на „няма“.

    Поздрави Кай Нойхаус

    #26035
    AdminAdmin
    администратор

    Здравейте,

    В листа с данни пише "Изходна мощност DC 4,7 V", което вероятно означава, че превключва сигналния кабел на PLUS.

    За съжаление, това не работи, броячите на импулси трябва да свържат GND към входа на сензора.

    Така че винаги има импулс, когато GND+SENSOR е свързан

    #26038
    КейнКейн
    Участник

    Здравейте,

    Да, вярно е. Това е очакваното поведение при 2-проводни сензори (датчик + Gnd), при 3-проводни само допълнителен + на VIN, поне аз така разбрах. Успях да прочета поне 1 и 0 на цифров входящ порт с Arduino. Оттук и изненадата ми.
    Но добре, алтернативно мога да си купя друг сензор, просто не мога да намеря никъде достъпен 2-жилен сензор за 1″.
    Отворен съм за препоръки.

    Благодаря за подкрепата.
    С уважение,
    кей

Преглед на 5 публикации - 1 до 5 (от общо 5)
  • Трябва да сте влезли в профила си, за да отговорите на тази тема.