Ospi Интеграция в домашната мрежа с IOBroker

дом > Форуми > Обикновено > Ospi Интеграция в домашната мрежа с IOBroker

Преглед на 3 публикации - 1 до 3 (от общо 3)
  • Автор
    мнения
  • #25552
    Закачете пилеЗакачете пиле
    Участник

    Здравейте,

    Имам ги от години Ospi Използвана платка, миналата година трябваше да инсталирам по-нов RPI, защото по-късният вероятно вече не беше съвместим с текущия фърмуер.

    Дотук всичко е наред, сега открих, че Ospi Surface :8080 не винаги е надеждно достъпен, възможно ли е да нямам достъп до него с няколко устройства едновременно?

    Понякога трябваше да дърпам щепсела, за да рестартирам, защото не можех да продължа.

    Ето защо исках да го вкарам в IOBroker, някой тук вече го е внедрил?

    Веднъж активирах MQTT и направих първите стъпки с помощта на Linux адаптер OSPI заявка, за да мога да задействам чисто рестартиране дистанционно..

    Със сигурност би имало смисъл да направите актуализация на Raspbian на RPI или той е там Opensprinkler отн. Лесно за поддържане?

    Поздрав

     

    Thomas

    Прикачени файлове:
    Трябва да бъдете влезли в профила си за да видите прикачени файлове.
    #26049
    аноним
    Неактивен

    Това също би ме интересувало. Имам предвид стойности от Netatmo (интегрирани в ioBroker). Ospi да предаде, например, да спре напояването за 24 часа, когато започне да вали. Но не мисля, че настоящата реализация на MQTT е предназначена за това.

    Поздрав

    HG

    #26050
    Закачете пилеЗакачете пиле
    Участник

    Така случайно го получих онази седмица Ospi за интегриране в iobroker чрез Mqtt.

    Бях посочил порт, който вече беше зает от Sonoff, така че последния път не стигнах повече.

    Току-що направих актуализациите.

    Но в момента имам друг строителен обект с мен ospi unf iobroker не продължава..

Преглед на 3 публикации - 1 до 3 (от общо 3)
  • Трябва да сте влезли в профила си, за да отговорите на тази тема.