Проблем: Сензорът за дъжд не спира поливането

дом > Форуми > Обикновено > Проблем: Сензорът за дъжд не спира поливането

Преглед на 2 публикации - 1 до 2 (от общо 2)
  • Автор
    мнения
  • #24786
    аноним
    Неактивен

    Здравейте, получих такъв преди няколко седмици OpenSprinkler 3.2 (най-нов фърмуер), който управлява 8 електромагнитни клапана Hunter. Това също работи чудесно.

    Сега си купих сензор за дъжд Hunter Rain Clik и го свързах чрез GND и SN2. След това изберете сензор за дъжд в опциите под Сензор 2 и не поставяйте отметка в квадратчето за „Нормално отворен“. Защото сензорът е отварачка.

    Виждам малкия r на дисплея, което за мен означава, че сензорът е разпознат. Сега съм натиснал бутона за тестване и получавам съобщение Сензор 2 активиран и малкият r става главен R и след това се появява символът за дъжд.

    Започнах ръчно два поливни кръга и натиснах отново бутона за тестване. Символът за дъжд идва, но поливните кръгове не спират. Проверих и дали съм поставил отметка на Игнорирай сензор 2. Не е така.

    Тествах през цялото време със сензор 1. Същият резултат.

    Проверих и квадратчето при нормално отворено. Нищо не работи. Сега не знам какво да правя по -нататък.

    Ще се радвам на предложенията.

    Благодаря предварително.

    Пожелания
    Хайко

    #24952
    AdminAdmin
    администратор

    Ръчното стартиране на поливни кръгове или програми не се прекъсва от сензори.

    В противен случай не би било възможно да стартирате програма ръчно, когато се задейства сензор.

Преглед на 2 публикации - 1 до 2 (от общо 2)
  • Трябва да сте влезли в профила си, за да отговорите на тази тема.