Въпроси за пристанищата на OSPi 1.5 (COM, +5V, GND, SN1/2)

дом > Форуми > Обикновено > Въпроси за пристанищата на OSPi 1.5 (COM, +5V, GND, SN1/2)

Преглед на 6 публикации - 1 до 6 (от общо 6)
  • Автор
    мнения
  • #22210
    NachtigallNachtigall
    Участник

    Здравейте,

    Имам Raspberry Pi 4 и OpenSprinkler (OSPi 1.5) закупени. Сега трябва да има 2 x 4 електромагнитни клапана Rainbird, така че общо 8 броя, но разделени в две различни кутии с клапани.

    Няколко въпроса

    * Има при OSPi два пъти COM порта. Трябва ли/може ли всичките 8 да бъдат свързани към един и същи COM порт или по-скоро 4 на единия и 4 на другия - или просто няма значение?

    * Имам средния 2A AC адаптер. Можеш ли да доставиш и Raspberry PI с него, който всъщност сам черпи 2А или има това като адаптер. Ако е така, как да свържете захранването от Raspi към OSPi? Видях, че има порт “+5V” на OSPi там - по някакъв начин към захранването на mini-USB от Raspi?

    * За какво са GND и SN1 / 2 портовете? Трябва ли да свържете GND (земя?) Към металния корпус, където заземяването от променливотоковото съединение вече е включено?

    Най-добри пожелания,

    Йенс

     

    #22308
    AdminAdmin
    администратор

    Здравейте,

    така:

    1. 2x COM: И двете са свързани и се използват само за опростяване на окабеляването. Ако имате повече от 20 соленоидни клапана, трябва да ги разпределите към двете COM връзки, за да намалите текущото натоварване на контактите. В противен случай можете да направите това, но не е нужно.

    2. 2A 24VAC адаптер: Да, това също така захранва Raspberri PI. От версия 1.5 това може да бъде до 10W (5V x 2A). Това трябва да е достатъчно за повечето приложения. Ако обаче свържете големи потребители като твърди дискове към USB порта, това едва ли ще е достатъчно и тогава трябва да свържете и адаптера Raspberri PI.

    3. Просто не свързвайте GND към корпуса! Двата сигнални входа се превключват чрез GND + SN1 или GND и SN2. Така че сигнал се задейства, когато GND присъства в SN1 или SN2. VIN или + 5V е предназначен за свързване на външни сензори, които изискват електричество, като нашия сензор за влага в почвата.

    Препоръчваме също да разгледате това OpenSprinkler Ръководство за фърмуер, което можете да намерите в областта за изтегляне. Всички връзки са обяснени тук (те са същите като в OpenSprinkler 3.2)

     

     

    #22319
    NachtigallNachtigall
    Участник

    Благодаря.

    Изобщо не бях виждал ръководствата. Прочетох често задаваните въпроси и „Как работи“ няколко пъти (може ли да не са свързани към тези страници?!). Както и да е, ще го видя след малко.

    #22320
    NachtigallNachtigall
    Участник

    Във файла https://opensprinklershop.de/wp-content/uploads/2020/04/os-manual_2.1.9-DE.pdf?v=3a52f3c22ed6 на страница 5 има препратка към видеоклип в YouTube с бутон за връзка. Това обаче не е свързано. Можете ли да ми изпратите връзката? (или актуализирам документа.) Когато търся сам в youtube по темата, намирам много и не знам кой е правилният.

    #22868
    NachtigallNachtigall
    Участник

    Здравейте,

    @Admin Исках да попитам отново къде мога да намеря това видео? Както казах, връзката (все още) не е правилна в инструкциите за PDF.

    Най-добри пожелания,

    Йенс

     

    #23039
    AdminAdmin
    администратор

    Оха, очевидно конвертираният PDF е изтрил връзката.

    Ето го: https://www.youtube.com/watch?v=M0nWP22GOE4

Преглед на 6 публикации - 1 до 6 (от общо 6)
  • Трябва да сте влезли в профила си, за да отговорите на тази тема.